لوگو کلینیک آسمان

22702530 - 021

Search
Close this search box.

مشاوره رایگان بگیرید!

برای دریافت مشاوره رایگان از متخصصین کلینیک کافیه فرم زیر رو تکمیل کنید

عجله دارید؟ تماس بگیرید
توصیه های قبل از کاشت ابرو

9 توصیه مهم قبل از کاشت ابرو که باید بدانید!

فهرست محتوای مقاله

اگر قرار است پیوند ابرو انجام دهید و نمی‌خواهید بعدا پشیمان شوید، حیاتی است که توصیه‌های قبل از کاشت ابرو را بدانید و به آن عمل کنید. به هر حال از یک سنی به بعد تراکم موهای ابرو کم شده و دیگر اثری از آن ابروهای پرپشت و جذاب باقی نمی‌ماند. از طرفی روش‌های غیرطبیعی زیبایی ابرو، دیگر با سبک زندگی و فرهنگ مردم امروز همخوانی ندارد. پس پیوند ابرو دیر یا زود به کارتان می‌آید. اما مهم است که دستورات قبل از کاشت ابرو را بدانید و بعد به سراغ این گزینه پرطرفدار بروید.

در اینجا قرار است درباره کارهای قبل از کاشت ابرو طبیعی، اطلاعات مهم و کاربردی در اختیار شما قرار دهیم.

مراقبت های قبل از کاشت ابرو

به جرات می‌توان گفت مهم‌ترین کاری که باید پیش از پیوند ابرو انجام دهید، این است که قبل از رزرو نوبت خوب پرس‌وجو کنید. قبل از انجام کاشت ابرو، باید تحقیقات خود را کامل کنید و یک کلینیک معتبر و پزشک با تجربه پیدا کنید. حتی لازم است که با یک متخصص مشورت کنید، تا درباره نتایجی که می‌توانید از کاشت ابرو انتظار داشته‌باشید، با شما صحبت شود. به این ترتیب می‌توانید با خیال راحت پیوند ابرو را انجام دهید. اما جدای از تکمیل کردن تحقیقات، مهم‌ترین کارهایی که قبل از کاشت ابرو باید انجام داد به شرح زیر است:

اینفوگرافی اقدامات قبل از کاشت ابرو


  • سابقه سلامتی خود را صادقانه در اختیار پزشک قرار دهید: لازم است قبل از عمل پزشکتان را از سابقه دقیق سلامت خود، داروهایی که مصرف می‌کنید یا هر شرایط خاصی که دارید، مطلع کنید. این کار کمک می‌کند که عوارض حین پیوند به حداقل میزان ممکن برسد.
  • مصرف داروهای رقیق‌کننده خون را متوقف کنید: اگر از داروهای رقیق‌کننده خون استفاده می‌کنید، باید چند روز قبل از عمل مصرف آنها را قطع کنید تا خطر خونریزی به حداقل برسد. به علاوه موادی مانند؛ چای سبز یا مولتی‌ویتامین‌ها هم حاوی ویتامین A و ویتامین E بوده و رقیق‌کننده محسوب می‌شوند. پس باید از قبل از عمل مصرف این مواد را هم کنار بگذارید.
  • مصرف الکل و سیگار را قبل از عمل کنار قطع کنید: حداقل یک هفته قبل از عمل باید از مصرف الکل و سیگار خودداری کنید، تا خطر عوارض عمل را به حداقل برسانید. به علاوه مصرف این مواد بر میزان اکسیژن خون که برای رشد فولیکول‌های پیوندی لازم است، تأثیر می‌گذارد.
  • از مصرف مواد محرک خودداری کنید: حداقل به مدت دو هفته قبل از پیوند ابرو از مصرف مواد محرک خودداری کنید، زیرا فردی که از محرک‌ها استفاده می‌کند به سختی بیهوش می‌شود.
  • از از 48 ساعت قبل رژیم غذایی خود را اصلاح کنید: برای جلوگیری از عوارض در طول عمل پیوند، از قبل غذای سالم و متعادل بخورید. مثلا اگر نوبت عمل شما صبح است یک صبحانه سبک و مقوی بخورید و اگر نوبتتان بعدازظهر است، یک نهار سبک و مقوی بخورید. همچنین لازم است از 48 ساعت قبل غذاهای محرک، حساسیت‌زا و نفخ‌آور مصرف نکنید.  
اقدامات قبل از کاشت ابرو
  • شب قبل از عمل خوب بخوابید: استراحت کافی داشتن از بیست و چهار ساعت قبل از عمل خیلی مهم است. پس بهتر است شب قبل از عمل خوب بخوابید تا در حین عمل انرژی کافی داشته‌باشید.
  • در صورت وجود تنش، آن را مدیریت کنید: یکی از مهم‌ترین مراقبت‌های قبل از کاشت ابرو، کنترل استرس و تنش است. اگر چنین حالتی دارید بهتر است آن را مدیریت کنید. شما می‌توانید از روش‌هایی که خودتان بهتر می‌دانید، برای کنترل استرستان استفاده کنید. این روش می‌تواند انجام یوگا و مدیتیشن باشد یا تماشای یک فیلم کمدی در کنار خانواده.
  • حمام کنید: روز عمل و قبل از اینکه به کلینیک بروید حمام کنید تا پوست ناحیه و ابروهایتان کاملا تمیز باشد. به غیر از این مورد، بهتر است حین عمل پیوند ابرو بدن و موهایتان هم کاملا تمیز باشد.
  • اگر ماینوکسیدیل مصرف می‌کنید، آن را قطع کنید: بهتر است از یک هفته قبل از عمل پیوند ابرو مصرف ماینوکسیدیل را قطع کنید. بهتر است هر دارو یا محلولی که به صورت موضعی روی ابرویتان استفاده می‌کنید را، از یک هفته قبل از پیوند کنار بگذارید.
  • روز عمل نباید آرایش داشته‌باشید: یکی از شرایط قبل از کاشت ابرو این است که صورتتان عاری از هر ماده آرایشی باشد. همچنین اگر لنز به چشمتان می‌زنید، لازم است از قبل از عمل آن را خارج کنید.

حتما بخوانید : کاشت ابرو در تهران

سوالات متداول

نکات مهم قبل از کاشت ابرو عبارتند از؛ مصرف نکردن مواد مخدر و مشروبات الکلی، مصرف غذای سالم و متعادل در روز عمل، قطع کردن داروها و موادی که خون را رقیق می‌کنند، حمام کردن و پاک کردن صورت از هر گونه مواد آرایشی، قطع کردن ماینوکسیدیل یا هر ماده‌ای که به ابرو می‌زنید از یک هفته قبل، استراحت کافی از شب قبل و کنترل استرس به هر روشی که می‌دانید کارساز است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط