لوگو کلینیک آسمان

22702530 - 021

Search
Close this search box.

مشاوره رایگان بگیرید!

برای دریافت مشاوره رایگان از متخصصین کلینیک کافیه فرم زیر رو تکمیل کنید

عجله دارید؟ تماس بگیرید
کاشت ریش

آیا کاشت ریش درد دارد؟ تجربه کاربران+ 3 راه تسکین درد حین و بعد از عمل

فهرست محتوای مقاله

درد کاشت ریش حین جراحی و بعد از آن  یکی از نگرانی‌های اصلی افرادی است که تصیم به انجام کاشت گرفته‌اند. آیا واقعا کاشت ریش دردناک است؟ پیش از آنکه پاسخ دقیقی به این سوال بدهیم لازم است به نکاتی مهم درباره درد کاشت ریش بپردازیم. در اینجا هرآنچه باید درباره میزان درد کاشت ریش طبیعی بدانیم را با هم بررسی خواهیم کرد.

آیا درد کاشت ریش قابل تحمل است؟

کاشت ریش

رشد موهای صورت در برخی از افراد با مشکلاتی همراه است که باعث می شود به انجام کاشت ریش روی بیاورند. هرچند کاشت ریش هم مانند انواع دیگر عمل جراحی ممکن است کمی دردناک باشد اما حقیت این است که کاشت ریش عملی کوتاه و قابل تحمل است. آگاهی از جزییات عمل کاشت ریش در هر مرحله کمک می‌کند که بدانید دلیل درد کاشت ریش چیست و از نظر روحی کنترل بیشتری برآستانه تحمل درد در بدن خود داشته باشید.

به این ترتیب در زمان کاشت ریش با آمادگی و اعتماد به نفس بیشتری برای انجام عمل خود حاضر می‌شوید و تجربه بهتری از کاشت ریش خواهید داشت.

 مراحل اصل کاشت ریش تقریبا شبیه کاشت مو است که در آن فولیکول‌های مو از پشت سر برداشته شده و به ناحیه ریش پیوند داده می‌شود. اما پزشک شما برای اینکه درد کمتری را تجربه کنید، قبل از انجام مراحل اصلی کاشت ریش ناحیه پیوند را با تزریق مواد به صورت موضعی بی‌حس می‌کند، بنابراین نیازی نیست نگران میزان درد کاشت ریش باشید.

ریش های پرپشت با کلینیک آسمان
کاشت ریش و سبیل طبیعی در تهران
ریش های پرپشت با کلینیک آسمان
کاشت ریش و سبیل طبیعی در تهران

تجربه مراجعین از درد کاشت ریش

تجربه افرادی که پیش از شما کاشت ریش انجام داده‌اند می‌تواند در موارد بسیاری به شما کمک کند که درک بهتری از انجام این عمل داشته باشید. اما ازآنجایی‌که شرایط فیزیکی، روحی افراد و آستانه درد آن‌ها بسیار متفاوت است، به هیچ عنوان نمی‌توانید تجربه درد فردی دیگر را با خودتان مقایسه کنید.

در حقیقت، میزان درد کاشت ریش به اندازه‌ای نیست که موجب نگرانی شما شود زیرا تاثیر مواد بی‌حسی بر ناحیه پیوند به گونه‌ای است که اکثر افراد دردی را ضمن کاشت ریش احساس نخواهند کرد.

کنترل درد کاشت ریش با داروی بیهوشی

بهتر است پیش از عمل کاشت ریش، به هیچ عنوان فکر خود را به مسائلی مانند درد کاشت ریش مشغول نکنید. برای اینکه کاشت ریش دردناک نباشد، پزشک قبل از عمل، داروی بی حسی موضعی را به محل پیوند ریش تزریق می‌کند. در واقع زمانی که تزریق ماده بی حسی انجام می‌شود ممکن است سوزشی بسیار خفیف را حس کنید اما در عوض در طول عمل کاشت ریش هیچ دردی را احساس نخواهید کرد.

 ممکن است پس از چند ساعت که عمل کاشت ریش رو به پایان می‌رود، به تدریج اثر مواد بی حسی از بین برود و کمی درد داشته باشید . در چنین شرایطی پزشک برای شما قرص مسکن مناسبی تجویز می‌کند که بعد از عمل نیز درد کامل برطرف شود و به استراحت بپردازید. چند روز بعد از کاشت ریش، دیگر شرایط پوست در محل پیوند کاملا عادی شده است و می‌توانید به فعالیت‌های روزمره خود ادامه دهید.

کاشت ریش

مراحل کامل کاشت ریش و میزان درد آن

هرچند مراحل کاشت ریش در روش‌های مختلف مشابه است اما دو روش کلی برای انجام کاشت ریش وجود دارند که شامل روش‌های FUT و FUE هستند. جراح از یک پانچ فولیکول‌های مو را از پشت سر برداشته، سپس سوراخ‌هایی کوچک روی پوست ریش ایجاد می‌کند که بتواند گرافت‌های مو را در آن‌ها جای دهد. این کار به مهارت زیادی نیاز دارد زیرا کوچکترین اشتباهی ممکن است باعث از بین رفتن سلامت فولیکول مو هنگام جابجایی شود و کاشت ریش را بی‌اثر کند.

جراح در طول عمل کاشت ریش می‌تواند صدها یا حتی هزاران تار مو را پیوند بزند اما معمولا در ناحیه ریش به کمتر از 1000 گرافت مو نیاز است. استفاده از ابزارهای دقیق در انواع روش‌های کاشت ریش هم در کم کردن ایجاد زخم موثر است و هم در کاهش میزان درد کاشت ریش.

همچنین تجربه و مهارت جراح نقش مهمی در کم کردن درد کاشت ریش حین عمل دارد. بنابراین بهتر است پیش از انجام کاشت ریش درباره جراح، میزان تبحر او در کاشت ریش و کلینیک موردنظر خود تحقیق کنید.

سوالات متداول

از آنجایی که برای انجام کاشت ریش از بی حسی موضعی استفاده می‌شود، در زمان عمل دردی احساس نمی کنید.

ممکن است یک روز بعد از کاشت ریش که دیگر اثر مواد بی حسی در ناحیه ریش وجود ندارد، درد خفیفی را حس کنید که با مسکن‌هایی که پزشک تجویز می کند برطرف خواهد شد.

 

در صورت تشخیص پزشک، می‌توانید از داروهای ضد التهاب در کاهش درد استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط