لوگو کلینیک آسمان

22702530 - 021

Search
Close this search box.

مشاوره رایگان بگیرید!

برای دریافت مشاوره رایگان از متخصصین کلینیک کافیه فرم زیر رو تکمیل کنید

عجله دارید؟ تماس بگیرید
مرد کچل باهوش

آیا افراد کچل باهوش تر اند؟

فهرست محتوای مقاله

آیا درصد هوش و موفقیت در افراد کچل بیشتر از دیگران است؟ و دیگر اینکه آیا باهوش بودن افراد کم مو نیز ثابت شده است؟ جالب است بدانید که بنا بر گزارش بیزینس اینسایدر، یک مطالعه در سال 2012 نشان داده است که مردان طاس اغلب موفق‌تر از مردانی با موهای پرپشت هستند. پس از آن پژوهشی که توسط آلبرت مانس در دانشگاه پنسیلوانیا انجام شد، نشان داد که زنان، مردان طاس را قوی‌تر، باهوش‌تر و مردانه‌تر می‌دانند. در ادامه پس از بررسی مطالعاتی در زمینه باهوش بودن افراد کچل، یک نکته منفی نیز در این زمینه وجود دارد که به آن خواهیم پرداخت.

موهای جذاب و با تراکم بالا را تجربه کنید!
کاشت موی طبیعی در تهران

باهوش بودن کچل‌ها از نظر علمی

برای بسیاری از مردان، طاسی موضوعی حساس است و سعی می‌کنند خودشان را همانطور که هستند بپذیرند غافل از اینکه شاید در نگاه سایر افراد، حتی بسیار باهوش نیز به نظر برسند. بیایید باهوش بودن افراد کچل را از نظر محققان بررسی کنیم. طبق بررسی پروفسور فرانک ماسکارلا از دانشگاه Barry مردان طاس در مقایسه با مردان دیگر در روابط اجتماعی خود موفق‌تراند. در طول این تحقیق پروفسور ماسکارلا مردان را بر اساس 4 معیار جذابیت، پرخاشگری، آرامش و بلوغ رتبه بندی کرد. سپس به عده‌ای عکس مردانی با موی پرپشت و به عده‌ای دیگر عکس مردان طاس را نشان داد. نتایج کاملا غیرمنتظره بود زیرا مردان کچل باهوش‌تر ارزیابی شدند. پروفسور ماسکارلا در طی مصاحبه‌ای با مجله دیلی‌میل می‌گوید:
«به عقیده من طاسی یک سیگنال مثبت برای برقراری ارتباط است و نشان می‌دهد اگرچه زنان مردانی با موهای پرپشت را دوست دارند ولی از سویی دیگر به شدت جذب نشانه‌های تسط اجتماعی افراد کچل می‌شوند.»
پس از آن نیز یافته‌های دکتر ماسکارلا توسط تیم تحقیقاتی دانشگاه پنسیلوانیا تایید شد و یک روانشناس معروف به نام آلبرت مانس ثابت کرد که از نظر مردم مردان طاس قوی‌تر، موفق‌تر و باهوش‌تر هستند. برخی از محققان در دانشگاه Saarland آلمان نیز دریافتند که اگرچه مردان کچل کمی مسن‌تر به نظر می‌رسند اما مردم آن‌‌ها را عاقل‌تر و باهوش‌تر می‌شناسند.

آیا باهوش بودن افراد کم مو نیز به اثبات رسیده است؟

 جنبه منفی موضوع باهوش بودن افراد کچل اینجاست که طبق مطالعات انجام شده تنها مردانی باهوش‌تر و موفق‌تر به نظر می‌رسند که کاملا بدون مو باشند، درحالی که مردانی دارای لکه‌های طاسی و موی کم پشت به اندازه کچل‌ها جذاب شناخته نشده‌اند. امروزه با توجه به روش‌های پیشرفته کاشت مو که بدون خونریزی و کاملا بدون درد هستند به راحتی می‌توان طاسی‌های منطقه‌ای را برطرف کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط