لوگو کلینیک آسمان

22702530 - 021

Search
Close this search box.

مشاوره رایگان بگیرید!

برای دریافت مشاوره رایگان از متخصصین کلینیک کافیه فرم زیر رو تکمیل کنید

عجله دارید؟ تماس بگیرید
لیزر موهای زائد بیکینی

لیزر بیکینی شامل چه قسمت هایی می شود؟

فهرست محتوای مقاله

آیا شما هم وقتی اصلاح می‌کنید دچار خارش پوستی می‌شوید؟ واقعیت این است که زمانی که موها پس از هر بار اصلاح رشد می‌کنند باعث برجستگی پوست و احساس گزش پوستی می‌شوند. برخورد پوست با لباس هم باعث تحریک بیشتر پوست خواهد شد. اما یک روش موثر وجود دارد که شما را از شر چنین مشکلاتی رها می‌کند! این روش لیزر موهای بیکینی یا همان لیزر موهای زائد دستگاه تناسلی است که امروزه مورد توجه بسیاری از بانوان قرار گرفته است. جالب است که شما در همه جای بدن امکان انجام لیزر را دارید به غیر از اطراف چشم‌ها، از پیشانی گرفته تا پاها، کشاله ران و بیکینی. با استفاده از لیزر بیکینی به طور دائمی از مشکلات و دردسرهای اصلاح در این ناحیه رها می‌شوید. علاوه بر این، وقت زیادی را صرف اپیلاسیون و از بین بردن موهای زائد بیکینی نخواهید کرد. اگر می‌خواهید بدانید دلیل اهمیت انجام لیزر بیکینی چیست؟ فواید آن چیست‌؟ و نیز هزینه لیزر موهای زائد بیکینی چقدر است ما در اینجا همه نکاتی را که لازم است درباره لیزر بیکینی بدانید، برای‌تان توضیح می‌دهیم.

لیزر موهای زائد بیکینی چیست؟

لیزر موهای زائد بیکینی موها را از ریشه از بین می‌برد و پوست را صاف و بی‌نظیر می‌کند. اما بپردازیم به اینکه مراحل کار لیزر بیکینی یا همان لیزر موهای زائد دستگاه تناسلی چیست؟ و اینکه لیزر بیکینی شامل کجا است؟ لیزر موهای زائد بیکینی یک روش غیرتهاجمی است که نور را از طریق یک منبع انرژی متمرکز می‌کند تا توسط رنگدانه‌ها یا رنگ درون فولیکول مو جذب شود.  انرژی حاصل از لیزر به فولیکول مو آسیب می‌رساند و می‌تواند ار رشد مجدد موها جلوگیری کند یا باعث نازک شدن و روشن شدن موها شود. به این ترتیب پس از مدتی ریشه موها به قدری ضعیف می‌شود که موها کرک مانند می‌شوند یا به کلی از بین می‌روند. در نهایت با انجام لیزر بیکینی و مقایسه  قبل و بعد از انجام لیزر می‌توانید از پوستی شفاف و بدون مو لذت ببرید.

برخلاف اصلاح و اپیلاسیون دیگر هیچ مویی وجود ندارد که مجددا در فاصله کوتاهی پس از اصلاح رشد کند و باعث نارحتی شما شود. پس از لیزر، مو از ریشه نابود می‌شود و هر چند ممکن است در فاصله مانده تا جلسه بعدی خود موهایی را مشاهده کنید اما آن‌ها بسیار نازک شده و ریشه‌شان سست خواهد شد. پس از اینکه تعداد جلسات لازم برای لیزر به اتمام رسید موها برای همیشه از بین می روند. در برخی از موارد که مو به طور دائمی از بین نمی‌رود ممکن است به تعداد جلسات بیشتر یا تمدید لیزر نیاز باشد.

مراقبت‌های قبل از لیزر بیکینی

آشنایی با هر آنچه لازم است پیش از لیزر موهای زائد واژن انجام دهید به شما کمک می‌کند که نتیجه بهتری از لیزر بگیرید. در اینجا با برخی از نکات مهم قبل از لیزر موهای واژن آشنا خواهیم شد:

 • قبل از لیزر بیکینی، مهم‌ترین نکته این است که یک روز قبل از رفتن برای لیزر، موهای زائد این ناحیه را با استفاده از تیغ اصلاح کنید و از سایر روش‌های اپیلاسیون نیز استفاده نکنید.
 • اطمینان داشته باشید که درمان لیزر بیکینی دردناک نخواهد بود زیرا اکثر دستگاه‌های جدید لیزر مجهز به خنک کننده و کاملا بدون درد هستند، بنابراین به هیچ عنوان استرس به خود راه ندهید.
 • روزی که قرار است لیز بیکینی انجام دهید از انواع لوسیون و کرم روی ناحیه بیکینی استفاده نکنید زیرا چنین موادی بر روی عملکرد لیزر تاثیر منفی می‌گذارند.
 • حداقل دو تا چهار هفته قبل از لیزر بیکینی از برنزه کردن پوست خودداری کنید. پوست شما در زمان لیزر باید کاملا حالتی طبیعی داشته باشد.
 • از یک هفته قبل از لیزر خود از محصولات مراقبت از پوست مانند بازسازی کننده پوست، لوسیون بدن حاوی اسیدگلیکولیک یا سالیسیلیک استفاده نکنید. درمان‌های پوستی با موادی مانند ترتینوئین Retin-A نیز باید دو هفته پیش از لیزر بیکینی قطع شوند.
 • حداقل سه روز قبل از لیز بیکینی از مصرف مکمل‌های آهن خودداری کنید.
لیزر موهای زائد واژن

مراقبت‌های بعد از لیزر بیکینی

فرقی نمی‌کند پس از لیزر بیکینی قرمزی و حساسیت داشته باشید یا خیر، در هر صورت لازم است بعد از اتمام هر جلسه به مراقبت بعد از لیزر بیکینی اهمیت دهید. نکات زیر می‌توانند کمک کننده باشند:

 • سعی کنید پس از لیزر موهای زائد تناسلی، این ناحیه را با لوسیون فاقد عطر مرطوب نگه دارید.
 • بعد از لیزر بیکینی از فعالیت‌هایی مانند سونا، ورزش، جکوزی و دوش آب گرم که ممکن است پوست شما را تحریک کنند خودداری کنید.
 • تا یک هفته پس از لیزر بیکینی به هیچ عنوان از لایه بردارهای پوست بیکینی استفاده نکنید.
 • روزهای پس از لیزر بیکینی از پوشیدن لباس‌های تنگ یا پلاستیکی خودداری کنید.
 • حدود چهار تا شش هفته پس از جلسه اول می‌توانید برای جلسه دوم لیزر خود نوبت بگیرید.

عوارض لیزر موهای زائد واژن و بیکینی

بسیاری از افراد می‌پرسند عوارض لیزر بیکینی چیست؟ آیا واقعا لیزر بیکینی عوارض دارد؟ در پاسخ می‌توان گفت که تاکنون موارد مشخصی به عنوان عوارض لیزر موهای زائد واژن گزارش نشده است. با این حال ممکن است برخی عوارض موقت برای فرد به وجود آید که در اینصورت به سرعت از بین می‌روند. به عنوان مثال، یک از عوارض لیزر ناحیه تناسلی زنان، به وجود آمدن کمی حساسیت و قرمزی موقت است که پس از یک یا دو روز خود به خود برطرف خواهد شد.

در عرض یک یا دو هفته برخی از موها پس از یک دوره کوتاه رشد، شروع به ریزش می‌کنند، در طول این فرآیند ممکن است شاهد رشد زیر پوستی مو باشید که این مشکل نیز با ادامه درمان با لیزر از بین می‌رود. سه تا چهار هفته پس از درمان، با رشد مجدد مو می‌توانید حدود 10 تا 20 درصد کاهش مو را تجربه کنید که البته در بیماران مختلف متفاوت است. به یاد داشته باشید که معمولا بین 6 تا 12 جلسه لیزر بیکینی لازم است که تقریبا 80% از موهای این ناحیه از بین بروند.

حتما بخوانید : لیزر موهای زائد صورت

فواید لیزر موهای زائد در ناحیه‌ی بیکینی چیست؟

برخی از فواید لیزر موهای بیکینی شامل موارد زیر است:

 • دیگر نیازی به اصلاح و اپیلاسیون ندارید: با یک دوره درمان لیزر زائد بیکینی با رشد موهای بیکینی خداحافظی کنید. با لیزر موهای زائد در زمان و هزینه خود صرفه‌جویی خواهید کرد زیرا رشد موی بیکینی تا حدود 90% و به طور دائمی قطع می‌شود.
 • یکی از فواید لیزر بیکینی این است که نتایج آن را می‌توانید بسیار سریع و حتی پس از اولین جلسه لیزر خود مشاهده کنید. نتیجه لیزر موهای زائد در مقایسه با روش‌های سنتی اصلاح مو بسیار سریع‌تر، موثرتر و ماندگارتر است.
 • با از بین رفتن موها به روش لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی، بهتر می‌توانید بهداشت فردی خود را حفظ کنید. مخصوصا در فصل تابستان و زمانی که نیاز بیشتری به استحمام دارید، با از بین رفتن موهای زائد بیکینی از انواع آلودگی‌ها دور می‌مانید.
 • لیزر موهای زائد بیکینی برای همه موثر است. درمان لیزر موهای زائد بیکینی صرفنظر از رنگ پوست و موی افراد نتیجه مطلوبی خواهد داشت، مردان نیز می‌توانند از خدمات لیزر در این ناحیه بهره‌مند شوند و تنها مختص زنان نیست.
 • برای لیزر بیکینی هر فرد می‌توان تنظیمات دستگاه لیزر را به گونه ای تنظیم کرد که با توجه به چرخه رشد موهایش بیشترین تاثیر را داشته باشد.
 • لیزر بیکینی به فرد کمک می‌کند که برای رفتن به مکان‌هایی مانند استخر و هنگام پوشیدن مایو اعتماد به نفس بهتری را تجربه کند و از زیبایی پوست خود لذت ببرد.
 • لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی عوارض خاصی ندارد و روشی امن و راحت است زیرا حتی باعث زخم شدن پوست یا آسیب دیگری نیز نمی‌شود.
 • لیزر موهای زائد بدون درد است زیرا اکثر دستگاه های جدید لیزر مجهز به دستگاه خنک کننده است که باعث می‌شود درد لیزر احساس نشود.
 • لیزر روشی غیرتهاجمی است که با عفونت، برش پوست و سایر مشکلات پوستی همراه نیست.

هزینه لیزر بیکینی

هزینه انجام لیزر بیکینی به کلینیک موردنظر شما، تخصص پزشک یا تکنسین لیزر بستگی دارد، همچنین تعداد جلسات لازم برای انجام لیزر بیکینی هم عاملی مهم در تعیین هزینه‌های کلی شماست زیرا تعداد جلسات لازم برای هر فردی با توجه به ویژگی‌های پوست و موی او کاملا متفاوت است.   اما به طور کلی و با در نظر گرفتن همه عوامل موثر در برآورد قیمت، لیزر بیکینی باعث صرفه‌جویی در وقت و هزینه شما می‌شود. شاید فکر می‌کنید که قیمت لیزر موهای زائد در هر جلسه زیاد است اما از سوی دیگر باید هزینه اپیلاسیون، موادی که باید برای اپیلاسیون تهیه کنید را نیز در نظر بگیرید. با فکر کردن به تمام فواید لیزر درمی‌یابید که هزینه لیزر بیکینی آنقدر هم زیاد نیست که شما را از انجام آن منصرف کند. علاوه بر این، از بین بردن موهای زائد واژن در حفظ بهداشت زنان بسیار موثر است و فرد را از هزینه‌هایی که ممکن است در اثر بیماری‌های مرتبط با بهداشت واژن ایجاد شود راحت می‌کند. بنابراین پیش از در نظر گرفتن قیمت لیزر موهای زائد واژن، به یاد داشته باشید که چقدر اهمیت دارد که بخشی از پول و انرژی خود را صرف بهداشت و سلامت خود کنید.

لیزر موهای ناحیه تناسلی

چند جلسه لیزر بیکینی نیاز دارید؟

هزینه لیزر موهای زائد واژن و دستگاه تناسلی پیش از هر چیز به تعداد جلسات لازم برای آن بستگی دارد. بعد از هر جلسه متوجه می‌شوید که پس از مدتی موهای اطراف واژن و کشاله ران شروع به ریزش می‌کنند. بسته به اینکه چقدر از موهای این ناحیه در فاز رشد یا آناژن قرار دارند، پس از هر جلسه لیزر بیکینی موهای زائد شما به میزان خاصی می‌ریزد ( تنها درصدی از موها که در فاز رشد قرار دارند دچار ریزش خواهند شد). به این ترتیب با تکرار جلسات به تدریج لیزر روی همه فولیکول‌های موی ناحیه موردنظر تاثیر می‌گذارد. بنابراین لیزر موهای زائد بیکینی قیمت مشخصی ندارد و بعد از 6 تا 8 جلسه که به طور نرمال برای هر فردی لازم است، می‌توانید برآوردی از قیمت کل آن داشته باشید. ممکن است بسته به پاسخ لیزر روی پوست‌تان به تعداد جلسات بیشتری حتی تا 12 جلسه هم نیاز داشته باشید.

علاوه بر این، گاهی اوقات لازم است جلسات لیزر درمانی خود را یک تا دو بار در سال تمدید کنید تا اثر لیزر حفظ شود. توجه کنید که برای اینکه لیزر شما بیشترین تاثیر را داشته باشد و هزینه‌ای که می‌کنید به هدر نرود لازم است حتما در تاریخ مشخص شده توسط پزشک برای هر جلسه لیزر به موقع مراجعه کنید. اگر از تاریخ مشخصی دیرتر مراجعه کنید دوباره فولیکول‌های موی بیکینی قوی می‌شوند و موهای زائد دیرتر از بین می‌روند. قیمت لیزر موهای زائد واژن به نوع دستگاه لیزر مورد استفاده توسط کلینیک نیز بستگی دارد زیرا تاثیر دستگاه‌های مختلف یکسان نیست برای مثال لیزر الکساندرایت با لیزر دایود اثر متفاوتی دارند. با مشورت پزشک می‌توانید بهترین دستگاه برای لیزر موهای بیکینی خود را انتخاب کنید.

حتما بخوانید : لیزر موهای زائد دست

چه افرادی گزینه مناسبی برای لیزر بیکینی هستند؟

جنس مو و رنگ پوست همه افراد برای لیزر موهای زائد بیکینی مناسب نیست. موهای این ناحیه بهتر است قهوه‌ای تیره یا مشکی باشد تا لیزر اثر بهتری داشته باشد، لیزر موهای زائد بر موهای بلوند، قرمز، سفید یا خاکستری اثرپذیری کمتری دارد. انواع پوست نیز برای لیزر مناسب هستند ولی اگر پوست روشن‌تر و موها تیره‌تر باشند زودتر به نتیجه لیزر دلخواه خود می‌رسند. برنزه کردن پوست نیز ممکن است اثر لیزر را کاهش دهد. علاوه بر این مهم است که در طول دوره درمان با لیزر، هر گونه نارحتی پوستی مانند جوش، عفونت یا زخم پوستی نداشته باشید.

سوالات متداول

به طور کلی لیزر پوست هیچ گونه تغییری در رنگ پوست شما ایجاد نمی‌کند اما به این دلیل که با از بین رفتن موهای زائد در ناحیه بیکینی پوست شما شفاف و صاف می‌شود، ممکن است پوست بیکینی کمی روشن‌تر به نظر برسد. به منظور روشن شدن پوست بیکینی می‌توانید از لیزرهای روشن کننده پوست استفاده کنید که لک‌ها و تیرگی‌های پوستی را برطرف می‌کنند.

در هنگام لیزر بیکینی با استفاده از دستگاه‌های مدرن لیزر که در اکثر کلینیک‌ها موجود هستند هیچ گونه درد و ناراحتی را تجربه نخواهید کرد.

خیر، تاکنون عوارض خاصی برای لیزر موهای ناحیه تناسلی وجود نداشته است.

خیر برعکس لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی زنان که عوارض خاصی ندارد، استفاده از تیغ به طور مکرر باعث گسترش زگیل و تبخال تناسلی روی پوست می‌شود. بنابراین روش لیزر جایگزین بسیار مناسبی برای انواع روش‌های اصلاح بیکینی به شمار می‌رود.

۲ thoughts on “لیزر بیکینی شامل چه قسمت هایی می شود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط