لوگو کلینیک آسمان

22702530 - 021

Search
Close this search box.

مشاوره رایگان بگیرید!

برای دریافت مشاوره رایگان از متخصصین کلینیک کافیه فرم زیر رو تکمیل کنید

عجله دارید؟ تماس بگیرید
فیبروز ابرو

فیبروز ابرو چیست و چگونه انجام میشود؟+مزایا و معایب

فهرست محتوای مقاله

فیبروز یک روش نیمه دائمی برای طراحی ابرو و زیباتر نشان دادن ابروهاست که با تکنیکی خاص، ابزارها و محصولاتی با کیفیت نتایج فوق العاده‌ای خواهد داشت. روش و ابزارهای فیبروز که با دقت بسیاری طراحی شده‌اند به افرادی که برای انجام فیبروز آموزش دیده‌اند کمک می‌کند تا بتوانند با استفاده از چنین ابزارهایی موهایی بسیار ظریف روی ابرو ایجاد کنند. پیکسل‌های دقیق پودر فیبروز ابرو باعث می‌شوند که ظاهر ابرو بسیار ظریف، هنرمندانه باشد و با فرم طبیعی صورت و استخوان ابروی مشتری مطابقت داشته باشد. محصولات فیبروز نیز بارها و بارها مورد آزمایش و طراحی مجدد قرار گرفته‌اند تا اطمینان حاصل شود که از بالاترین کیفیت لازم برخوردار بوده و عاری از هر گونه فلز سنگین خطرناکی باشند که در بیشتر رنگدانه‌های مواد آرایشی دائمی وجود دارند. در اینجا می‌پردازیم به هر آنچه لازم است درباره فیبروز ابرو بدانید.

فیبروز ابرو چگونه انجام می‌شود؟

بسیاری از افراد میکروبلیدینگ فیبروز را راهی ایده‌آل برای زیبایی ابروهای خود می‌دانند مخصوصا اگر ابروها خیلی نازک باشند یا اینکه ابروها در اثر آسیب‌های ناشی از برداشتن مکرر ابرو و استفاده از رنگ‌های شیمیایی تکه تکه یا ناهموار شده باشند. اگر واقعا می‌خواهید ابروهای شما در همه حال زیبا به نظر برسند فیبروز ابرو یکی از بهترین گزینه‌های ممکن است. پیش از هر چیز بپردازیم به نکات قبل از فیبروز ابرو که لازم است بدانید و نیز تمامی مراحل فیبروز ابرو تا ترمیم که آخرین مرحله انجام فیبروز است.

مراحل فیبروز ابرو

یکی از نکات قبل از فیبروز ابرو که باید بدانید این است که پوست ابروی خود را قبل از شروع فیبروز کاملا تمیز بشویید و خشک کنید. پس از آن طراحی ابرو برای فیبروز توسط فیبروزکار انجام می‌شود، در این مرحله تمامی خطوط باید به دقت با استفاده از یک مداد روی ابرو ترسیم شوند. سپس ناحیه ابرو با استفاده از یک پماد بی‌حسی مانند لیدوکایین بی حس می‌شود و پس از مدتی تارهای مو با استفاده از تیغه ابزار که آغشته به رنگ است روی پوست ابرو کشیده می‌شوند. همه تارها باید در راستای موهای طبیعی ابروی شما کشیده شوند تا فیبروز ابرو طبیعی به نظر برسد.

یکی از مهم‌ترین مراحل فیبروز ابرو مرحله بهبودی است که بسته به سن و سیستم عمومی بدن شما 4 تا 8 هفته طول می‌کشد تا روند تورم، حساسیت، پوسته پوسته شدن و تغییر رنگ آن از بین برود. هنگامی که بهبودی پس از اتمام دوره نقاهت فیبروز ابرو حاصل شد می‌توانید برای جلسه بعدی که شامل ترمیم شکل نهایی ابرو است برنامه‌ریزی کنید زیرا ممکن است جاهایی از ابرو رنگ نگرفته باشد.

میکروبلیدینگ ابرو

انواع مدل فیبروز ابرو

پیش از همه مواردی که برای طراحی مدل ابروی شما لازم است در نظر گرفته شوند، مدل فیبروز ابرو باید با زوایای صورت‌تان و مدل چشم‌های شما همخوانی داشته باشد. با این حال، روش زدن فیبروز ابرو کاملا سلیقه‌ای است و پیش از آن باید مدلی که دوست دارید را برای طراحی صحیح توسط فیبروزکار به او بگویید. برخی خانم‌ها که سن کمتری دارند فیبروز ابرو دخترانه می‌خواهند و برخی دیگر ابروهایی کشیده یا رو به بالا می‌پسندند. علاوه براین فیبروز ابرو طبیعی فیبروزی است که با رنگ ابروی طبیعی خودتان تطبیق داشته باشد.

فرق میکروبلیدینگ ابرو با فیبروز ابرو

برای بسیاری از افراد این پرسش مطرح است که فرق میکروبلیدینگ ابرو با فیبروز در چیست؟ در پاسخ به این پرسش باید گفت که در واقع فرق میکرو با فیبروز ابرو این است که فیبروز یک تکنیک میکروبلیدینگ است که یکی دیگر از روش‌های تاتوی نیمه دائمی است. نحوه فیبروز ابرو با استفاده از یک تیغه کوچک آغشته به رنگ انجام می‌شود که خطوطی در هماهنگی با ابرو درون ابروها ایجاد می‌کند.

حتما بخوانید : کاشت موی طبیعی چیست؟

تفاوت نانوبروز و فیبروز ابرو

تفاوت نانوبروز و فیبروز ابرو این است که فیبروز از ابزار دستی استفاده می‌کند ولی نانوبروز با دستگاه PMU انجام می‌شود. به دلیل استفاده از ابزارهای مجهزتر در نانوبروز این روش کمی گران‌تر از فیبروز است ولی دارای مزیت‌هایی است مانند اینکه تارهایی ظریف‌تر روی ابرو ایجاد می‌کند و نیاز چندانی به ترمیم ندارد. با مشاهده نمونه فیبروز ابرو و مقایسه آن با نانوبروز بهتر می‌توانید نتیجه دو روش را با هم مقایسه کنید.

ماندگاری فیبروز ابرو

آموزش و مهارت نقش مهمی در انجام فیبروز دارد و در صورتی که فیبروز با استفاده از استانداردهای لازم انجام شود حتی تا یک سال هم دوام خواهد داشت. بنابراین تجربه نقش بسیار مهمی در رضایت مشتری فیبروز دارد و اگر شخصی از تجربه کافی در این کار برخوردار نباشد کاری بی‌کیفیت ارائه می‌دهد و باعث ایجاد نارضایتی شما می‌شود. بنابراین در مراجعه به شخصی که تخصص کافی در این کار دارد دقت کنید تا از نتیجه فیبروز خو راضی باشید. به یاد داشته باشید که یک استاد فیبروز سال‌ها برای به دست آوردن دقت و مهارت خود زمان صرف می‌کند. باید فردی را برای انجام فیبروز انتخاب کنید که پس از انجام فیبروز هم بتواند به شما پشتیبانی دهد و هر گونه سوال شما درباره نحوه مراقبت بعد از فیبروز را بی پاسخ نگذارد. گاهی فیبروز نیاز به ترمیم دارد که باید برای جلسات ترمیم هماهنگی لازم با شما صورت گیرد. جلسه ترمیم باعث می‌شود که فیبروزکار شما در صورت وجود هر گونه ناهماهنگی یا کم و کاستی در فیبروز، آن را از بین ببرد و ماندگاری فیبروز ابرو هم بیشتر شود.

هاشور ابرو

مزایا و معایب فیبروز ابرو

مانند هر عمل زیبایی دیگری، فیبروز ابرو هم معایب و مزایای خود را دارد. برخی از فواید فیبروز ابرو شامل موارد زیر است:

  • به طور کلی فیبروز به عنوان اولین رنگدانه کاملا تمیز و بسیار پایدار در جهان در نظر گرفته می‌شود که دارای مزایای باورنکردنی است.
  • با استفاده از فیبروز بهترین تکنیک میکروبلیدینگ را انجام می‌دهید فقط کافی است فردی که برای شما فیبروز انجام می‌دهد در زمینه تکنیک، ابزارهای موردنیاز و ایمنی کار به خوبی آموزش دیده باشد و از مهارت کافی برخوردار باشد. پیروی از قوانین فیبروز به گونه‌ای است که افرادی که مایل به شروع فعالیت در حرفه فیبروز ابرو هستند حتما باید طی یک دوره فشرده 6 ماهه آموزش داده شوند. به طور کلی 11 سطح در این دوره وجود دارد تا اطمینان حاصل شود که روش‌ها و کار فیبروز با استاندارد بالایی انجام می‌شود.
  • با انجام فیبروز ابرو دیگر لازم نیست هر روز وقت خود را صرف کشیدن ابروها با مداد یا سایه آرایشی کنید. زیبایی همیشگی ابروهای شما بر اعتماد بر نفس‌تان می‌افزاید.
  • نوآوری پیگمنت جدید فیبروز استاندارهای نوینی را نه تنها در زمینه میکروبلیدینگ و آرایش دائمی بلکه در زمینه خالکوبی به وجود آورده است.
  • فیبروز دارای یک فرمول غیرمغناطیسی تقریبا خالص است.
  • فیبروز حتی روی پوست‌های چرب هم قابل انجام است.
  • زمان بهبودی پس از فیبروز بسیار کوتاه‌تر از روش‌های مشابه آن است.

برخی از معایب فیبروز ابرو طبق زیر است:

  • گاهی به دلیل انتخاب رنگ بی کیفیت یا عدم مهارت شخصی که فیبروز انجام می‌دهد ممکن است مشکلاتی چون عدم تطابق رنگ با ابروی طبیعی و تغییر رنگ فیبروز ابرو را پس از مدتی مشاهده کنیم.
  • اگر مدل فیبروز ابرو به درستی انتخاب نشود یا با زاویه‌های صورت همخوانی نداشته باشد اصلا طبیعی به نظر نمی‌رسد.
  • هرچند قبل از فیبروز ابرو از مواد بی‌حس‌کننده روی پوست ابرو استفاده می‌شود ولی گاهی بسته به آستانه تحمل درد هر شخص، برخی افراد ممکن است درد فیبروز ابرو یا سردرد بعد از فیبروز ابرو را تجربه کنند. البته چنین مشکلاتی معمولا پس از استراحت برطرف خواهند شد.

حتما بخوانید : پرپشت کردن ابرو

مراقبت بعد از فیبروز ابرو

به طور کلی برای اینکه نتیجه مناسبی از فیبرو ابروی خود بگیرید و همچنین وقت و هزینه‌ای که صرف انجام آن کرده‌اید به هدر نرود لازم است که به دقت به مراقبت پس از فیبروز ابروی خود بپردازید. مهم است بدانید که پوست همه افراد به یک شکل بهبودی نمی‌یابد، برخی از افراد به سرعت و بدون تجربه عوارض فیبروز ابرو وارد مرحله بهبودی می‌شوند در حالی‌که در برخی دیگر جای زخم فیبروز ابرو دیرتر برطرف می‌شود. شرایطی مانند سن، سلامتی عمومی بدن و نیز دقت فرد در رعایت نکات مراقبتی بعد از فیبروز ابرو همه در سرعت بهبودی او موثر هستند. البته نحوه مراقبت از فیبروز ابرو آنقدر هم سخت نیست که شما نگران کند. فقط کافی است نکاتی را در شستشوی فیبروز ابرو در نظر بگیرید زیرا نگهداری فیبروز ابرو تا حدود زیادی به استحمام شما بستگی دارد. به این معنی که باید تا سه روز از شستن فیبروز ابرو خودداری کنید. اگر هم نیاز دارید حمام کنید باید روی ابروهای خود را بپوشانید تا آب به آن‌ها نرسد، برای این کار می‌توانید یک دستمال یا پنبه را به همراه چسب نواری روی ابروهای خود قرار دهید.

علاوه بر مواردی که در بالا گفته شد بهتر است تا چند روز اول از پماد ویتامین A استفاده کنید و هر زمان که احساس کردید پوست زیر ابرو خشک شده کمی از پماد را روی پوست این ناحیه قرار دهید. همچنین لازم است تا مدتی زیر نور شدید خورشید قرار نگیرید و سعی کنید تا یک هفته به استخر و سونا نروید. اگر پوست ابرو دچار خشکی و خارش شد از خاراندن پوست آن خودداری کنید. با رعایت نکات بعد از فیبروز می‌توانید از نتیجه آن لذت ببرید. به یاد داشته باشید که از زمان بهبودی جلسه اول فیبروز تا زمان ترمیم فیبروز ابرو ممکن است هر زمان احساس کنید که رنگ ابروی‌تان به درستی انتخاب نشده یا ابروها با آنچه می‌خواستید متفاوت شده است. اما به هیچ عنوان نگران نباشید زیرا همه نقص‌های فیبروز در جلسه ترمیم برطرف خواهند شد و نتیجه واقعی آن را بعد از بهبودی پس از ترمیم مشاهده خواهید کرد. مشاهده نتیجه طبیعی فیبروز نیاز به کمی صبر دارد اما ارزش آن را دارد که صبر کنید.

سوالات متداول

فیبروز ابرو طرفداران زیادی در میان خانم‌ها دارد و در انجام آن هیچ محدودیتی وجود ندارد. همه می‌توانند فیبروز انجام دهند به ویژه کسانی که دچار ریزش ابرو یا عدم تقارن ابرو شده‌اند.

بله، برای پاک کردن فیبروز ابرو از موادی مخصوص ریموو آن استفاده می‌کنند که قابلیت از بین بردن رنگدانه‌های فیبروز را دارد.

فیبروز ابرو هیچ ضرری ندارد اما پیش از انجام آن باید مطمئن باشید که فیبروزکار شما از ابزارهای ضدعفونی شده و کاملا بهداشتی استفاده می‌کند، در غیر اینصورت خطر ابتلای انواع عفونت پوستی و مشکلات دیگر وجود دارد.

ترمیم فیبروز معمولا بعد از گذشت یک ماه از جلسه اول فیبروز و زمانی که پوست کاملا بهبودی یافته است، انجام می‌شود.

به طور کلی لیفت ابرو کاملا متفاوت از فیبروز ابروهاست، لیفت ابرو توسط متخصصین و به منظور درمان افتادگی ابرو یا پلک انجام می‌شود درحالی‌که فیبروز یک روش آرایش دائمی است.

فیبروز و بولد بروز هر دو از روش‌های میکروبلیدینگ هستند، تفاوت فیبروز و بولدبروز در تکنیک کشیدن تارهای ابرو است. در تکنیک بولدبروز ترکیبی از تارهای کوتاه و منحنی به فیبروز افزوده می‌شوند که ابروها را پرپشت‌تر و طبیعی‌تر نشان می‌دهند.

ماندگاری فیبروز ابرو معمولا بسته به کیفیت رنگ و تخصص فیبروزکار بین یک تا سه سال است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط