لوگو کلینیک آسمان

22702530 - 021

Search
Close this search box.

مشاوره رایگان بگیرید!

برای دریافت مشاوره رایگان از متخصصین کلینیک کافیه فرم زیر رو تکمیل کنید

عجله دارید؟ تماس بگیرید
نتیجه کاشت مو به روش fue

مزایای کاشت مو به روش میکروگرافت +معایب و هزینه آن

فهرست محتوای مقاله

اگر به دنبال بهترین روش کاشت مو هستید، روش کاشت مو میکروگرافت گزینه مناسبی است. اما چرا روش میکروگرافت؟ این روش چه تفاوتی با سایر روش‌های کاشت مو دارد و چه مزیتی نسبت به آن‌ها دارد؟

کاشت مو میکروگرافت چیست؟

کاشت مو به روش میکروگرافت تحولی بزرگ در کاشت مو است که به برداشت موها به روش غیرجراحی (FUE یا FIT) به کمک پانچ‌ها و ابزارهای بسیار ظریف گفته می‌شود. ابزارهای میکروگرافت که قطری کمتر از یک میلی‌متر دارند، دقت کاشت مو را بالا می‌برند.

 ویژگی‌‌های فوق‌العاده میکروگرافت مانند عدم وجود درد و خونریزی کاشت مو آن را بسیار برجسته کرده است. مهم‌تر از همه، کم خطر بودن کاشت مو میکروگرافت، سرعت بالای کاشت و نتایج طبیعی آن است که این روش را در میان متقاضیان کاشت مو بسیار محبوب کرده است.کاشت مو بدون جراحی نیز از عمده روش های اساسی کاشت مو شناخته میشود.

کاشت مو به روش میکروگرافت

کاشت مو به روش میکروگرافت چگونه است؟

مراحل اصلی کاشت مو میکروگرافت شامل دو مرحله برداشت موها و کاشت آن‌ها در ناحیه موردنظر برای پیوند است. میکروگرافت در اصلاح از دو کلمه میکرو ( به معنی ظریف) و گرافت ( به معنی شاخه مو) تشکیل شده و در واقع به معنی کاشت مو با استفاده از شاخه‌های ظریف موهای پیوندی است.

برای کاشت مو میکروگرافت در تهران کجا برویم؟

امروزه در بهترین کلینیک‌های کاشت مو دائمی کاشت به روش میکروگرافت انجام می‌شود. کاشت مو به روش میکروگرافت در تهران در کجاها انجام می‌شود و آیا هر کلینیک‌ کاشت مو مجهز به ابزار لازم برای این مدل کاشت هست یا خیر؟ اگر پیش از انتخاب کلینیک خود تحقیقی کامل درباره آن داشته باشید می‌توانید کاشت مو به روش میکروگرافت را در بهترین کلینیک کاشت مو در تهران انجام دهید.

چرا روش میکروگرافت فقط در کلینیک‌های معتبر کاشت مو انجام می‌شود؟

امروزه در بهترین کلینیک‌های کاشت مو تهران کاشت به روش میکروگرافت موها برداشته و کاشت می‌شوند. همانطور که پیش‌تر گفته شد روش میکروگرافت در واقع روشی است که پانچ‌ها یا سوزن‌های برداشت گرافت ظریف تر از یک میلی‌متر باشند.

 استفاده از این ابزارها برای برداشت مو به تکنیک و مهارت خاصی نیاز دارد که تنها یک جراح کاشت مو مجرب در یک کلینیک معتبر تخصص لازم برای انجام آن را دارد. به همین دلیل باید در انتخاب جراح و کلینیک کاشت مو خود دقت کافی داشته باشید.

کاشت مو میکروگرافت

انواع روشهای میکروگرافت در کاشت مو چیست؟

بسته به نوع روش میکروگرافت در کاشت مو، برداشت گرافت‌ها متفاوت انجام می‌شود و شامل 2 روش کلی است:

  • روش برداشت با جراحی fut: امروزه روش جراحی fut تقریبا منسوخ شده است و دیگر توسط پزشکان و کلینیک‌های معتبر کاشت مو استفاده نمی‌شود.
  • روش غیرجراحی یا دانه‌ای fit یا fue: روش fit یا fue نسبت به قبل پیشرفت زیادی کرده است که برداشت حجم زیادی از گرافت‌های سالم را از نواحی برداشت یا بانک موی فرد امکان‌پذیر کرده است . از مهم‌ترین پیشرفت‌های روش غیرجراحی fit یا fue استفاده از ابزارهای و پانچ‌های بسیار ظریف برای برداشت موهاست.

مقایسه مزایا و معایب کاشت مو میکروگرفت

در جدول زیر برخی از معایب و همچنین مزایای کاشت مو به روش میکروگرافت را به طور خلاصه عنوان کرده‌ایم:

 

مزایای روش میکروگرافت

مزایای روش کاشت مو میکروگرافت چیست؟

اسکار( جوشگاه) کمتری ایجاد خواهد شد و در اصطلاح رد یا جای زخم کمتری باقی خواهد ماند.

  • امکان ایجاد تراکم بالاتر:

بالاترین تراکم موی کاشته شده در میکروگرافت امکان‌پذیر شده است. به این دلیل که در کاشت مو هر چقدر گرافت‌های برداشته شده ظریف‌تر باشند، می‌توان آن‌ها را در فواصل نزدیک‌تری کاشت که نتیجه آن تراکم بالاست. در حالی‌که در روش‌های قدیمی‌تر ابزارهای برداشت مو درشت تر بودند و به همین خاطر گرافت‌ها یا شاخه‌های درشت‌تری به دست می‌آمد که حاصل آن تراکم کمتر موها بود.

  • نتایج طبیعی‌تر:

طبیعی‌ترین نتایج کاشت مو میکروگرافت را در مقایسه با روش‌های قدیمی بسیار محبوب کرده است. زیرا همانطور که گفته شد گرافت‌ها و شاخه‌های کاشته شده ظریف‌تر کاشت شما را تا حدی طبیعی جلوه می‌دهد که از موهای طبیعی خودتان قابل تشخیص نخواهد بود.

  • امکان برداشت و کاشت گرافت‌های بیشتر:

پوشاندن حجم طاسی وسیع‌تر و کاشت مو بیشتر در میکروگرافت نسبت به سایر روش‌ها به دلیل کاربرد ابزارهای برداشت مو ریزتر است. میکروگرافت کمک می‌کند که در یک سطح مشخص از طاسی مقدار گرافت بیشتری را بگنجانیم و کاشت بیشتری انجام دهیم.

  • امکان برداشت موها از صورت و ریش:

کاشت مو صورت و ریش در میکروگرافت به راحتی امکان پذیر شده است زیرا برداشت مو از صورت بدون لک و رد اسکار قابل انجام است. این در حالی است که در روش‌های قدیمی تر کاشت مو برداشت موها از صورت و ریش باعث ایجاد اسکار یا جوشگاه در صورت می‌شد و بعد از مدتی لک ایجاد می‌کرد.

  • دوره نقاهت کوتاه‌تر:

روش میکروگرافت کم‌ترین دوره نقاهت کاشت مو را دارد اما چرا؟ دقیق بودن عمل برداشت مو میکروگرافت جای زخم کوچکتری به جا می‌گذارد که خیلی زود جوش می‌خورد. بنابراین می‌توان گفت میکروگرفت بدون درد‌ترین روش کاشت مو با کوتاه‌ترین دوران نقاهت است.

حتما بخوانید : هزینه کاشت مو در تهران

معایب روش کاشت مو میکروگرافت چیست؟

هرچند میکروگرافت معایب چنانی ندارد اما شاید بتوان گفت یکی از معایب آن هزینه بالای آن است. علاوه بر این، نباید انتظار داشت که بیمه میکروگرافت را تحت پوشش قرار دهد زیرا در واقع یک عمل‌ زیبایی است.

نکته دیگر در بحث معایب میکروگرافت این است که اگر جراح میکروگرافت از تخصص کافی برخوردار نباشد ممکن است دچار اسکار یا عفونت شوید.

 همچنین به یاد داشته باشید که معایب هر عملی بیشتر اوقات به موجب کم اهمیتی بیمار به دستورالعمل‌های قبل از کاشت مو میکروگرافت یا بعد از آن بروز می‌کند بنابراین لازم است آگاهی لازم را درباره نکات مراقبتی کاشت میکروگرافت داشته باشید تا درمعرض خطرات احتمالی آن قرار نگیرید.

 

آیا روش میکروگرافت بهتر از روش‌های دیگر کاشت مو است؟

مهم‌ترین مزیت میکروگرافت نسبت به دیگر روش‌های کاشت مو این است که از ابزارهای دقیقی برای برداشت مو استفاده می‌کند، بنابراین آسیب کم‌تری به گرافت‌های مو می‌رسد. در نتیجه حفظ ساختار گرافت‌ها هنگام برداشت باعث می‌شود که درصد موفقیت کاشت مو بالا برود.

اساس همه روش‌های کاشت مو یکسان است و همه آن‌ها شامل برداشتن موها از ناحیه اهداکننده مو و کاشت موها در ناحیه کاشت است. اما ویژگی مهم میکروگرافت این است که دقیق‌ترین روش کاشت مو است زیرا نحوه برداشت گرافت مو با ابزارهای ظریفی انجام می‌شود که طبیعی‌ترین نتیجه را در بر دارد.

در این روش کاشت مو پرپشت شدن موها همانند موهای طبیعی فرد قابل دستیابی است. درصورتی که در روش‌های قدیمی کاشت برداشت مو با روش‌هایی انجام می‌شد که احتمال آسیب به گرافت‌های مو در آن‌ها بالا بود.

کاشت مو میکروگرافت

چه افرادی گزینه مناسبی برای میکروگرافت هستند؟

فاکتورهای زیر مهم‌ترین عواملی هستند که تعیین می‌کنند آیا فرد مناسب کاشت میکروگرافت هست یا خیر؟ 

فاکتور های مهم
سلامت کلی فرد
فرد متقاضی کاشت مو باید از سلامت عمومی خوبی برخوردار باشد و عاری از هر گونه شرایط پزشکی خاصی باشد که می‌تواند در موفقیت کاشت مو خللی وارد کند. علاوه براین، بیمار باید انتظارات واقع بینانه‌ای از نتیجه میکروگرافت داشته باشد.
فولیکول‌های موی سالم
فرد باید بانک موی مناسبی برای کاشت میکروگرافت داشته باشد و انعطاف‌پذیری پوست او باید در حد کافی باشد که اجازه قرار دادن گرافت‌ها را در پوست هنگام کاشت فراهم کند.
سن بیمار
به طور کلی سن در میکروگرافت نقش مهمی دارد، هر چه بیمار جوان‌تر باشد نتایج میکروگرافت بهتر خواهد بود.
سبک زندگی
سبک زندگی فرد در نتیجه میکروگرافت بسیار مهم است. بیمارانی که سیگار می کشند، الکل می نوشند یا داروهای خاصی مصرف می کنند ممکن است بهترین کاندید میکروگرافت نباشند. علاوه بر این، افرادی که مستعد ایجاد اسکار هستند نیز ممکن است بعد از کاشت دچار مشکلات پوستی شوند.
الگوی ریزش مو
در نهایت، الگوی ریزش موی بیمار در موفقیت میکروگرافت اثر دارد، افراد مبتلا به الگوی ریزش موی تلوژن افلوویوم برای کاشت میکروگرافت مناسب نیستند.

آیا نتیجه کاشت مو میکروگرافت طبیعی است؟

طبیعی‌ترین نتایج کاشت مو با روش میکروگرافت امکان‌پذیر است زیرا در این روش گرافت‌ها با ابزار دقیق یکی یکی برداشته می‌شوند و هیچ آسیبی به ناحیه اهدا نمی‌رسد. فولیکول‌های مو با همان دقت در محل کاشت قرار می‌گیرند که باعث می‌شود موها کاملا طبیعی به نظر برسند.

جراح برش‌های بسیار کوچکی در پوست سر ایجاد می‌کند و فولیکول‌ها را در جهت و زاویه مناسب قرار می‌دهد. زاویه دادن به فولیکول‌های مو توسط جراح تضمین می‌کند که در زاویه درست رشد کنند و نتیجه طبیعی باشد. موهای کاشته شده پس از مدتی هماهنگ با سرعت موهای اطراف خود و با بافت و رنگ مشابه آن‌ها شروع به رشد خواهند کرد.

آیا کاشت مو میگروگرافت درد دارد؟

درد کاشت مو میکروگرافت نسبت به درد کاشت مو با جراحی زیاد نیست زیرا معمولا با روش غیرجراحی انجام می‌شود و گرافت‌ها به صورت دانه‌ای برداشته می‌شوند. بنابراین، هر چند آستانه درد در افراد مختلف یکسان نیست اما درد کاشت مو میکروگرافت به اندازه‌ای نیست که نگران‌کننده باشد.

حتما بخوانید : سن کاشت مو

چه چیزی باعث می‌شود کاشت مو پرتر و طبیعی‌تر باشد؟

تراکم زیاد کاشت مو میکروگرافت باعث شده است که گرافت‌ها را بتوان نزدیک به هم قرار داد و ناحیه کاشت را با تعداد بیشتری گرافت پر کرد. به همین دلیل هم شاهد پرتر بودن کاشت میکروگرافت نسبت به سایر روش‌های کاشت مو هستیم.

در بیشتر مواقع میکروگرافت تراکمی نزدیک به موی طبیعی نواحی اطراف را فراهم کرده است که باعث طبیعی بودن نتایج میکروگرافت شده است. که میتوانید این عمل را نزد کلینیک کاشت مو آسمان انجام دهید.

دقت روش میکروگرافت به چه چیزی بستگی دارد؟

هولدر میکروگرافت که با استفاده از آن گرافت‌های مو برداشته می‌شوند نقش مهمی در دقت روش میکروگرافت دارد. همانطور که این هولدرها بسیار ظریف هستند به همان اندازه هم دقت بالایی دارند و امکان کاشت تراکم بالای میکروگرافت را فراهم می‌کنند. به همین دلیل کاشت مو میکروگرافت به جراح فرصت کافی می‌دهد که بر روی کاشت گرافت تسلط و تمرکز کافی داشته باشد و سلامت تارهای موی برداشته شده حفظ شود.

کاشت میکروگرافت

مصرف دارو بعد از میکروگرافت

تا چند روز پس از انجام میکروگرافت بهتر است آسپرین مصرف نکنید که خون شما رقیق نشود. پیش از استفاده از هر دارویی بعد از کاشت باید با پزشک مشورت کنید. داروهای بعد از کاشت میکروگرافت شامل موارد زیر است:

  • آنتی بیوتیک: بعد از کاشت مو باید کلیندامایسین و کپسول سفالکسین استفاده کنید. تا یک هفته بعد از کاشت مو باید کلیندامایسین را روزی دو بار روی ناحیه کاشت بریزید. مصرف کپسول سفالکسین بعد از کاشت مو باید روزی 4 بار و هر 6 ساعت باشد.
  • مسکن: بعد از کاشت میکروگرافت کپسول سلکسیب را هر 12 ساعت ( روزی دو بار) استفاده کنید.
  • بهبود دهنده زخم: استفاده از قرص آناهیل و مولتی ویتامین بعد از کاشت میکروگرافت باعث جوش خوردن زخم می‌شود.

فوم مخصوص کاشت مو: استفاده از فوم کاشت مو باعث کاهش خارش، بهبودی زخم‌ها و برطرف شدن پوسته حاصل از کاشت مو می‌شود.

حتما بخوانید : تغذیه قبل از کاشت مو

آیا کاشت مو میکروگرافت بیهوشی عمومی می‌خواهد؟

میکروگرافت یک روش کم خطر کاشت مو است که می‌توان آن را بدون جراحی انجام داد، بنابراین نیازی به بیهوشی کامل ندارد. معمولا از بیهوشی موضعی برای کاشت به روش میکروگرافت استفاده می شود که عوارض کاشت مو را تا حد زیادی کاهش می‌دهد. علاوه بر این عدم نیاز به بیهوشی کامل میکروگرافت باعث می‌شود که بهبودی فرد در زمان کمتری حاصل شود و دوره نقاهت کوتاه‌تری را سپری کند.

چرا میکروگرافت بهترین روش کاشت مو است؟

در روش میکروگرافت اندازه گرافت‌های مو، همانطور که از نام این روش جدید کاشت مو پیداست، کاهش یافته است. این مزیت به جراحان امکان کاشت تعداد بیشتری تار مو را در یک ناحیه مشخص می‌دهد. از این رو تراکم کاشت مو بالاتری را می‌توان به دست آورد که باعث طبیعی‌تر شدن نتیجه کاشت خواهد شد. به دلیل استفاده از ابزارهای دقیق سرعت کاشت مو در این روش نسبت به روش‌های دیگر بیشتر است و زمان بهبودی پس از آن نیز بسیار کم است.

همچنین بسیار مهم است که عمل کاشت موی خود را نزد بهترین دکتر کاشت مو انجام دهید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

کاشت مو با روش میکروگرافت یکی از جدیدترین و بهترین روش‌های کاشت است که به دلیل مزایایی که برشمردیم موردتوجه بسیاری از پزشکان در کلینیک‌های معتبر سراسر دنیا قرار گرفته است. خدمات کاشت مو میکروگرافت در کلینیک آسمان که یکی از معتبرترین و با سابقه ترین کلینیک‌های کاشت مو تهران است، انجام می‌شود. اگر برای کاشت مو میکروگرافت تهران را مدنظر قرار داده‌اید، ما در آسمان کلینیک آماده ارائه جدیدترین تکنیک‌های کاشت مو میکروگرافت به شما هموطنان عزیز هستیم. کاشت مو در کلینیک آسمان بر اسا روش‌های جدید، اصول عملی و تجهیزات پیشرفته انجام می‌شود تا امکان رسیدن به حداکثر تراکم قابل ذسترسی برای هر فرد و طبیعی‌ترین نتیجه کاشت فراهم شود. ما شما را تا رسیدن به نتیجه مطلوب خود همراهی خواهیم کرد. کافی است اطلاعات خود را جهت هماهنگی به منظور مشاوره و نوبت دهی برای تیم کلینیک آسمان بگذارید تا در اسرع وقت با شما تماس گرفته شود.

سوالات متداول

کاشت مو میکروگرافت به برداشت موها به روش غیرجراحیfue)  یا  (fit به کمک پانچ‌ها و ابزارهای بسیار ظریف گفته می‌شود. روش میکروگرافت یک روش جدید کاشت مو است که تغییری شگرف در کاشت مو به وجود آورده است. ابزارهای میکروگرافت که قطری کمتر از یک میلی‌متر دارند، دقت کاشت مو را بالا می‌برند.

مهم‌ترین مزایای کاشت مو به روش میکروگرافت شامل اسکار کمتر، امکان ایجاد تراکم بالاتر، نتایج طبیعی‌تر، امکان برداشت و کاشت گرافت‌های بیشتر، سرعت بالاتر، دوره نقاهت کوتاه‌‌تر و بهبودی سریع‌تر است. از آنجایی که ابزار برداشت مو ظریف تر هستند در ناحیه برداشت اسکار( جوشگاه) کمتری ایجاد خواهد شد. بالاترین تراکم موی کاشته شده در میکروگرافت امکان‌پذیر شده است و نتایج آن بسیار طبیعی خواهد بود.

 همچنین پوشاندن حجم زیادی از طاسی در میکروگرافت نسبت به سایر روش‌ها امکان پذیر شده است. کاشت مو صورت و ریش در میکروگرافت به راحتی انجام می‌شود در حالی که در روش‌های قدیمی تر کاشت مو برداشت موها از صورت و ریش باعث ایجاد اسکار صورت می‌شد. علاوه بر این، روش میکروگرافت کم‌ترین دوره نقاهت را دارد.

هر چند میکروگرافت جدیدترین روش کاشت مو است و معایب چنانی ندارد اما ممکن است مواردی چون هزینه بالای آن، ایجاد اسکار و عفونت به دلیل عدم تخصص کافی جراح را در پی داشته باشد.

میکروگرافت به دو روش کلی با جراحی و بدون جراحی قابل انجام است اما  امروزه روش با جراحی آن fut تقریبا دیگر کابردی ندارد و توسط کلینیک‌های معتبر کاشت مو استفاده نمی‌شود اما روش غیرجراحی آن fit یا fue نسبت به قبل پیشرفت زیادی کرده است که برداشت حجم زیادی از گرافت‌های سالم را از نواحی برداشت یا بانک موی بیمار امکان پذیر کرده است.  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط