لوگو کلینیک آسمان

22702530 - 021

Search
Close this search box.

مشاوره رایگان بگیرید!

برای دریافت مشاوره رایگان از متخصصین کلینیک کافیه فرم زیر رو تکمیل کنید

عجله دارید؟ تماس بگیرید
آیا کاشت ابرو درد دارد؟

آیا کاشت ابرو درد دارد؟ تجربه کاربران + نظر متخصصان

فهرست محتوای مقاله

یکی از دغدغه های متقاضیان کاشت ابرو این است که تصور می‌کنند کاشت ابرو دردناک است و نگران هستند که میزان درد کاشت ابرو طبیعی به اندازه‌ای باشد که تحمل آن سخت باشد. در اینجا می‌خواهیم به این پرسش پرتکرار که کاشت ابرو درد دارد یا خیر پاسخ دهیم. همچنین بررسی خواهیم کرد که درد کاشت ابرو چگونه است و چطور کنترل می‌شود.

آیا درد کاشت ابرو قابل تحمل است؟

طبیعی است که انواع مختلف جراحی ممکن است تا حدودی باعث ایجاد احساس درد و ناراحتی شوند اما درد ناشی از کاشت ابرو به اندازه‌ای نیست که قابل تحمل نباشد. واقعیت این است که کاشت ابرو تنها به بیهوشی موضعی نیاز دارد به این صورت که در ناحیه موردنظر برای کاشت ابرو از مواد بی‌حس‌کننده‌ای مانند لیدوکائین استفاده می شود که فرد ضمن کاشت ابرو دچار درد نشود.

 علاوه‌براین، استفاده از تکنیک‌های به روز و ابزارهای بسیار دقیقی که برای کاشت ابرو به کار برده می‌شوند، باعث شده است که فرد احساس درد کمتری را تجربه کند. به هر حال، فراموش نکنید که هر گونه درد ناشی از کاشت ابرو کاملا موقتی است و در زمان کمی برطرف خواهد شد.

آیا درد کاشت ابرو قابل تحمل است؟

تجربه مراجعین از درد کاشت ابرو

یکی از بهترین منابعی که به ما کمک می‌کند درباره درد کاشت ابرو اطلاعات بیشتری کسب کنیم، تجربه افرادی است که پیش از ما کاشت ابرو انجام داده‌اند. معمولا کلینیک‌های کاشت ابرو امکان تبادل نظرات، پیشنهادات و انتقادات را برای بیماران خود فراهم می‌کنند بنابراین برای شما بهترین فرصت فراهم می‌شود که درباره جزئیات کاشت ابرو، تجربه جراح موردنظر و کلینیکی که انتخاب کرده‌اید، تحقیق کنید. معمولا تجربه و مهارت جراح در کاهش میزان درد کاشت ابرو بسیار موثر است.

بنابراین بهتر است ابتدا به دنبال بهترین جراح کاشت ابرو باشید که نه تنها درد کاشت ابروی کم‌تری را تجربه کنید، بلکه بتوانید بهترین نتیجه را از کاشت ابرو بگیرید.

کنترل درد کاشت ابرو با داروی بی حسی

برای بسیاری از افراد این پرسش مطرح است که از کدام نوع بیهوشی در کاشت ابرو استفاده می‌شود؟ در کاشت ابرو بیهوشی کامل به کار برده نمی‌شود، زیرا میزان درد کاشت ابرو زیاد نیست و نیازی به بیهوشی کامل ندارد. در واقع جراح برای کاشت ابرو در ناحیه موردنظر از بیهوشی موضعی استفاده می‌کند.در کاشت ابرو بیهوشی کامل به کار برده نمی‌شود، زیرا میزان درد کاشت ابرو زیاد نیست و نیازی به بیهوشی کامل ندارد. در واقع جراح برای کاشت ابرو در ناحیه موردنظر از بیهوشی موضعی استفاده می‌کند.

حدودا 10 الی 20 دقیقه زمان لازم است که پس از تزریق مواد بی حسی، ناحیه کاشت ابرو کاملا بی‌حس شود و فرد درد زیادی را حس نکند. البته با از بین رفتن اثر مواد بی‌حسی، پس از مدتی ممکن است کمی گزش یا سوزش پوست را احساس کنید که کاملا موقتی است. به هرحال، با وجود اینکه شرایط بدنی هر فرد و آستانه تحمل درد در افراد متفاوت است اما تصور درد زیاد کاشت ابرو درست نیست و جای هیچ‌گونه نگرانی وجود ندارد.

مراحل کامل کاشت ابرو و میزان درد آن

مراحل کامل کاشت ابرو و میزان درد آن

در ابتدا ناحیه موردنظر کاشت ابرو توسط جراح به دقت انتخاب می‌شود و پس از آن از مواد بی‌حسی موضعی روی پوست ابرو استفاده می‌شود. زمانی که مواد بیهوشی موضعی اثر کرد و ناحیه کاملا بی‌حس شد برای کاشت آماده است. گرافت‌های مو که بیشتر از پشت سر گرفته می‌شوند، در سوراخ‌های ریزی که روی ناحیه ابرو ایجاد شده‌اند، کاشته می‌شوند. موها باید با مهارت زیاد، در فواصل مشخص و در جهت درست رویش مو کاشته شوند، به همین دلیل کاشت ابرو بسیار حساس است و به چند ساعت زمان نیاز دارد. با اتمام کاشت ابرو، کم کم تاثیر داروهای بی‌حسی نیز از بین می‌رود و ممکن است درد کمی را تجربه کنید که در زمان اندکی برطرف خواهد شد. بعد از کاشت به توصیه‌های مراقبتی پزشک خود دقت کنید که بتوانید پس از مدتی از نتیجه طبیعی و موهای قابل رشد ابروی خود لذت ببرید.

سوالات متداول

آستانه تحمل درد در افراد کاملا متفاوت است اما بیشتر افراد پس از استفاده داروی بی حسی، تنها یک گزش سطحی را احساس می‌کنند که به هیچ عنوان باعث ایجاد ناراحتی ضمن کاشت نخواهد شد.

درد بعد از کاشت ابرو معمولا به این علت است که اثر مواد بیهوشی از بین رفته و پوست به حالت طبیعی باز می‌گردد و درد در زمان کمی از بین می‌رود.

پس از کاشت ابرو، استفاده از کمپرس سرد به کاهش التهاب کمک می‌کند اما در صورتی که التهاب پوست کمی طولانی شود، می‌توانید با نظر پزشک خود از داروهای ضدالتهاب استفاده کنید.

به‌طورکلی، عوارض کاشت ابرو شامل درد و زخم‌های ریز پوست است که به خودی خود در زمان کوتاهی برطرف خواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط