لوگو کلینیک آسمان

22702530 - 021

Search
Close this search box.

مشاوره رایگان بگیرید!

برای دریافت مشاوره رایگان از متخصصین کلینیک کافیه فرم زیر رو تکمیل کنید

عجله دارید؟ تماس بگیرید
ورزش کردن بعد از کاشت مو

چه مدت بعد از کاشت مو ورزش کردن امکان پذیر است؟

فهرست محتوای مقاله

اگر قصد انجام کاشت مو طبیعی را دارید، سوالات رایج زیر درباره کاشت مو و ورزش ممکن است برای شما هم پیش بیاید:

  • تا چند وقت بعد از کاشت مو نباید ورزش کرد؟
  • بعد از کاشت مو می‌توان بدنسازی کرد؟
  • میزان پیاده‌روی بعد از کاشت مو چقدر باشد؟
  • آیا عرق کردن باعث ریزش مو می‌شود؟
  • چه مدت بعد از کاشت مو ورزش کنیم؟

برای اینکه بتوانید یک کاشت مو موفق را تجربه کنید با ما باشید تا هر آنچه درباره ورزش بعد از کاشت مو لازم است بدانید با هم بررسی کنیم.

ورزش کردن بعد از کاشت مو

بعد از کاشت مو کی میشه ورزش کرد و چطور باید ورزش کنیم؟ پرسشی که بسیاری از ما که ورزش را بخشی مهم از برنامه روزانه خود می‌دانیم، بعد از کاشت از خود می‌پرسیم. اما ورزش و کاشت مو چه ارتباطی دارند و تا چه مدت بعد از کاشت مو نباید ورزش کرد؟ درست است که بعد از کاشت مو می‌توان ورزش کرد اما با رعایت مواردی که در ادامه گفته خواهد شد. 

در واقع بهترین زمان ورزش بعد از کاشت مو 2 هفته بعد از آن است. البته برای انجام ورزش سنگین بعد از کاشت مو  باید کمی بیشتر مراقب گرافت‌های کاشته شده باشید. زیرا با انجام ورزش سنگین بعد از کاشت مو بیشتر عرق می‌کنید و تجمع ذرات حاصل از تعریق روی پوست شما بیشتر می‌شود به همین دلیل نیز دیرتر به بهبودی می‌رسید، حتی ممکن است پوست در ناحیه پیوند مو دچار عفونت شود. البته دقت کنید اینکه چند روز بعد از کاشت مو می‌شود ورزش کرد کاملا به شرایط هر فرد بستگی دارد، برخی دیرتر و برخی هم زودتر به بهبودی دست می‌یابند. 

با آگاهی از نکات ورزش پس از کاشت مو متوجه خواهید شد که دقیقا چه مدت بعد از کاشت مو می‌توان ورزش کرد.

حتما بخوانید : رشد مو بعد از کاشت مو

آیا بعد از کاشت مو می‌توان ورزش کرد؟

هرچند انجام ورزش 2 هفته بعد از کاشت مو مجاز است اما در نحوه انجام فعالیت ورزشی و مراقبت‌های پس از کاشت نکاتی مهم وجود دارد که باید به درستی رعایت کنید. چه زمانی بعد از کاشت مو می‌توان ورزش کرد که بهترین نتیجه را از کاشت گرفت؟

پیروی از نکات زیر در زمان ورزش بعد از کاشت مو کمک می‌کند که به موهای کاشته شده آسیبی نرسد:

  • عرق ایجاد شده روی موهای کاشته شده را پاک نکنید:

اگر تعریق حاصل از ورزش را پاک کنید ممکن است به ریشه موهای کاشته شده که هنوز محکم نشده‌اند آسیب برسانید، تعریق ایجاد شده باید هنگام حمام رفتن و تنها با جریان ملایم آب شسته شود.

  • میزان پیاده‌روی بعد از کاشت مو:

پیاده روی بعد از کاشت مو بهتر است کم‌تر از یک ساعت باشد و سرعت پیاده‌روی نیز باید کاملا آهسته باشد که عرق نکنید.

  • نوشیدن آب کافی:

بعد از کاشت سعی کنید هر روز 7 الی 8 لیوان آب بنوشید که آب و مواد مغذی به اندازه کافی به ریشه موهای جدید برسد.

پیاده روی بعد از کاشت مو

تاثیر انواع ورزش بعد و قبل از کاشت مو

برای اینکه مطلب روشن‌تر شود و خودتان تشخیص دهید که چند روز بعد از کاشت مو می‌توان ورزش کرد باید از تاثیر ورزش بعد از کاشت مو مطلع شوید. در واقع اثر هر فعالیت ورزشی بعد از کاشت مو متفاوت است که در ادامه تاثیر چند فعالیت ورزشی مهم بر کاشت مو را باهم بررسی می‌کنیم:

استخر بعد از کاشت مو

رفتن به استخر بعد از کاشت مو را باید تا چند هفته به تعویق بیاندازید زیرا رطوبت استخر، حرارت بخار آب سونا و مواد ضدعفونی کننده آب تاثیر منفی بر کاشت موی شما می‌گذارند.

پیاده‌روی بعد از کاشت مو

ورزش هوازی بعد از کاشت مو اگر به صورت پیاده‌روی یا حتی آهسته دویدن باشد هیچ ایرادی ندارد. البته توجه کنید که بهتر است میزان پیاده‌روی بعد از کاشت مو در هفته‌های اول را محدود نگه دارید و در هنگام پیاده‌روی تا جایی که امکان دارد محل پیوند مو را نپوشانید که تعریق بیشتر نشود. علاوه براین، زمان پیاده‌روی بعد از کاشت نباید در ساعاتی از روز انجام شود که نور آفتاب شدید است.

فوتبال بعد از کاشت مو

شاید یکی از دغدغه‌های فوتبالیست‌های عزیز هم تاثیر فوتبال بعد از کاشت مو باشد. انجام فوتبال بعد از کاشت مو به دلیل اینکه ضربان قلب فرد بسیار بالا رفته و باعث تعریق زیادی می‌شود بهتر است تا 6 هفته بعد از کاشت انجام نشود.

بدنسازی بعد از کاشت مو

ورزش بدنسازی بعد از کاشت مو یک ورزش سنگین محسوب می‌شود زیرا استفاده از وزنه و زور زدن بعد از کاشت مو باعث تعریق بیشتر می‌شود، بهتر است برای انجام این ورزش چهارهفته بعد از کاشت مو صبر نمایید. علاوه بر این مصرف مکمل بدنسازی بعد از کاشت مو تا چند هفته توصیه نمی‌شود زیرا ممکن است تعادل برخی از هورمون‌های بدن را بر هم زده و باعث ریزش موهای کاشته شده شود.

فواید ورزش کردن بعد از کاشت مو

تاثیر ورزش بعد از کاشت مو (اگر پس از هفته‌های اول بهبودی انجام شود) مثبت است و باعث تحریک رشد موهای جدید خواهد شد. ریشه مو برای رشد مناسب به مواد مغذی، آب و اکسیژن کافی نیاز دارد بنابراین با شروع ورزش بعد از کاشت مو، مواد لازم برای رشد مو بهتر فراهم خواهم شد. یک برنامه ورزشی سبک بعد از 2 هفته به بدن شما کمک می‌کند که گردش خون بهتری داشته باشید و مواد مغذی راحت‌تر در اختیار فولیکول قرار بگیرد. البته برای انجام تمرینات قدرتی بعد از کاشت مو بهتر است حدود 4 هفته صبر نمایید.

حتما بخوانید : سشوار بعد از کاشت مو

عوارض ورزش کردن بعد از کاشت مو

تا اینجا بررسی کردیم که چرا تا چند روز بعد از کاشت مو نباید ورزش کرد. عواقب ورزش کردن بعد از کاشت مو به ویژه انجام ورزش سنگین بعد از کاشت مو را باید جدی گرفت.  بدون آگاهی از مدت زمان ورزش بعد از کاشت مو و اینکه چرا بعد از کاشت مو نباید ورزش کرد ممکن است باعث آسیب رساندن به موهای کاشته شده شوید. گاهی علت ریزش مو بعد از ورزش تعریق زیاد، افزایش بیش از حد فشار خون یا بر هم خوردن تعادل هورمونی است.

سوالات متداول

زمان شروع ورزش بعد از کاشت مو بسته به نوع فعالیت موردنظر شما از 2 الی 4 هفته پس از کاشت است. این مدت زمانی در برخی افراد که به زمان بیشتری برای بهبودی نیاز دارند ممکن است تا چند ماه هم طول بکشد.

ورزش پس از کاشت مو باید با مشورت پزشک انجام شود. ضرر ورزش بعد از کاشت مو شامل ایجاد لک یا عفونت پوستی و حتی ریزش موهایی است که به تازگی کاشته شده‌اند زیرا هنوز ریشه آن‌ها محکم نشده است.

بله، گاهی انجام ورزش بعد از کاشت مو باعث ریزش موها می‌شود. برای پیشگیری از ریزش موهای کاشته شده بهتر است صبر کنید که دوره نقاهت بعد از کاشت بگذرد و به بهبودی کامل دست یابید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط