لوگو کلینیک آسمان

22702530 - 021

Search
Close this search box.

مشاوره رایگان بگیرید!

برای دریافت مشاوره رایگان از متخصصین کلینیک کافیه فرم زیر رو تکمیل کنید

عجله دارید؟ تماس بگیرید
رشد مو بعد از کاشت مو

فرایند رشد مو بعد از کاشت مو

فهرست محتوای مقاله

درمان موثر ریزش مو پیوند یا کاشت مو است. در کنار عمل کاشت مو طبیعی درمان دارویی استفاده از دارویی موضعی ماینوکسیدیل نیز بسیار موثر است. با اینکه کاشت مو یک روش موفقیت آمیز است میزان موفقیت آن به عواملی بستگی دارد که بیمار باید رعایت کند. مراقبت‌های مناسب برای اطمینان از نتایج ماندگار و قابل توجه مهم است و باید بدانید رشد مو پس از کاشت، زمان بر است. 

مدت مناسب برای دیدن نتایج نهایی پیوند مو یک سال پس از عمل کاشت مو است. مویی که پیوند زده شده است باید مانند موی طبیعی مراحل رشد را طی کند. موی کاشته شده، مانند موی طبیعی با افزایش سن رشد می‌کند یا می‌ریزد و یا سفید می‌شود. رشد مو پس از کاشت یک فرایند تدریجی است. پس از کاشت مو موهای پیوند می‌ریزند، این ریزش مو اگر همراه عفونت در محل پیوند نباشد طبیعی است. 

در یک عمل کاشت مو حداقل 85% موهای کاشته شده تا یک سال بعد کامل رشد می‌کنند. اولین تارهای مو در  3 تا 5 ماه بعد از عمل ظاهر می‌شوند و رشد می‌کنند، اما موهای ظاهر شده نازک هستند و میزان رشد کمی دارند. مرحله بعد، پس از  ماه 9 تا 12  ضخیم می‌شوند و همچنین میزان رشد نرخ طبیعی خود یعنی 1 تا 2 سانتی متر رشد در ماه برمی‌گردند.

رشد مو پس از کاشت مو

مرحله اول (چند روز ابتدایی)
مرحله دوم (ریزش اولیه)
مرحله سوم (3-6 ماه)
مرحله نهایی (9الی12 ماه)
تطبیق فولیکول با محل پیوند
2 الی 4 هفته پس از کاشت
رویش اولیه (40الی60%)
رشد موهای ضخیم و تیره

مدت زمان رشد مو پس از کاشت مو

پس از کاشت چند روز اول فولیکول (ریشه) موهای پیوند زده شده با محل پیوند باید تطبیق پیدا کنند. پس از 2 الی 4 هفته موهای پیوند زده شده می‌ریزند. این ریزش مو یکی از دلایل موفقیت عمل پیوند مو است. دلیل این ریزش چرخه رشد مو است. مدت زمان طبیعی رشد مو پس از کاشت یک فرآیند 12 الی 18 ماه است. 

پس از این زمان، مو مراحل و زمان طبیعی رشد را دارد. قرص‌های درمانی مانند فیناستراید و دوتاستراید برای درمان ریزش موی ارثی مردان تجویز می‌شود که فقط برای جلوگیری از ریزش مو است و در روند رشد مو تاثیری ندارد. قرص‌های ویتامینه و مکمل با برندهای گوناگون بر اساس  تشخیص دکتر تجویز شود، در سرعت رشد مو پس از کاشت بسیار موثر است.

مراحل رشد مو پس از کاشت مو

مرحله تطبیق

گرافت‌های پیوندی در این مرحله با پوست محل پیوند تطبیق پیدا می‌کند. در این مرحله نباید محل پیوند را بخارانید. از پیوند مو تا یک هفته از پیوند زمان تطبیق فولیکول موی جدید است.

مرحله ریزش مو

این مرحله تا یک ماه بعد از پیوند طول می‌کشد و تمامی موهای پیوندی میریزد.

مرحله رشد اولیه مو

موهای پیوند زده شده به صورت قابل مشاهده 3 تا 6 ماه بعد از پیوند رشد می‌کنند. باید انتظار داشته باشید 40-60% موهای جدید رشد کرده باشند. موهای رشد کرده در این مرحله نازک هستند. در پاسخ به پرسش “موهای کاشته شده از چه زمانی شروع به رشد می‌کنند؟” باید گفت از 3 ماه بعد از عمل پیوند مو، رشد مو شروع خواهد شد.

مرحله رشد نهایی مو

این مرحله رشد نهایی موی کاشته شده است. با توجه به روش های متفاوت کاشت بیش از 85% موهای پیوند زده شده باید رشد کرده باشند. 9 الی 12 ماه بعد از پیوند نتایج نهایی پیوند مو قابل مشاهده است. در مواردی موهای ضخیم با سرعت رشد طبیعی (1 الی 2 سانتی متر در ماه) یک سال و نیم پس از کاشت مو ظاهر خواهند شد.

سرعت رشد مو بعد از کاشت مو

رشد مو در مرحله سوم پس از یپوند مو آغاز خواهد شد. موهای ابتدایی که ظاهر شده اند بسیار نازک هستند. مو زمانی که در مرحله  آناژن (رشد) است، به صورت طبیعی در یک فرد بالغ 1 الی 2 Cm در ماه رشد می‌کند. موی پیوند زده شده 9 ماه پس از پیوند رشد طبیعی خواهند داشت البته سرعت رشد مو  با افزایش سن و عواملی دیگر مانند تغذیه نامناسب و استرس استعمال دخانیات کاهش می‌یابد. میزان موفقیت عمل پیوند مو و سرعت رشد مو پس از کاشت مو به عواملی قبل و بعد از عمل که پزشک توصیه می‌کند ارتباط مستقیم دارد و باید رعایت شود.

سوالات متداول

مرحل تطبیق ریشه مو، مرحله دوم ریزش موی پیوند داده شده، مرحله سوم (3 الی 6 ماه) رشد اولیه مو، مرحله نهایی (مرحله چهارم)رشد کامل مو.

موهای پیوند زده شده از ماه سوم بعد شروع به رشد می‌کنند، اما این موهای جدید نازک هستند و سرعت رشدکمتری دارند. موهایی کاشته بعد از ماه نهم به بعد دارای سرعت طبیعی به میزان 1 الی 2 سانتی‌متر در ماه هستند.

۲ thoughts on “فرایند رشد مو بعد از کاشت مو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط