لوگو کلینیک آسمان

22702530 - 021

مشاوره رایگان بگیرید!

برای دریافت مشاوره رایگان از متخصصین کلینیک کافیه فرم زیر رو تکمیل کنید

عجله دارید؟ تماس بگیرید
کلاه گذاشتن بعد از کاشت مو

کلاه گذاشتن بعد از کاشت مو

فهرست محتوای مقاله

بعد از کاشت مو میشه کلاه گذاشت؟ این سوالی است که افراد زیادی از دکتر کاشت مو می‌پرسند. بسیاری از شما بعد از کاشت مو نگران آسیب به پیوند‌های موی خود هستید و می‌خواهید بدانید آیا می‌شود بعد از کاشت مو کلاه گذاشت؟ در پاسخ باید گفت بله، استفاده از کلاه بلامانع است اما به شرط مناسب بودن کلاه، جنس پارچه و نحوه استفاده آن که در اینجا برای شما عزیزان توضیح خواهیم داد.

کلاه گذاشتن بعد از کاشت مو

چراه کلاه استفاده کنیم؟ واقعیت این است که بعد از کاشت مو طبیعی تا مدتی پوست دچار التهاب و زخم‌های ریز می‌شود که ممکن است ظاهر نامناسبی ایجاد کند بنابراین چند روز بعد از کاشت مو می‌توان کلاه گذاشت و ناحیه پیوند را کاملا پوشانید. در اینجا هر آنچه درباره پوشیدن کلاه بعد از کاشت مو نیاز دارید را بررسی خواهیم کرد و به پرسش‌های رایج زیر در ارتباط با استفاده از کلاه بعد از عمل کاشت مو پاسخ خواهیم داد:

  • بعد از کاشت مو چه کار کنیم که کسی متوجه کاشت موی ما نشود؟
  • آیا بعد از کاشت مو می‌توان از کلاه استفاده کرد؟
  • کلاه گذاشتن بعد از کاشت مو چه مزایایی دارد؟
  • چند وقت بعد از کاشت مو می‌توان کلاه گذاشت؟
  • بهترین نوع کلاه بعد از کاشت مو چیست؟
  • تا چه مدت بعد از کاشت مو نباید کلاه گذاشت؟
  • کلاه مخصوص بعد از کاشت مو چه شرایطی دارد؟

حتما بخوانید : سشوار بعد از کاشت مو

آیا بعد از کاشت مو می‌توان کلاه گذاشت؟

دغدغه بسیاری از افراد بعد از کاشت این است که می‌توان از کلاه استفاده کرد یا خیر؟ استفاده از کلاه پس از کاشت مو گزینه مناسبی برای حفظ موهای کاشته شده در برابر آسیب‌های احتمالی است، علاوه بر این اطرافیان‌تان نیز متوجه کاشت موی شما نخواهند شد. بهبودی زخم‌های بعد از کاشت ممکن است حدود 2هفته طول بکشد بنابراین استفاده از کلاه بعد از کاشت مو باعث می‌شود پوست در معرض آلودگی و آفتاب شدید قرار نگیرد و عفونت پوستی ایجاد نشود.

چه مدت بعد از کاشت مو می‌توان کلاه گذاشت؟

این موضوع که چه زمانی بعد از کاشت مو می‌توان کلاه گذاشت به روند بهبودی فرد پس از کاشت مو بستگی دارد. معمولا با گذشت 2 هفته از کاشت مو می‌توانید از کلاه مخصوص بعد از کاشت استفاده کنید. جنس کلاه باید لطیف باشد که به موهای کاشته شده لطمه‌ای وارد نکند.

انواع کلاه بعد از کاشت مو

حال که می‌‌دانیم گذاشتن کلاه بعد از کاشت مو می‌تواند در حفظ گرافت‌های موی کاشته شده مفید باشد باید به سراغ بررسی انواع کلاه و نحوه انتخاب بهترین کلاه بعد از کاشت مو برویم. کلاه مناسب بعد از کاشت مو را چگونه پیدا کنیم؟ خرید کلاه بعد از کاشت مو دارای نکات مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرند. اکنون تاثیر پوشیدن انواع کلاه بعد از کاشت مو را با هم بررسی کنیم:

کلاه مخصوص بعد از کاشت مو

بهترین نوع کلاه بعد از کاشت مو کلاهی است که سایزی متناسب با سر داشته باشد به طوری که موهای کاشت شده با کلاه برخوردی نداشته باشند. علاوه براین جنس کلاه باید نرم، راحت باشد و مسیر رسیدن اکسیژن به موها را مسدود نکند. بهتر است در تابستان از کلاه نازک استفاده کنید که محل پیوند مو تعریق کمتری داشته باشد اما در زمستان باید جنس کلاه کمی کلفت باشد که از موها در برابر سرما محافظت کند.

کلاه پشمی بعد از کاشت مو

کلاه پشمی نمی‌تواند یک کلاه مناسب برای بعد از کاشت مو باشد زیرا پارچه پشمی ممکن است باعث تحریک یا اصحکاک موها در محل پیوند شود و باعث ریزش موهایی شود که هنوز ریشه محکمی ندارند.

کلاه مخصوص بعد از کاشت مو

کلاه ایمنی بعد از کاشت مو

هر چند پوشیدن کلاه ایمنی در محل کار ضروری است اما باعث می‌شود که هوای کافی روی موها عبور نکند و نیز پوست سر عرق کند. بنابراین نباید ساعات طولانی از کلاه ایمنی استفاده کنید. در هنگام استفاده از کلاه کاسکت بعد از کاشت مو هم باید این نکته را در نظر داشته باشید.

کلاه گیس بعد از کاشت مو

اگر به استفاده از کلاه گیس بعد از کاشت مو فکر می‌کنید باید این گزینه را تا مدتی کنار بگذارید. زیرا کلاه گیس برای اتصال به سر باید در حالت چسبیده باشد که همین چسبندگی زیاد باعث فشار به مو و کنده شدن موها پس از کاشت خواهد شد.

دلایل استفاده از کلاه بعد از کاشت مو

گذاشتن کلاه بعد از کاشت مو می‌تواند به دلایل مختلفی مانند آنچه در زیر بیان شده انجام شود:

  • یکی از دلایل عمده استفاده از کلاه پس از کاشت این است که شخص مایل است کسی متوجه ظاهر نامناسب زخم‌ها تا زمان بهبودی نشود.
  • علاوه براین با کلاه گذاشتن زخم‌ها را که هنوز کمی باز هستند از گرد و غبار و آلودگی محیطی حفظ می‌کنیم که دچار عفونت نشوند.
  • دلیلی دیگر برای استفاده از کلاه بعد کاشت این است که نور شدید خورشید برای موهایی که کاشته می‌شوند ضرر دارد و بهتر است با کلاه پوشانده شوند.

با این حال مراقب باشید که از کلاه مناسب و راحت استفاده کنید. همچنین کلاه نباید مدت طولانی روی سر شما قرار گیرد زیرا باعث می‌شود که گرافت‌های کاشته شده اکسیژن کافی دریافت نکنند و دچار ریزش شوند.

سوالات متداول

استفاده از کلاه بعد از کاشت مو، اگر انتخاب شما یک کلاه گشاد باشد که با سر هیچ تماسی ندارد ایرادی ندارد. جنس کلاه هم بسیار مهم است برای مثال استفاده از کلاه پشمی بعد از کاشت مو باعث تحریک شدن و ایجاد اصحکاک موهای کاشته شده خواهد شد و گزینه مناسبی نخواهد بود. 

در انتخاب کلاه پس از کاشت مو باید دقت کافی داشته باشید و به  مشخصات کلاه مانند سایز، جنس و سنگینی آن توجه کنید که موها آسیبی نبینند. علاوه براین، مدت زمان استفاده از کلاه بعد عمل کاشت مو نباید مدتی طولانی باشد.

زمان کلاه گذاشتن بعد از کاشت مو بستگی به مدت زمان لازم برای بهبودی هر فرد دارد اما به طورکلی بعد از حدود 2 هفته می‌توانید از کلاه مخصوص کاشت مو استفاده کنید. در برخی از افراد زمان بهبودی کمی بیشتر است و حتی گاهی کاشت مو بعد از سه ماه یا حتی طولانی‌تر به مراقبت بیشتری نسبت به سایرین نیاز دارد، انتخاب کلاه مناسب چنین افرادی باید با مشورت پزشک انجام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط