لوگو کلینیک آسمان

22702530 - 021

Search
Close this search box.

مشاوره رایگان بگیرید!

برای دریافت مشاوره رایگان از متخصصین کلینیک کافیه فرم زیر رو تکمیل کنید

عجله دارید؟ تماس بگیرید
نحوه خوابیدن بعد از کاشت مو

نحوه خوابیدن بعد از کاشت مو چگونه است؟

فهرست محتوای مقاله

توجه به نحوه صحیح خوابیدن بعد از کاشت مو طبیعی یکی از مهم‌ترین کارهایی است که باید انجام دهیم تا اطمینان داشته باشیم به موهای تازه کاشته شده آسیبی نمی‌رسد. روش‌های نادرست قرار دادن سر هنگام خواب باعث می‌شوند موهای جدید از جای خود خارج شوند.

حتما بخوانید : ریزش مو بعد از کاشت مو

خوابیدن بعد از کاشت مو

کارهایی که بعد از عمل کاشت انجام می‌دهیم در روند بهبودی ما بسیار مهم هستند و از جمله مهم‌ترین کارهایی که باید با دقت انجام شوند روش‌های خوابیدن بعد از کاشت مو است. ما باید بهترین حالت خوابیدن بعد از کاشت مو را برای خود انتخاب کنیم که گرافت‌های جدیدی که روی سر کاشته شده‌اند آسیبی نبینند. در اینجا هر آنچه لازم است درباره طرز خوابیدن بعد از کاشت مو بدانیم را با هم بررسی خواهیم کرد.

چرا نحوه خوابیدن بعد از کاشت مو مهم است؟

اما چرا باید اینقدر نگران طریقه‌ی خوابیدن بعد از کاشت مو باشیم؟ اگر به روش صحیح نخوابیم چه اتفاقی برای موها می‌افتد؟ پاسخ این است که هر گونه ضربه یا فشار کم بر روی نواحی پیوند بعد از کاشت مو ممکن است هم به پوست محل جراحی و هم به موهای کاشته شده آسیب برساند. توجه به نکات نحوه خوابیدن بعد از کاشت مو نه تنها در حفظ گرافت‌ها با شما کمک می‌کند، بلکه باعث می‌شود که در مدت زمان کمتری به بهبودی دست یابید.

نکاتی برای نحوه خوابیدن بعد از کاشت مو

در زیر لیستی از تمام نکات مربوط به نحوه خوابیدن بعد از کاشت مو را برای شما آورده‌ایم که بتوانید نتیجه مطلوبی از کاشت موی خود بگیرید. توجه کنید که رعایت موارد زیر در ارتباط با طرز صحیح خوابیدن بعد از کاشت مو ضرری است:

  • نحوه خوابیدن در زمان کاشت مو باید به صورتی باشد که ناحیه پیوند هیچ تماسی با بالش نداشته باشد.
  • بهترین روش خوابیدن بعد از کاشت مو این است که به پشت بخوابید نه روی شکم.
  • یکی از نکات مهم در تعیین روش خواب بعد از کاشت مو این است که دقت کنید سر شما و کمرتان با هم زاویه‌ای در حدود 45 درجه داشته باشند.
  • از روی شکم خوابیدن بعد از کاشت مو خودداری کنید زیرا باعث آسیب به موهای کاشته شده و افزایش تورم پوست در ناحیه پیوند خواهد شد.
  • گزینه‌ای دیگر که برای نحوه خوابیدن بعد از عمل کاشت مو باید مدنظر قرار گیرد این است که هنگام خواب باید سر بالاتر از سطح قلب قرار گیرد. در این حالت، رفلاکس خون به ناحیه سر کاهش یافته و از تورم و کبودی جلوگیری می‌کند.
  • نکته‌ای دیگر در نحوه درست خوابیدن بعد از کاشت این است که با گذاشتن یک بالش زیر زانوی خود می‌توانید فشار را روی نواحی جراحی شده کاهش دهید.
  • خواب طولانی‌مدت می‌تواند استرس را روی پوست سر شما افزایش داده و روند بهبودی شما را طولانی‌تر کند. بنابراین بهتر است خواب بعد از کاشت موی شما در روز طولانی نباشد و آن را به چرت‌های کوتاه در طول روز تقسیم نمایید.
زاویه سر بعد از کاشت مو
  • اگر فکر می‌کنید در طول شب به ساعات خواب طولانی‌تری نیاز دارید بهتر است از بالش مناسب کاشت مو استفاده کنید. بهترین حالت خواب بعد از کاشت موی خود را با استفاده از بالش مخصوص بعد از کاشت تجربه خواهید کرد، این بالش حاوی مواد ژله‌ای است که با کاهش فشار روی عضلات سر و گردن کمک خواهد کرد و بهترین زوایه 45 درجه سر را هنگام خواب تنظیم می‌کند.
  • اگر نتوانستید بالش مخصوص کاشت مو تهیه کنید، از یک بالش نرم یا دو بالش کوتاه استفاده کنید و دقت کنید که جنس بالش باید به گونه‌ای باشد که از تعریق سر جلوگیری کند.
  • جدای از نحوه‌ی خوابیدن بعد از کاشت مو، نکته بسیار مهم دیگر رعایت بهداشت بالش و رختخوابی است که با پوست سر در تماس قرار دارد. از آنجایی که فرد بعد از کاشت مو باید مراقب باشد که محل جراحی عفونی نشود، باید در حفظ بهداشت ملحفه و بالش توجه ویژه‌ای داشته باشد. علاوه بر این، در حین شستن رختخواب، از استفاده از هر گونه مواد پاک‌کننده‌ای که ممکن است باعث خارش یا واکنش آلرژیک پوست شود خودداری کنید.

زاویه سر پس از کاشت مو

همانطور که پیش‌تر گفته شد نحوه خوابیدن پس از کاشت مو باید طوری باشد که سر با بدن زاویه 45 درجه تشکیل دهد. حفظ زاویه 45 درجه سر هنگام خواب بعد از کاشت کمک می‌کند تورم و کبودی بعد از کاشت التیام یابد و روند بهبودی تسریع شود.

چقدر بعد از کاشت مو می‌توان به صورت عادی خوابید؟

در طول یک تا دو هفته بعد از کاشت مو بهتر است نحوه خوابیدن بعد از کاشت موی خود را کنترل کنید. دلیل تاکید بر نکات نحوه خواب بعد از کاشت مو این است که در دوره 7 تا 14 روزه بعد از کاشت مو گرافت‌ها به حدی سست هستند که با کوچکترین فشاری از محل کاشت خود خارج می‌شوند. اما بعد از گذشت 14 روز در صورتی که به بهبودی کافی دست یافته‌اید می‌توانید مانند قبل عادی بخوابید. ناگفته نماند که قبل و بعد از کاشت مو، پیروی از یک رژیم غذایی سرشار از پروتئین و ویتامین هم به شما کمک می‌کند که حداکثر نتیجه مطلوب را از کاشت موی خود بگیرید.  

سوالات متداول

طریقه خوابیدن بعد از کاشت مو را باید جدی بگیرید زیرا با کوچکترین بی‌توجهی به سبک خواب و برخورد گرافت‌های کاشته شده با رختخواب باعث شکستگی و ریزش آن‌ها خواهید شد، همچنین تورم و کبودی پوست‌تان نیز دیرتر برطرف خواهد شد.

نکات اصلی در طرز خوابیدن بعد از کاشت مو این است که دقت کنید حتما سر و بدن زاویه 45 درجه داشته باشند و سر بالاتر از قلب باشد، همچنین می‌توانید از یک بالش زیر زانوی خود استفاده کنید. علاوه براین تمیزی رختخواب بسیار مهم است بالش و ملحفه‌ای که بعد از کاشت استفاده می‌کنید باید کاملا تمیز باشد که باعث ایجاد عفونت پوستی نشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط