22702530 - 021

مشاوره رایگان بگیرید!

برای دریافت مشاوره رایگان از متخصصین کلینیک کافیه فرم زیر رو تکمیل کنید

عجله دارید؟ تماس بگیرید

جدیدترین روش کاشت مو با تراکم بالا

فهرست محتوای مقاله

جدیدترین روش کاشت مو

ریزش مو یکی از شایع‌ترین مشکلات مردان و زنان در سراسر جهان است. به همین دلیل هر روز پزشکان به کمک روش‌ها و تکنیک‌های جدید کاشت مو مختلف به افرادی که در صدد انجام کاشت مو هستند کمک میکنند که موهای‌شان را بازگردانند. در حال حاضر روش‌های بسیاری برای کاشت مو وجود دارد اما پرسش اصلی افراد این است که کدام روش بهترین روش کاشت مو به شمار می‌رود؟ یا اینکه جدیدترین کاشت مو طبیعی در جهان و نیز در ایران که با کمترین هزینه و درد همراه است و بهترین نتایج را به همراه دارد، کدام روش است؟ در اینجا می‌خواهیم بپردازیم به مقایسه بهترین و جدیدترین تکنیک‌های کاشت مو که اکنون بهترین گزینه برای انجام یک کاشت مو موفق محسوب می‌شوند.

جدیدترین روش کاشت مو در امریکا، اروپا و ترکیه چیست؟

جدیدترین روش کاشت مو در دنیا یک روش خاص نیست بلکه شامل مجموعه‌ای از روش‌های مختلف کاشت مو است که با تجهیزات متفاوتی قابل انجام است. امریکا در زمینه جراحی کاشت مو پیشتاز است و با استفاده از پیشرفته‌ترین تکنولوژی‌ها در تجهیزات، روش‌های کاشت مو و نیز برخورداری از جراحانی بسیار ماهر، پیشرفت روزافزونی در زمینه جراحی کاشت مو دارد. بهترین کلینیک‌های کاشت مو در امریکا هر ساله میزبان تعداد زیادی از مردان و زنانی است که می‌خواهند موهایی طبیعی و قابل رشد داشته باشند. به‌طورکلی می‌توان گفت امریکا به روز‌ترین و جدیدترین روش‌های کاشت مو در دنیا را ارائه می‌کند.

در اروپا نیز کشورهایی مانند آلمان، لهستان، مجارستان و بلغارستان هر ساله بیماران بسیاری را به منظور کاشت مو از سراسر جهان جذب می‌کنند که با کمترین هزینه موفق‌ترین کاشت مو را برای‌شان انجام می‌دهند. البته کشورهایی چون آلمان و سوئیس دارای بهترین خدمات و ماهرترین جراحان برای کاشت مو هستند که می‌توانند بهترین تجربه‌های جراحی مو را برای بیماران خود رقم بزنند.

ترکیه نیز در زمینه جراحی زیبایی یکی از پرطرفدارترین کشورهای دنیاست. این منطقه یک مرکز واقعی گردشگردی پزشکی است که پکیج‌های مقرون به صرفه ای را در مقایسه با کشورهای اروپایی دیگر ارائه می‌دهد و گاهی در حدود یک سوم یا یک چهارم هزینه جراحی در کشورهای دیگر است. این پکیج‌ها گاهی شامل هزینه‌های اقامت و کلیه هزینه‌های مربوط به ترانسفر، آزمایش خون، تمام داروها و مواد مصرفی، خدمات و مراقبت پس از عمل نیز می‌شوند. در کشور ترکیه کلینیک‌های کاشت موی مجهزی وجود دارند که هم از نظر کیفیت کاشت مو و هم قیمت می‌توانند گزینه مناسبی برای بیماران باشند. در این راستا، ترکیه یکی از مکان‌های محبوب بیماران برای کاشت مو به شمار می‌رود و تنها در شهر استانبول بیش از 500 مرکز کاشت مو وجود دارد. برای کاشت مو در ترکیه بیشتر از تکنیک FUE استفاده می‌شود که فرآیندی پرهزینه است و برای اطمینان از نتیجه مطلوب نیازی به تجربه زیاد جراح ندارد. این روش یک درمان کم‌تهاجمی و بسیار ایمن است. یکی از دلایل محبوبیت FUE این است که جای زخم زیادی بر جای نمی‌گذارد. هزینه جراحی کاشت مو در ایران با توجه به عوامل مختلف مانند کلینیک کاشت مو، سابقه و تجربه جراح، محدوده طاسی، نوع ریزش مو و نیاز هر بیمار کاملا متفاوت است.

جدیدترین روش کاشت مو در ایران

در ایران نیز هزینه‌های کاشت مو نسبت به کشورهای دیگر بسیار مقرون به صرفه است. جدیدترین روش کاشت مو در ایران نیز مانند کشورهای دیگر با استفاده از به روزترین و مدرن‌ترین دستگاه‌های کاشت مو انجام می‌شود. در ایران معمولا از دو روش کلی برای جراحی کاشت مو FUE و FUT استفاده می‌شود که بسته به نیاز هر بیمار ممکن است چهار ساعت یا بیشتر طول بکشد. بخیه‌ها نیز در حدود ده روز پس از جراحی برداشته می‌شوند. روشهای جدید کاشت موی سر مانند روش میکروگرافت (FUE با استفاده از ربات ) که به عنوان یکی از به روزترین روش‌های کاشت مو در جهان شناخته می‌شود هم  در ایران انجام می‌شود. این روش منحصرا در بهترین کلینیک‌های کاشت مو ایران انجام می‌گیرد زیرا نیاز به تجهیزاتی مدرن دارد. از مزایای روش FUE به کمک ربات می‌توان به کیفیت خوب کاشت، ظاهر طبیعی، بدون درد بودن کاشت مو و زمان نقاهت کوتاه پس از عمل اشاره کرد. بسیاری از کلینیک‌های کاشت مو در ایران پکیج‌هایی را در اختیار بیماران خود قرار می‌دهند که شامل اقامت در هتل است. علاوه بر این بیماران می‌توانند از خدمات و مراقبت بعد از کاشت مو نیز بهره‌مند شوند.

جدیدترین روش کاشت مو در تهران

جدیدترین روش کاشت مو در تهران شامل کاشت مو به روش FUE و نیز FUT است. به این دلیل که تعداد زیادی از بهترین کلینیک‌های کاشت مو در تهران قرار دارند، بسیاری از بیماران برای کاشت مو به تهران سفر می‌کنند تا یک کاشت موی موفق را تجربه کنند. مجرب ترین جراحان کاشت مو در تهران با استفاده از بهترین تجهیزات به شما کمک می‌کنند تا موهای طبیعی قابل رشد خود را بازگردانید. پیش از اینکه بدانید بهترین روش کاشت مو برای شما چه روشی است لازم است پزشک نوع ریزش موی شما را بررسی کند تا بتواند مناسب‌ترین روش را با توجه به نیازتان به شما معرفی کند.

جدیدترین روش کاشت مو سلول‌های بنیادی

کاشت مو سلول‌های بنیادی مشابه کاشت موی سنتی است اما به جای برداشتن تعداد زیادی مو برای پیوند به ناحیه گیرنده مو، نمونه پوست کوچکی را که حاوی فولیکول‌های مو است به منظور کاشت برمی‌دارد. سپس فولیکول‌ها در آزمایشگاه تکثیر شده و در نواحی موردنظر کاشته می‌شوند. پیوند مو سلول‌های بنیادی در حال حاضر تنها جنبه تئوریک دارد و هنوز تا پیوستن آن به عمل راه طولانی در پیش است. سلول‌های بنیادی توانایی فوق‌العاده‌ای در ترمیم بافت‌های مختلف بدن دارند و همینطور می‌توانند بافت مو را نیز ترمیم کرده و رشد طبیعی آن را بازگردانند. علاوه بر این، سلول‌های بنیادی، خود قابلیت تقسیم مجدد سلولی را دارند و می‌توانند تکثیر شوند. بنابراین اساس کار کاشت مو با سلول‌های بنیادی کاملا با روش‌های دیگر متفاوت است.

جدیدترین روش کاشت مو prp( کاشت مو با تزریق)

یک از جدیدترین روش‌های کاشت مو PRP است که درمانی جدید و کاملا طبیعی است. بیمار در این روش بدون جراحی کاشت مو می‌تواند به ریزش موی خود پایان دهد. روش جدید کاشت مو با تزریق خون یاPRP  مو شامل تزریق پلاسمای غنی از پلاکت است که در آن از پلاکت‌های خون خود فرد برای قطع ریزش مو و رشد موهای جدید استفاده می‌شود. با تزریق پلاکت‌های موجود در خون بیمار و فعال کردن فاکتورهای رشد، خون‌رسانی به فولیکول‌های مو و ضخامت ساقه‌های مو افزایش می‌یابد.  در نتیجه شاهد تقویت موها و رشد مجدد موهای از دست رفته خواهیم بود. غلظت زیاد پلاکت‌ها باعث افزایش تولید فاکتورهای رشد می‌شود که به رشد مجدد بافت‌های پوست سر کمک می‌کنند. پلاکت‌هایی که به عمق پوست سر تزریق می‌شوند می‌توانند سلول‌های پاپیلای پوست را که نقش مهمی در رشد مو دارند، تحریک به رشد کنند. البته باید توجه کرد که اثر پی آر پی مو در برخی از الگوهای ریزش مو نسبت به سایر انواع آن بیشتر است. بر اساس تجربه در مواردی مانند آلوپسی آندروژنتیک انجام پی آرپی به همراه استعمال موضعی ماینوکسیدیل یا استفاده از داروی خوراکی فیناستراید بهترین کارایی را داشته است.

جدیدترین روش کاشت مو sut

هرچند کاشت مو به روش‌های کاملا متفاوتی انجام می‌شود و نمی‌توان گفت که جدیدترین روش کاشت مو SUT است اما کم کم روش‌ جدید کاشت موSUT در حال پیشی گرفتن از روش‌های قدیمی‌تری چون FUT و FIT است. مزایای بیشتر SUT در مقایسه با روش‌های سنتی‌تر کاشت مو باعث شده است که بسیاری از متخصصان انجام کاشت مو به روش SUT را به روش‌های دیگر ترجیح بدهند. در کاشت مو SUT از دستگاه‌های تمام اتوماتیک استفاده می‌شود و نیازی به بیهوشی ندارد. با استفاده از SUT تقریبا 3 برابر تراکم تار موی بیشتر را می‌توان ایجاد کرد. از دیگر مزایای این روش عدم خونریزی و درد است. از آنجایی که در روش SUT از دستگاه‌های کاملا خودکار و پیشرفته استفاده می‌شود بسیار بهداشتی‌تر از روش‌های دیگر است. در این روش کاشت با تجهیزات پیشرفته تمام اتوماتیک انجام می‌شود که می‌تواند تراکم بیش از 14000 تار مو را در یک جلسه برای بیمار تضمین ‌کند.

کاشت مو به روش fit

کاشت مو به روش FIT یکی از رایج‌ترین روش‌های کاشت مو در ایران است. این روش که کاملا کم تهاجمی و موثر است برای انواع الگوهای ریزش مو به کار می‌رود. با معاینه بیمار مشخص می‌شود که آیا بانک موی فرد توانایی لازم را برای انجام کاشت مو FIT دارد یا خیر. اما دلیل محبوبیت روش کاشت مو FIT در چیست؟ شاید بتوان گفت یکی از مهم ترین دلایل این محبوبیت، کمتر تهاجمی بودن کاشت مو FIT است. روش FIT بدون خونریزی، بدون نیاز به بخیه و دارای دوره نقاهت کوتاهی در مقایسه با سایر روش‌های کاشت مو است.

روش جدید کاشت مو با دستگاه

روش جدید کاشت مو با دستگاه یا کاشت موی رباتیک بر مبنای تکنیک IFA (کاشت موی فولیکولی) انجام می‌شود. این روش متکی بر ربات‌هایی است که می‌توانند به صورت کاملا خودکار و اتوماتیک پیوندهای مو ناحیه اهداکننده مو را بسیار سریع‌تر، موثرتر و کم‌‌هزینه تر از حالت دستی انتخاب کرده و بردارند.

دو نوع ربات کاشت مو وجود دارد که از نظر تکنولوژی کمی با هم تفاوت دارند. هر دو از فناوری‌های دیجیتالی جدید برای شناسایی، انتخاب و گرفتن گرافت‌ها از ناحیه اهداکننده و انجام مایکروگرافت استفاده می‌کنند زیرا گرافت‌های استخراج شده بین 0.8 تا 1 میلی متر طول دارند. در نهایت به لطف مایکروگرافت می‌توان گرافت‌ها را با شانس رشد مجدد بیش از 97% مجددا کاشت. در هر عمل کاشت، ناحیه اهداکننده و گیرنده از قبل تراشیده می‌شوند و توسط پزشک، بخش‌بندی و علامت‌گذاری می‌شوند. سپس داروی بی‌حسی  در نواحی که قرار است کار روی آنها انجام شود، تزریق می‌شود که تحمل درد برای بیمار راحت شود. استفاده از چنین ربات‌هایی باعث می‌شود که زمان لازم برای انجام عمل جراحی کاشت مو در مقایسه با حالت دستی به کمتر از نصف کاهش یابد. علاوه براین، ربات‌ها به هیچ عنوان به اپیدرم آسیب نمی‌رسانند و هیچ جای زخمی به جا نمی‌گذارند. در حال حاضر بیشتر کلینیک‌های کاشت مو به سیستم های پیشرفته ربات برای استخراج فولیکول مجهز هستند و بسیاری نیز پس از استخراج اتوماتیک گرافت‌ها آنها را به روش دستی با استفاده از تکنیک FUE یا DHI می‌کارند و حتی در برخی موارد برای اینکه نتیجه بهتری حاصل شود این روش‌ها را با درمان PRP همراه می‌کنند. در ادامه انواع ربات‌هایی که برای کاشت مو استفاده می‌شوند را باهم بررسی می‌کنیم.

انواع ربات‌های کاشت مو

انواع ربات و دستگاه اتوماتیک کاشت مو شامل موارد زیر است:

  • ربات نئوگرافت: اولین شرکت در دنیا که در سال 2009 ربات کمکی کاشت مو را به دنیای پزشکی معرفی کرد شرکت SAFER Neograft بود. این ربات دارای یک پانچ هوای فشرده یا میکروپانچ است که به سیستمی دیگر متصل است و یک میکروموتور چرخان دارد که قادر است فولیکول‌ها را از جای خود بیرون بیاورد. برای برداشت گرافت‌های مو، جراح پانچ را در دست می‌گیرد و با آن کار می‌کند. سرعت موتور چرخشی با توجه به ماهیت و کیفیت گرافت‌های مو تنظیم می‌شود. گرافت‌هایی که هر یک حاوی 1 تا 5 فولیکول هستند یکی یکی برداشته شده و همینطور به ترتیب و به ردیف روی پدهای استریل آغشته به محلول آب نمک قرار می‌گیرند. هنگامی که برداشت کامل شد، تیم جراحی فولیکول‌ها را آنالیز و مرتب می‌کنند. سپس با تزریق ماده بی‌حسی و ایجاد برش‌های کوچک و در نهایت کاشت دستی فولیکول به روش FUE یا DHI انجام می‌شود.
  • ربات ARTAS : سیستم ARTAS دارای دستگاهی بزرگتر از SAFER Neograft است که مجهز به دوربین‌های دیجیتال و پانچ‌های خودکار است و مستقیما روی پوست سر بیمار قرار می‌گیرد. دوربین‌ها تصاویر بزرگنمایی شده را روی صفحه نمایش ارسال می‌کنند و به پزشک این امکان را می‌دهند که به راحتی عملیات کاشت را کنترل کند. این ربات از چند الگوریتم مختلف برای برداشت قوی‌ترین و پربازده‌ترین فولیکول‌ها استفاده می‌کند. گرافت های استخراج شده در اختیار تیم جراحی قرار می‌گیرند تا بتوانند آنها را به صورت دستی به روش FUE یا DHI بکارند. درس ال 2018 شرکت Restoration Robotics نسخه‌ای از ربات ARTAS را راه‌اندازی کرد که نه تنها فولیکول‌ها را برداشت می‌کند بلکه خود نیز عمل کاشت را انجام می‌دهد. این کار باعث می‌شود که عمل کاشت مو کاملا خودکار و هیچ نیازی به کاشت دستی نداشته باشد بنابراین سرعت کاشت به طور قابل توجهی سریع تر خواهد شد. علاوه بر این هزینه کاشت مو نیز بسیار کمتر می‌شود با این وجود هنوز برخی افراد کاشت دستی را ترجیج می‌دهند. برخلاف Neograft که به مهارت و تجربه جراح نیاز دارد، ربات ARTAS جایی برای خظای انسانی باقی نمی‌گذارد و با دقت بسیار بالایی انجام می‌شود. نئوگرافت‌ها می‌توانند از 500 تا 1000 گرافت را در ساعت برداشت کنند و به جراح فرصت می‌دهند تا انرژی و توجه خود را روی کاشت فولیکول‌های استخراج شده بگذارد.  این در حالی است که بیشتر عمل‌های کاشت مو در کل به 2000 تا 3500 کاشت فولیکول نیاز دارند.

روش جدید کاشت مو تکثیر

روش جدید کاشت مو تکثیر یا همان کاشت سلول‌های فولیکولی FCI بر اساس توانایی سلول‌های پاپیلای پوستی DP که در انتهای فولیکول‌های مو هستند، برای تحریک تولید موهای جدید انجام می‌شود. سلول‌های DP را می‌توان به کمک کاشت رشد داد و تکثیر کرد. برای تولید فولیکول‌های جدید باید دو نوع سلول وجود داشته باشد. نوع اول کراتینوسیت‌ها ( نوع اصلی سلول فولیکول مو ) هستند و نوع دوم سلول‌های پاپیلای پوستی DP هستند که در سمت بالایی غشاء پوست درست زیر فولیکول مو قرار دارند. سلول‌های DP می‌توانند کراتینوسیت‌ها را وادار به تشکیل فولیکول‌های موی جدید کنند. دو روش اصلی تکثیر شامل پیوند سلول‌های پاپیلای پوستی به تنهایی یا کاشت آن‌ها به همراه کراتینوسیت‌ها هستند. این تکنیک‌ها را می‌توان همراه با ماتریکس یا بدون آن به کار برد، ماتریکس در کاشت مو به جراح کمک می‌کند که فولیکول‌های موی جدید را به درستی جهت دهی کند.

کاشت سلول‌های پایپلای پوستی

کاشت سلول‌های DP به این امید انجام می‌شود که باعث شوند سلول‌های پوستی کراتینوسیت از سلول طبیعی به فولیکول مو تبدیل شوند. این روش “نوزایی فولیکولی” نیز نامیده می‌شود زیرا موهای جدید در جایی تشکیل می‌شوند که قبلا فولیکول‌های مو وجود نداشته‌اند.

کاشت پایپلای پوستی با کراتینوسیت

در این روش مخلوطی از کراتینوسیت‌ها و سلول‌های DP در پوست کاشته می‌شوند. کراتینوسیت‌ها و سلول‌های DP با هم کاشته می‌شوند به طوری که موها در یک ظرف کشت رشد می‌کنند. موهایی که در محیط کشت رشد می‌کنند “موهای اولیه” نامیده می‌شوند که در مرحله بعد روی پوست بیمار کاشته می‌شوند. یکی از مزیت‌‌های این روش این است که به دلیل مشخص شدن جهت گیری ساختاری موی اولیه کنترل بهتری بر جهت رشد مو روی پوست سر در هنگام کاشت وجود دارد.

کاشت سلول با استفاده از ماتریکس

یکی از انواع تکنیک های‌فوق العاده کاشت مو استفاده از ماتریکس برای کمک به جهت‌دهی سلول‌های کاشته شده است. ماتریکس می‌تواند یک ماتریکس مصنوعی متشکل از موادی مانند داکرون یا یک ماتریکس بیولوژیکی متشکل از کلاژن یا سایر اجزای بافت باشد. ماتریکس درست مانند یک داربست عمل می‌کند که به سازماندهی سلول‌ها برای تشکیل یک فولیکول کمک می‌کند. ماتریکس را می توان با سلول های پاپیلای پوستی به تنهایی یا در ترکیب با کراتینوسیت‌های کشت شده استفاده کرد.

روش جدید کاشت مو بدون جراحی

روش جدید کاشت مو بدون جراحی غیرتهاجمی نوعی روش ترمیم مو است که شامل جراحی نمی‌شود. در عوض چنین روش‌هایی از تکنیک‌های مختلفی برای تحریک رشد مو استفاده می‌کنند مانند استفاده از داروهای محرک رشد مو، لیزردرمانی، میکرونیدلینگ، میکروپیگمنتیشن و prp (پلاسمای غنی از پلاکت). این درمان‌ها نسبت به کاشت مو سنتی کمتر تهاجمی هستند و می‌توان از آنها برای درمان  طاسی با الگوی مردانه یا زنانه استفاده کرد.

  • دارو: با توجه به مصرف برخی داروها و تاثیر آنها بر هورمون های بدن، پس از مدتی می‌توان شاهد تغییر سرعت رشد مو و ضخیم شدن موها بود. ماینوکسیدیل یکی از انواع داروهایی است که می‌تواند جایگزین کاشت مو شود. از فیناستراید هم که به صورت قرص موجود است در بسیاری از موارد می‌توان استفاده کرد. این دو دارو مورد تایید FDA و در داروخانه‌ها موجود هستند.
  • لیزر: لیزر نیز نوعی دیگر از درمان است که می‌تواند فولیکول‌های مو را به رشد مجدد تحریک کند. برخی از محققان معتقدند که لیزر ممکن است مستقیما بر میتوکندری اثر گذاشته و متابولیسم سلولی را تغییر دهد. هنوز در مورد اینکه آیا این روش به اندازه کافی مفید است یا خیر شواهد کافی در دست نیست.
  • میکرونیدلینگ: این روش یکی از روش‌های طبیعی موثر در ریزش مو و همچنین روشی موثر در رفع چین و چروک صورت با ایجاد زخم‌های کوچک روی پوست است. پس از استفاده از روش میکرونیدلینگ ممکن است پوست ملتهب شود. التهاب در واقع در طول ترمیم پوست صورت و تولید سلول‌های جدید و سالم رخ می‌دهد.
  • میکروپیگمنتیشن: میکروپیگمنتیشن پوست سر یا SMP یک روش غیرجراحی است که از نقاط کوچک و خالکوبی شده برای ایجاد ظاهر موهای ضخیم‌تر استفاده می‌کند. هرچند میکروپیگمنتیشن جایگزین موی طبیعی نمی‌شود اما نقاط ایجاد شده روی پوست سر توسط میکروپیگمنتیشن می‌توانند نواحی نازک را بپوشانند و ظاهر موها را پرتر نشان دهند. این روش نوعی درمان زیبایی برای انواع ریزش مو مانند آلوپسی آره‌آتا و طاسی با الگوی مردانه است. همچنین می‌توان از میکروپیگمنتیشن برای پوشاندن جای زخم ناشی از جراحی کاشت مو نیز استفاده کرد. از جمله مزایای میکروپیگمنتیشن عدم ایجاد درد، نارحتی ناشی از روش‌های جراحی کاشت مو است.
  • روش پی آر پی: در روش PRP نیز همانطور که در بالا به طور کامل توضیح داده شده است، با تزریق پلاسمای غلیظ به پوست سر، سلول‌ها را به رشد مجدد مو تحریک می‌کنند.

بهترین روش کاشت مو با تراکم بالا

بسیاری از افراد به دنبال انجام کاشت مو با تراکم بالا هستند که تراکمی کاملا شبیه سایر بخش‌های پوست سر باشد. تراکم موی کاشته شده به انجام یک کاشت موی موفق توسط یک جراح باتجربه در محیطی مدرن بستگی دارد. اما اگر بخواهیم در میان روش‌ها و تکنیک‌های مختلف کاشت مو بهترین روش کاشت مو با تراکم بالا را انتخاب کنیم کدام روش مناسب‌تر است؟ به طور معمول در یک کاشت موی معمولی تراکم مو در هر سانتی‌مترمکعب در حدود 30 تا 40 واحد فولیکولی است، در حالی که اگر تراکم بالا مدنظرمان باشد باید همین تراکم را به حدود 60 تا 75 واحد فولیکولی برسانیم. اما کدام روش کاشت مو می‌تواند ما را به تراکم موردنظر برساند؟

شاید بتوان گفت بهترین روش‌ کاشت مو با تراکم بالا ترکیبی از روش FUT و FUE است که دارای نتایج قابل توجهی است. علاوه بر این روش، در کاشت مو MicroFIT نیز در مقایسه با روش‌های دیگر می‌توان به تراکم مطلوبی رسید زیرا در این روش، گرافت‌های مو که از ناحیه اهداکننده برداشته می‌شوند بدون اینکه در محلول نگهداری شوند به طور مستقیم در ناحیه گیرنده کاشته می‌شوند به همین دلیل نیز بازدهی کاشت مو در MicroFIT بیشتر است.

جدیدترین و بهترین روش کاشت مو کدام است؟

جدیدترین روش کاشت مو در امریکا، اروپا، ترکیه و ایران با به کارگیری ربات‌ها انجام می‌شود. ربات‌هایی که می‌توانند چندهزار تار مو را با دقت و به سرعت برای کاشت مو در اختیار جراح قرار دهند. به این ترتیب جراح قادر است کاشت مو را با تمرکز بیشتری انجام دهد و سرعت کاشت مو نیز بسیار کمتر از حالت کاشت دستی مو خواهد بود.

مدرن ترین روش کاشت مو در ایران کدام است؟

شاید بتوان گفت جدیدترین روش کاشت مو در ایران روش MicroFIT است زیرا این روش که معمولا برای سطوح زیاد طاسی استفاده می‌شود می‌تواند کاشت حجم موی قابل توجهی را تضمین کند. در این روش موها با استفاده از یک دستگاه اتوماتیک برداشته و مستقیما به محل کاشت منتقل می‌شوند. تراکم مو بالایی که در این روش حاصل می‌شود باعث می‌شود که بیماران رضایت زیادی از انجام عمل کاشت موی خود داشته باشند.

آیا کاشت مو به روش سلول‌های بنیادی در ایران هم انجام می‌شود؟

یکی از جدیدترین روش‌های کاشت مو سلول‌های بنیادی است اما هنوز به طور کامل به مرحله عمل نرسیده است. امید است در سال‌های آینده بتوان از مزایای بیشمار این روش جدید در کاشت مو استفاده کرد.

هزینه روش PRP چقدر است؟

هرچند پی آر پی یک روش بدون جراحی کاشت مو است که کاملا طبیعی است و طرفداران زیادی دارد اما پرهزینه است. بنابراین برای افرادی که بودجه کافی برای انجام آن ندارند نمی‌تواند گزینه درمانی مناسبی باشد. علاوه بر این به یاد داشته باشید که انجام کاشت مو پی آر پی تحت پوشش بیمه قرار نمی‌گیرد.

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان بگیرید!

برای دریافت مشاوره رایگان از متخصصین کلینیک کافیه فرم زیر رو تکمیل کنید

عجله دارید؟ تماس بگیرید

مطالب مرتبط