لوگو کلینیک آسمان

22702530 - 021

Search
Close this search box.

مشاوره رایگان بگیرید!

برای دریافت مشاوره رایگان از متخصصین کلینیک کافیه فرم زیر رو تکمیل کنید

عجله دارید؟ تماس بگیرید
ریزش ابرو بعد از کاشت ابرو

ریزش ابرو بعد از کاشت ابرو

فهرست محتوای مقاله

هر چند ریزش ابرو بعد از کاشت ابرو امری طبیعی است اما دانستن نکاتی درباره کاشت ابرو دائمی به ما کمک می‌کند که بتوانیم بعد از کاشت ابروهای پرپشت‌تر و زیباتری داشته باشیم.

ریزش ابرو بعد از کاشت ابرو

کاشت ابرو که یکی از روشهای دائمی و پرطرفدار زیبایی ابرو به ویژه در میان خانم‌ها است، کمک می‌کند که ابروهای پرتری داشته باشیم. عمل کاشت ابرو به یکی از عمل‌های زیبایی رایج دنیا تبدیل شده است و طبق آمارهای موجود در امریکا تنها در سال 2020 در حدود 9500 جراحی کاشت ابرو انجام شده است که تعداد قابل توجهی است. اما به چه دلیلی ریزش ابرو پس از کاشت اتفاق می‌افتد و باعث نگرانی فرد پس از عمل کاشت ابرو می‌شود؟ آیا ریزش موی ابرو بعد از کاشت طبیعی است؟ علت ریزش ابرو غیرطبیعی بعد از کاشت چیست؟ در اینجا همه موارد مرتبط با ریزش ابروی بعد کاشت را با هم بررسی می‌کنیم تا اگر راهکاری برای جلوگیری از آن وجود داشته باشد از آن آگاه شویم.

آیا ریزش ابرو بعد از کاشت طبیعی است؟

ریزش ابرو پس از کاشت ابرو کاملا طبیعی است و بخشی از پروسه طبیعی رشد موهای کاشته شده است که با وارد شدن مو به فاز استراحت رخ می‌دهد. اما پیش از پرداختن به ریزش ابروی بعد کاشت باید مراحل کاشت ابرو را تا حدودی بشناسید. در کاشت ابرو جراح فولیکول‌های مو را از قسمت اهداکننده به محل ابروهای شما منتقل می‌کند و در آن محل می‌کارد که پس از مدتی رشد طبیعی داشته باشند. هر چند زمان بهبودی بعد از کاشت ابرو معمولا کوتاه است اما ممکن است چندین ماه طول بکشد تا بتوانید نتایج کاشت ابرو را مشاهده کنید. بعد از کاشت ابرو لازم است دستورالعمل‌هایی که پزشک شما مشخص می‌کند را به خوبی رعایت کنید که به فولیکول‌های موی تازه کاشته شده آسیبی نرسد.

چرا ریزش ابرو بعد کاشت طبیعی است؟

تا چند هفته بعد از کاشت موهایی که به تازگی کاشته شده‌اند با ورود به فاز استراحت مو دچار ریزش خواهند شد که بتوانند جای خود را به موهای جدیدتر و سالم تر بدهند. ممکن است حتی چند ماه هم منتظر بمانیم که موهای جدید رشد کنند و قابل دیدن شوند.

آیا بعد از ریزش ابرو موهای ابرو طولانی مدت رشد می‌کنند؟

موهای جدیدی که پس از ریزش کاشت ابرو شروع به رشد می‌کنند همانند دیگر موهای بدن به رشد خود ادامه می‌دهند و پس از مدتی ضخیم‌تر و قوی‌تر از حالت اولیه خود خواهند شد.

رشد سریع ابروهای کاشته شده پس از کاشت

چرخه رشد ابرو و موهای سر با هم متفاوت است. فاز رشد یا اناژن مو 3 تا 7 ماه ولی فاز رشد موهای ابرو 4 ماه است. به همین دلیل ابروهایی تازه کاشته شده (که احتمالا از پشت سر برداشت شده‌اند) پس از سپری کردن فاز ریزش ابرو بعد از کاشت، سریع‌تر از دیگر موهای ابرو رشد خواهند کرد و شاید لازم باشد مرتبا آن‌ها را اصلاح کنید.

رشد ابرو بعد از کاشت

دلایل ریزش ابرو بعد از کاشت ابرو

اما پرسش اصلی این است که علت ریزش ابرو بعد از کاشت ابرو چیست؟ همانطور که پیش‌تر گفته شد ریزش ابرو بعد از کاشت طبیعی است اما در صورتی که بعد از چند ماه ابرو رشد مجدد نداشته باشد دلیل آن چه می‌تواند باشد؟ آیا پس از کاشت به غیر از دلایلی چون تخصص جراح، عوامل دیگر نیز ممکن است بر ریزش ابرو اثر بگذارند؟ اگر به نمونهای عکس ریزش ابرو بعد از کاشت دقت کنید تفاوت ریزش طبیعی و غیرطبیعی ابروی کاشته شده را متوجه خواهید شد. به طورکلی اگر ریزش ابروی بعد از کاشت به صورت غیرطبیعی اتفاق بیافتد یا اینکه ریزش ابرو در نقاط غیرپیوندی را نیز شامل شود ممکن است ناشی از عوامل زیر باشد:

 • عدم مهارت کافی جراح در کاشت ابرو
 • اتخاذ روش کاشت نامناسب برای فرد
 • آسیب به بافت فولیکول موی پیوندی در حین جابجایی و کاشت
 • عدم توجه کافی به مراقبت‌های بعد از کاشت ابرو
 • بیماری‌های زمینه‌ای و ارثی
 • عدم تعادل هورمونی بدن
 •  نامناسب بودن تغذیه بعد از کاشت ابرو
 • ایجاد عفونت بعد از کاشت ابرو که منجر به تضعیف ریشه مو می‌شود
 • عدم رعایت بهداشت مناسب
 • واکنش‌های آلرژیک به برخی مواد شیمیایی بعد از کاشت ابرو

به هر حال اگر پس از کاشت ابرو با ریزش غیرطبیعی ابرو مواجه شدید حتما باید این موضوع را با پزشک خود در میان بگذارید.

حتما بخوانید : سن مناسب کاشت ابرو

ریزش ابرو تا چند وقت بعد از کاشت ابرو طبیعی است؟

زمان ریزش ابرو بعد از کاشت را نمی‌توان به طور دقیق مشخص کرد اما معمولا از 1 تا 3 هفته بعد از کاشت ابرو ریزش ممکن است ادامه یابد که این زمان در افراد مختلف متفاوت است. پس از گذشت دوره ریزش بعد از کاشت، در حدود 6 تا 12 هفته طول می‌کشد تا متوجه رشد موهای جدید ابرو شوید. اگر به یک نمونه عکس ریزش ابرو بعد از کاشت دقت کنید، در هفته‌های اول پس از کاشت ابروهای فرد شروع به پوسته‌پوسته شدن کرده است اما نباید این پوسته‌ها با دست برداشته شوند زیرا در روند بهبودی بعد کاشت اختلال ایجاد می‌کند. روند بهبودی بعد از ابرو در مقایسه با سایر روش‌های کاشت ابرو سریع‌تر است فقط کافی است در چند هفته اول به برخی نکات در فعالیت‌های روزمره خود توجه کافی داشته باشید.

جلوگیری از ریزش ابروها پس از کاشت

پیش از شروع ریزش ابرو بعد از کاشت بهتر است نکاتی را بدانید که می‌توانند به شما در جلوگیری از ریزش بیشتر ابروها کمک کنند. با آگاهی از مراحل ریزش ابرو بعد از کاشت متوجه می‌شوید که آیا میزان ریزش ابرو بعد از کاشت ابرو طبیعی است یا خیر. طبیعتا با شروع ریزش ابرو بعد از کاشت نگرانی ما نیز آغاز خواهد شد اما نکات زیر به شما کمک می‌کنند که راهکارهایی را برای جلوگیری از بیشتر شدن ریزش موی ابرو بعد از کاشت به کار ببرید:

 • رعایت دقیق دستورالعمل‌های بعد از کاشت ابرو که توسط جراح یا کلینیک زیبایی برای شما مشخص می‌شود.
 • استفاده از محصولات مراقبتی مخصوص کاشت ابرو بعد از کاشت
 • پیگیری ویزیت‌های بعد از کاشت ابرو با پزشک
 • اجتناب از قرار گرفتن در محیط‌های گرم و خشک و آفتاب شدید
 • تغذیه مناسب حاوی مقادیر کافی پروتئین و ویتامین‌های تازه
 • اجتناب از ایجاد اصحکاک و فشار زیاد در ناحیه پیوند

سوالات متداول

در طول 1 تا 3 هفته اول بعد از کاشت ابروها شروع به ریزش می‌‌کنند و پس از 6 تا 12 هفته شاهد رشد ابروهای جدید خواهید بود.

ریزش ابروهای کاشته شده بخشی از فرآیند طبیعی رشد مو است که با وارد شدن مو به فاز استراحت ایجاد می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط