لوگو کلینیک آسمان

22702530 - 021

Search
Close this search box.

مشاوره رایگان بگیرید!

برای دریافت مشاوره رایگان از متخصصین کلینیک کافیه فرم زیر رو تکمیل کنید

عجله دارید؟ تماس بگیرید
نحوه کوتاه کردن مو بعد از کاشت مو

اصلاح مو بعد از کاشت مو+ روش و زمان آن

فهرست محتوای مقاله

 کاشت مو کمک می کند که بتوانید موهای خود را همچون گذشته مدل بدهید، موهایی طبیعی که قابلیت فرم‌دهی دارند و ظاهر شما را به کلی تغییر می‌دهند. اما بعد از کاشت مو دائمی چقدر باید برای مدل دادن و کوتاه کردن موهای جدید منتظر بمانیم؟

 • چند ماه بعد از کاشت مو میتوان اصلاح کرد؟
 • آیا می‌توان بعد از کاشت مو سر را تراشید؟
 • مدل موی بعد از کاشت چگونه باید باشد؟

کوتاه کردن مو بعد از کاشت مو

اصلاح مو بعد از کاشت مو

اصلاح مو سر پس از کاشت مو دغدغه بسیاری از افرادی است که به آراستگی و آرایش موهای خود اهمیت می‌دهند. طبیعی است که پس از کاشت موها برای مدتی نامنظم و تکه تکه رشد می‌کنند،رشد مو پس از کاشت مو، کمی زمان بر است و نیاز به صبر دارند. معمولاً ۳ ماه بعد از کاشت مو، رشد فولیکول‌ها آغاز می‌شود و موهای جدید شروع به رشد می‌کنند. همچنین برخی افراد مایلند بدانند که آیا مجاز به تراشیدن مو بعد از کاشت هستند یا خیر. برای کوتاهی موها بعد از کاشت مو نکاتی وجود دارد که باید بدانید. 

تراشیدن کامل سر بلافاصله بعد از کاشت یا شیو کردن موی کاشته شده مجاز نیست و باید کمی صبور باشید.از آنجایی که اصلاح مو بعد از کاشت به دلیل ناهماهنگی رشد موها در نقاط مختلف سر کمی دشوار است عده‌ای بعد از کاشت تراشیدن سر را ترجیح می‌دهند. اما اگر بلافاصله بعد از انجام کاشت مو بخواهید موها را تا انتهای مو بتراشید ممکن است باعث از بین بردن موهای کاشته شده شوید. موهای کاشته شده بعد از کاشت تا مدت زیادی هنوز در جای خود تثبیت نشده‌اند و لازم است به آن‌ها زمان بدهید که بتوانند روی پوست شما ماندگار شوند.

 

حتما بخوانید : تصاویر کاشت مو 

چه مدت بعد از کاشت می‌توانم موهای خود را کوتاه کنم؟

برای انجام اصلاح مو سر بعد از کاشت مو، با در نظر گرفتن همه موارد احتیاطی و مراقبتی مو پس از کاشت باید تقریبا زمانی در حدود 3 ماه صبر نمایید. به طور کلی در اغلب روش‌های کاشت نواحی اهداکننده و گیرنده قبل از کاشت مو تراشیده می‌شوند تا اندازه‌‌ای که موها طولی در حدود 1 تا 3 میلی‌ متر داشته باشند و در فرآیند برداشت و کاشت بهتر توسط جراح دیده شوند. به همین دلیل هم معمولا نیاز چندانی به اصلاح سر بعد از کاشت مو تا چند هفته وجود ندارد.

بهترین زمان برای کوتاه کردن موها بعد از کاشت مو

تراشیدن سر بعد از کاشت مو

یکی از سوالات متداول بیماران این است که چه زمانی بعد از کاشت مو، موهای خود را کوتاه کنیم؟ هرچند به طورکلی، 3 الی 4 ماه بعد از کاشت مو را می‌توان بهترین زمان برای کوتاهی مو دانست اما تخمین زمان کوتاهی مو بعد از کاشت به مراحل بهبودی فرد و زمان لازم برای رشد موهای جدید او بستگی دارد. در همه بیماران، تا دو هفته پس از کاشت مو، پوست سر در مرحله بهبودی اولیه است و باید از وارد آمدن هر گونه ضربه یا آسیب به پیوندها خودداری کرد. 

بنابراین، بیمار در این مرحله باید از کوتاه کردن موها خودداری کند. معمولا حدود 2 الی 3 ماه طول می‌کشد که موهای جدید شروع به رشد کنند و در این مدت نیز نباید موها کوتاه شوند. پس از گذشت این زمان، می‌توانید کوتاهی موی خود را به یک آرایشگر حرفه‌ای بسپارید که مطمئن شوید مشکلی برای پیوندهای ظریف کاشته شده شما ایجاد نشود.

چرا بلافاصله بعد از کاشت مو کوتاهی مو مجاز نیست؟

اما دلیل اینکه نباید موهای کاشته شده را اصلاح کنیم چیست؟ کوتاه کردن مو بعد از کاشت مو به دلایل مختلفی باعث بروز مشکلاتی خواهد شد. دلیل بروز مشکلات در اثر کوتاهی چه می‌تواند باشد؟ در زیر به چند دلیل عمده آن پرداخته‌ایم:

 • جابجایی پیوند: یکی از بزرگترین خطرات کوتاه کردن مو بعد از کاشت، کنده شدن پیوندهای جدید است. به خاطر داشته باشید که ممکن است 2 هفته طول بکشد تا پیوند مو در پوست سر محکم شود و اگر قبل از آن حتی کوچکترین فشاری به پیوندها وارد شود به راحتی بیرون می‌آیند. در این مدت حتی شانه کردن، تماس دست یا هر گونه ابزاری که برای مرتب کردن مو استفاده می شود با گرافت‌های موی پیوندی باعث از بین رفتن آن‌ها خواهد شد.
 • عفونت: یکی دیگر از مشکلات کوتاه کردن مو بلافاصله بعد از کاشت مو افزایش خطر عفونت است. بعد از کاشت حداقل تا چند هفته هنوز زخم‌های محل پیوند باز هستند و به همین دلیل باید این منطقه را کاملا تمیز نگاه دارید که امکان رشد هر گونه باکتری یا میکروبی وجود نداشته باشد. در صورت ایجاد عفونت در این ناحیه بهبودی پس از کاشت به تاخیر می‌افتد. تا 3 ماه نباید قیچی یا تیغ را در ناحیه پیوند استفاده کرد زیرا تماس این وسایل با پیوندها یا لمس پوست این ناحیه خطر ایجاد عفونت را بیشتر خواهد کرد.
 • خونریزی: اصلاح مو بعد از کاشت مو با قیچی باعث می‌شود که در اثر تماس قیچی فولیکول‌های مو آسیب ببینند و خونریزی کنند.
 • تحریک و خارش: در اثر اصلاح بعد از کاشت مو به ویژه در 2 هفته اول ممکن است پوست سر تحریک شده و دچار خارش شود که گاهی نیز با ایجاد برجستگی‌هایی روی سر همراه خواهد شد.
 • آسیب حرارتی: بعد از اصلاح مو لازم است پوست سر شسته شده و سشوار کشیده شود که هر کدام از این موارد به فولیکول های موی پیوندی آسیب می‌رسانند. حتی اگر از حرارت شسوار استفاده نکنید و از درجه هوای خنک شسوار استفاده کنید هم موهای جدید را تحت خطر قرار می‌دهید.
اصلاح مو بعد از کاشت مو

تراشیدن ناحیه اهداکننده بعد از کاشت مو، بعد از چند روز امکان پذیر است؟

هر زمانی بعد از کاشت می‌توان ناحیه اهداکننده را اصلاح کرد وهیچ گونه محدودیتی وجود ندارد زیرا بر ناحیه کاشت تاثیری نخواهد داشت. البته در این مورد نیز اگر کمی صبر کنید تا موهای ناحیه رشد به ثبات برسند بهتر است. زیرا گاهی موهای رشد کرده در ناحیه اهدای مو می‌توانند از نواحی ملتهب کاشت شده در برابر محرک‌هایی مانند نور خورشید محافظت کنند.

نکات کوتاه کردن مو بعد از کاشت مو

قبل از کوتاه کردن موها برای مدتی احتیاط بیشتری داشته باشید تا موهای کاشته شده در جای خود محکم شوند. شما حتی برای شستن مو بعد از کاشت هم باید مراقبت کافی را رعایت کنید، کوتاه کردن مو که دیگر جای خود دارد! در ادامه نکات لازم برای مراقبت از مو های کاشته شده در هنگام کوتاه کردن مو آورده شده است.

  • پس از گذشت مدت زمانی از کاشت ممکن است که سرعت رشد موهای کاشته شده با سرعت رشد موهایی که از قبل داشتید کمی متفاوت باشد یعنی زودتر یا دیرتر رشد کنند. اگر به دلیل تفاوت در سرعت رشد موها از ظاهر موهای خود راضی نیستید و می‌خواهید موهای کاشته شده را کوتاه کنید باید حداقل دو ماه منتظر بمانید. تراشیدن موها با تیغ حتی پس از گذشت 3 ماه نیز، ممکن است به فولیکول‌های مو آسیب برساند پس بهتر است برای تراشیدن مو بعد از کاشت باز هم منتظر بمانید.
  • بعد از ماه سوم بعد از کاشت، موهای کاشته شده شروع به رشد خواهند کرد اما بسیار نازک تر از بقیه موهای شما خواهند بود. حتی ممکن است ریزش شوک برای موهای کاشته شده اتفاق بیافتد و تا مدتی مویی رشد نکند درست مانند افتادن دندان‌های شیری در کودکی. اما بعد از رشد مجدد موها مقاوم‌تر و ضخیم‌تر خواهند شد که در برابر ریزش هم مقاومت بیشتری دارند. در این زمان است که دیگر با خیال راحت می‌توانید به کوتاه کردن موهای جدید بپردازید که البته با ملایمت و با استفاده از قیچی باید این کار را انجام دهید.
  • برتری قیچی به تیغ برای اصلاح مو بعد از کاشت به این علت است که قیچی موها را از فاصله مشخصی کوتاه می‌کند در حالی که تیغ یا ماشین اصلاح باید نزدیک پوست سر قرار بگیرند. به همین دلیل هم ممکن است برای فولیکول مو خطر داشته باشند.
  • مشورت با پزشک: هر اقدامی برای کوتاه کردن موها بعد از کاشت، باید با رعایت دستورالعمل‌ها و مشورت پزشک انجام شود.

با رعایت این نکات، می‌توانید موهای کاشته شده را بهتر مراقبت کنید و نتیجه‌ی بهتری از عمل کاشت مو به دست آورید.

نکات اصلاح کردن مو بعد از کاشت مو

نکات تراشیدن مو بعد از کاشت

پس از گذشت 2 تا 3 ماه از کاشت زمانی که تصمیم گرفتید موهای خود را بتراشید فرقی ندارد چه با ماشین اصلاح چه با تیغ، باید برخی نکات را مدنظر داشته باشید.

 • اولین نکته مهم این است که اگر موها را با شماره صفر ماشین بتراشید باعث وز شدن موها پس از رشد خواهد شد.
 • نکته بعدی این است که اگر مدت کمی از کاشت گذشته باشد و اقدام به تراشیدن موها کنید، تیغ در تماس مستقیم با سر قرار گرفته و ممکن است فولیکول مو توسط تیغ تکان خورده، شل شود و مو بریزد.
 • به طور کلی با درنظر گرفتن همه موارد احتیاطی بهتر است برای استفاده از تیغ 3 تا 4 ماه بعد از کاشت صبر نمایید تا نتیجه عمل شما ماندگاری بهتری داشته باشد.

مدل موی مناسب بعد از کاشت مو

مدل موی شما بعد از کاشت به این بستگی دارد که چقدر مجاز به کوتاهی مو هستید یا اینکه خودتان چه حدی از کوتاهی مو را می‌پسندید. اگر مدل دار کردن مو به شکلی که مو پرپشت و یک دست دیده شود مد نظرتان است باید حدود 6 ماه منتظر بمانید تا یک مدل موی مشخص با پرپشتی یکنواخت را داشته باشید. 

بعد از سپری شدن زمانی حدود 2 تا 3 ماه می‌توانید موهای خود را اصلاح کنید. همانطور که پیش‌تر گفته شد ممکن است تا مدتی سرعت رشد موهای کاشته شده با موهای قبلی هماهنگ نباشند، به همین دلیل منظم کردن موها شاید کمی دشوار باشد. یک آرایشگر خوب می‌تواند به شما در انتخاب یک مدل مو مناسب بعد از کاشت مو کمک کند. دقت کنید که برای حالت دادن مو بعد از کاشت مو و اینکه از چه موادی برای حالت دهی مو استفاده کنید، باید حتما نظر پزشک خود را جویا شوید.

سوالات متداول

برای میزان کوتاهی موها بعد از کاشت مو هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد آنچه مهم است این است که حتما باید 2 تا 3 ماه از کاشت گذشته باشد. پس از این زمان شما می‌توانید به هر میزان دلخواهی موهای‌تان را کوتاه کنید، حتی می‌توانید موها را با تیغ یا ماشین اصلاح بتراشید. البته در اکثر روش‌های کاشت مو موها را تا حدود 1 تا 3 میلی‌متر کوتاه می‌کنند و به همین دلیل هم تا مدت زیادی اصلا نیازی به انجام کوتاهی نخواهید داشت.

برای انتخاب یک مدل موی مناسب بعد از کاشت مو لازم است حتما 2 تا 3 ماه از زمان انجام کاشت موی شما گذشته باشد. پس از آن به راحتی می توانید به آرایشگاه مراجعه کرده و اقدام به اصلاح موهای خود کنید. اما دقت کنید که اگر به دلایلی بهبودی یا ترمیم مو بعد از کاشت مو کمی به تعویق افتاده است قبل از اصلاح موی سر خود حتما با پزشک‌تان مشورت کنید. ممکن است لازم باشد کمی بیشتر صبر کنید. اگر موهای کاشته شده را در زمان مناسبی بعد از کاشت کوتاه کنید مطمئن باشید که هیچ اتفاق بدی برای گرافت‌های پیوندی شما نخواهد افتاد. 

متخصصان کاشت مو توصیه می‌کنند که 1 تا 1.5 ماه پس از کاشت اصلاح نکنید و 2 تا 3ماه بعد از کاشت نیز سر را نتراشید. در ابتدای انجام این عمل و تا حدود تا 2 هفته بعد از کاشت فولیکول‌های مو بسیار حساس هستند و با کوچکترین ضربه یا تحریک پذیری موهای کاشته شده شروع به ریزش خواهند کرد. در این مدت حتی اگر به آرامی آن‌ها را با قیچی کوتاه کنید هم باعث ریزش آن‌ها خواهید شد. کم کم بعد از حدود 1 ماه موها در جای خود تثبیت می‌شوند و قوی‌تر خواهند شد.

بله، تراشیدن مو قبل از کاشت مو، به ویژه در روش کاشت fue به جراح این امکان را می‌دهد که دید و دسترسی بهتری به نواحی اهداکننده و گیرنده مو داشته باشد و از جایگذاری دقیق پیوند و نتایج موفقیت آمیز عمل کاشت اطمینان یابد.

عوامل متعددی از جملع سن، ژنتیک، سطوح هورمونی و کیفیت جراحی کاشت مو بیمار ممکن باشد.

۲ thoughts on “اصلاح مو بعد از کاشت مو+ روش و زمان آن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط