لوگو کلینیک آسمان

22702530 - 021

Search
Close this search box.

مشاوره رایگان بگیرید!

برای دریافت مشاوره رایگان از متخصصین کلینیک کافیه فرم زیر رو تکمیل کنید

عجله دارید؟ تماس بگیرید
نقاهت بعد از کاشت مو

دوره نقاهت بعد از کاشت مو|نکات مراقبتی بعد از کاشت

فهرست محتوای مقاله

زمان بهبودی پس از کاشت موی دائمی در افراد متفاوت است اما به طورکلی 7 تا 14 روز طول می‌کشد که عوارضی چون درد، تورم و کبودی در فرد از بین برود.

 • منظور از دوره نقاهت پس از کاشت مو چست؟
 • بعد از کاشت مو چقدر باید استراحت کرد؟
 • در دوره استراحت بعد از کاشت مو چه کاری انجام دهیم که سریع‌تر به بهبودی کامل برسیم؟
 • نحوه استراحت بعد از کاشت مو و اینکه چه مدت بعد از کاشت مو می‌توانیم سر کار برگردیم؟

دوره نقاهت کاشت مو چه مدت است؟

بسیاری از متقاضیان کاشت نگران پروسه بهبودی کاشت مو هستند و اطلاعات کافی در این‌باره ندارند. آیا می‌توانیم بگوییم که دقیقا چند روز استراحت بعد از کاشت مو لازم است؟ پروسه بهبودی بعد از کاشت مو با توجه به شرایط بدن هر فرد با دیگری متفاوت است. به طورکلی 7 تا 14 روز زمان لازم است که ورم، کبودی و زخم‌های ایجاد شده در ناحیه کاشت برطرف شوند و به این دوره نقاهت بعد از کاشت گفته می‌شود. البته در صورتی که فرد دستورالعمل‌های دوره نقاهت کاشت مو را به دقت دنبال کند طول دوره نقاهت نیز تا حدودی کاهش می‌یابد و بهبودی فرد زودتر حاصل می‌شود. گاهی اوقات تنها 7 تا 10 روز طول می‌کشد که اثر زخم‌های کاشت برطرف شوند کافی است بعد از کاشت به خوبی از گرافت‌های کاشته شده مراقبت کنید. برای گرفتن حداکثر نتیجه از کاشت مو دوره نقاهت را به خوبی بشناسید و نکات مربوط به آن را بدانید. در ادامه برخی از مهم‌ترین نکات مراقبتی دوره نقاهت را که تاثیر زیادی در شناخت این دوره مهم دارند خواهیم گفت.

نکات مهم دوران نقاهت کاشت مو

اما بپردازیم به اینکه در طول مدت استراحت بعد از کاشت مو چه نکاتی را باید در نظر داشته باشیم. در زیر لیستی از مهم‌ترین توصیه‌های بعد از کاشت را برای‌تان آورده‌ایم:

نکات مراقبتی بعد از کاشت مو مردان

توصیه‌های دوران نقاهت بعد کاشت مو

موارد زیر به شما در کاهش زمان نقاهت کاشت مو کمک می‌کنند:

 • مصرف برخی از مکمل‌ها مانند انواع ویتامین B، بیوتین و زینک همگی در دوره بهبودی مفید خواهند بود.
 • تا حد امکان به خود استراحت دهید و از انجام هر گونه فعالیتی که ممکن است باعث تعریق پوست شما شود خودداری کنید زیرا تعریق پوست سر در ناحیه پیوند ممکن است باعث ایجاد آلودگی و بروز عفونت در این ناحیه شود.
 • در معرض نور مستقیم و شدید خورشید قرار نگیرید و در صورت لزوم از کلاه برای حفاظت از موهای تازه کاشته شده استفاده کنید.
 • در حدود 10 روز بهتر است به محل کار نروید و در منزل بمانید اما در صورتی که رفتن به محل کار در این مدت ضروری است از کلاه مخصوص برای پوشش نواحی پیوند استفاده کنید.
 • پوشاندن ناحیه کاشت مو یک نگرانی رایج است و یکی از دلایلش این است که بیشتر افراد دوست ندارند اطرافیان از کاشت موی آن‌ها مطلع شوند. بهترین کار این است که در مدت زمان استراحت بعد کاشت مو از یک کلاه استفاده کنید. دقت کنید کلاهی که برای پوشش نواحی پیوند استفاده می‌کنید نباید سنگین یا تنگ باشد که به موها آسیب برساند.
 • از هر گونه مواد آرایشی معطر که ممکن است باعث ایجاد خارش یا حساسیت پوست شما شود در دوران نقاهت بعد از کاشت مو خودداری کنید.
 • در 3 روز اول دوره نقاهت کاشت مو ممکن است کمی تورم، قرمزی پوست و ناراحتی را در محل پیوندهای جدید مو تجربه کنید که نباید اجازه دهید این موضوع شما را نگران کند زیرا به خودی خود برطرف خواهند شد. پس از آن در ناحیه پیوند کم‌کم پوسته‌هایی در اطراف گرافت‌های پیوندی ایجاد می‌شوند. این علائم طی 5 تا 10 روز از بین می‌روند و بخشی از روند طبیعی مرحله ریکاروی کاشت مو هستند. بالاخره بعد از سپری شدن فاز استراحت بعد از کاشت مو در حدود 3 تا 4 ماه بعد کاشت شاهد رشد موهای جدید خواهید بود.
 • دوران نقاهت پس از کاشت مو فرصتی است برای ریشه گرفتن موهای کاشته شده پس این دوران را جدی بگیرید.

مراقبت‌های لازم برای کاهش دوران نقاهت کاشت مو

انجام برخی از کارها در دوره استراحت مو بعد از کاشت برای کمک به بهبودی شما بسیار موثر است. اگر به دنبال راه‌هایی برای سرعت بخشیدن به ریکاوری ناحیه اهداکننده یا پیوند مو هستید، انجام چنین کارهایی را فراموش نکنید. مراقبت‌هایی مانند رعایت بهداشت پوست، خودداری از قرار گرفتن در معرض نور شدید خورشید و گرمای زیاد را در اولویت قرار دهید. علاوه براین، باید دقت کنید که هر گونه فشار یا کشش در ناحیه پیوند ممکن است گرافت‌های مو را از جای خود خارج کند.

چه مدت بعد از کاشت گرافت‌های پیوندی در جای خود پایدار می‌شوند؟

همانطور که می‌دانید تا مدتی باید حواس‌تان به پیوندهای جدید مو باشد که ضربه نخورند یا کوچکترین فشاری به آنها وارد نشود در غیراینصورت از جای خود خارج می‌شوند و می‌ریزند. 2 هفته طول می‌کشد که گرافت‌های کاشته شده در جای خود محکم شوند به همین دلیل هم 14 روز اول بعد از کاشت از اهمیت بالایی برخوردار است.

در دوره استراحت کاشت مو بعد از چند روز پوسته‌های محل پیوند مو می‌ریزند؟

1 تا 4 روز بعد از کاشت مو پوسته‌ها در محل پیوند گرافت مو به چشم می‌خورند. روز 5 بعد از کاشت که به حمام می‌روید مقداری از پوسته‌ها با شستشو از بین می‌روند و سپس در روز 7 تا 10 پس از جراحی کاملا از بین خواهند رفت. بنابراین 7 تا 10 روز بعد کاشت پوست ناحیه کاشت مو کاملا طبیعی به نظر می‌رسد.

چه مدت بعد از کاشت مو قرمزی پوست از بین می‌رود؟

استراحت بعد از کاشت مو باعث می‌شود که قرمزی پوست ناحیه پیوند نیز از بین برود که معمولا در 10 تا 14 روز محو می‌شود. معمولا قرمزی بعد از کاشت در افرادی که پوست تیره‌تری دارند زودتر از افرادی با پوست روشن از بین می‌رود.

سوالات متداول

اینکه تا چند روز بعد از کاشت مو باید استراحت کرد را نمی‌توان به طور دقیق مشخص کرد زیرا در افراد مختلف متفاوت است اما به طورکلی می‌توان گفت که طول دوره نقاهت در حدود 7 تا 14 روز است.

دوره نقاهت بعد از کاشت مو در نتیجه‌ای که از کاشت می‌گیرید بسیار اهمیت دارد. در این مدت باید دستورالعمل‌های پزشک خود را به خوبی دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط