لوگو کلینیک آسمان

22702530 - 021

Search
Close this search box.

مشاوره رایگان بگیرید!

برای دریافت مشاوره رایگان از متخصصین کلینیک کافیه فرم زیر رو تکمیل کنید

عجله دارید؟ تماس بگیرید
لیزر موهای زائد

رعایت این نکات پیش از لیزر موهای زائد الزامی است!

فهرست محتوای مقاله

در حال حاضر استفاده از لیزر برای از بین بردن موهای زائد، به یک روش پرطرفدار تبدیل شده است و بسیاری از افراد آن را امتحان می کنند. اما پروسه ی لیزر کردن موهای زائد صرفا به داخل اتاق لیزر محدود نمی شود و شما در کنار انتخاب دستگاه مناسب و بهترین اپراتور لیزر، می توانید با انجام مراقبت های پیش از لیزر بهترین نتیجه را از جلسات درمانی خود بگیرید.

لیزر موهای زائد

چرا اقدامات مراقبتی قبل از لیزر لازم است؟

دستگاه لیزر با تابش اشعه به فولیکول های موهای زائد، آن ها را می سوزاند و مانع از رشد دوباره موها می شود. دستگاه های لیزر می توانند با تماس با پوست یا عدم تماس این کار را انجام دهند. در هر صورت، پوست قبل از جلسه درمانی می بایست کاملا تمیز و اصلاح شده باشد. استفاده از بخشی از محصولات شیمیایی بر روی پوست پیش از جلسه ی لیزر، امکان برخورد کامل اشعه با فولیکول ها را مختل می کند. برای اینکه دستگاه لیزر بتواند بهترین عملکرد خود را داشته باشد، اشعه ها باید مستقیما و بدون هیچ لایه ای روی پوست با موهای زائد برخورد کنند.

در صورت جدی نگرفتن برخی از اقدامات پیش از لیزر، مثل عدم آفتاب گرفتن یا مصرف نکردن داروهای خاص، ممکن است به جراحات پوستی دچار شوید. قرمزی و التهاب پوست پس از لیزر امری طبیعی است و پوست شما پس از مدتی به حالت اولیه خود برمی گردد اما در صورت رعایت نکردن نکات مراقبتی پیش از لیزر موهای زائد، اثرات سوختگی یا التهاب ناشی از دستگاه لیزر می تواند پوست شما را تحت تاثیر قرار دهد. 

در صورت رعایت نکات مراقبتی پیش از لیزر، فرایند درمانی جلسات را برای خود آسان تر می کنید، می توانید بهترین عملکرد را از دستگاه لیزر خود دریافت کنید و همچنین از مشکلات و آسیب های پوستی احتمالی جلوگیری کنید.

لیزر موهای زائد

قبل از انجام لیزر موهای زائد چه اقداماتی باید انجام داد؟

بعد از انتخاب دستگاه متناسب با پوست خود، لازم است تا اقدامات زیر را قبل از اولین جلسه لیزر خود انجام دهید. 

  • شیو کردن ناحیه مورد نظر: موهای زائد پوست قبل از تماس با اشعه لیزر باید به طور کامل اصلاح شده باشد.
  • پرهیز از آفتاب گرفتن: تا چند هفته پیش از لیزر موهای زائد، از آفتاب گرفتن و برنزه کردن پوست به صورت طبیعی و مصنوعی خودداری کنید.
  • اطلاع رسانی به پزشک: قبل از اولین جلسه، سابقه تبخال یا سایر بیماری ها و حساسیت های پوستی خود را با پزشک در میان بگذارید.
  • عدم استفاده از محصولات آرایشی و بهداشتی: قبل از رفتن به اتاق لیزر، هرگونه دئودورانت، کرم ها، لوسین های بدن و سایر مواد آرایشی و بهداشتی را به صورت کامل از روزی پوست خود تمیز کنید.
  • عدم استفاده از داروهای دارای ترکیب ایزوترتینوئین

نکات مهم پیش از لیزر موهای زائد

رای اینکه جلسات درمانی شما با لیزر، حداکثر اثربخشی خود را داشته باشند لازم است تا اقدامات گفته شده را قبل از لیزر کردن بدن انجام دهید. همچنین، این چند نکته پیش از لیزر موهای زائد حائز اهمیت است:

 • در صورتی که پوست حساس یا آستانه ی تحمل پایینی دارید می توانید از کرم های بی حس کننده موضعی استفاده کنید. 30 دقیقه قبل از لیزر مقدار مناسبی از کرم را بر محل مورد نظر اعمال کنید و قبل از ورود به اتاق لیزر آن را کاملا آبکشی کنید.
 • برای نتیجه گیری از لیزر باید صبور باشید! اما این بدین معنی نیست که برای جلسات خود زمان بندی مناسبی نداشته باشید. قسمت هایی مانند صورت و بیکینی مقاوم ترین موهای زائد را دارند و برای از بین بردن آن ها، جلسات بیشتری لازم است.
 • می توانید مسیر از بین بردن موهای زائد را با لایه برداری هموار تر کنید.
 • رعایت نکات بهداشتی و ایمنی در پروسه لیزر از اهمیت برخوردار است. از لوازم شخصی خود در اتاق لیزر استفاده کنید و در صورت صلاحدید اوپراتور خود، عینک های ایمنی را بر چشم بگذارید. 
لیزر موهای زائد

مراقبت از پوست پیش از لیزر موهای زائد

در صورت شیو کامل پوست و عدم استفاده از محصولات شیمیایی قبل از جلسه لیزر، اثربخشی آن افزایش پیدا می کند. اما مراقبت از پوست صرفا به پیش از انجام لیزر محدود نمی شود. بعد از انجام لیزر می بایست اقداماتی در زمینه جلوگیری از مشکلات پوستی انجام داد.

تا چند روز پس از لیزر از رفتن به استخر و آفتاب گرفتن اجتناب کنید. همچنین در صورت تماس پوست با اشعه خورشید، حتما از ضد آفتاب ها استفاده کنید. 

اگر بعد از انجام لیزر، احساس خارش یا سوختگی بر روس پوست داشتید، می توانید از کرم زینک استفاده کنید اما این مشکل را در اسرع وقت به پزشک خود گزارش دهید.

سوالات متداول

موهای زائد را کاملا شیو کنید و از محصولات آرایشی-بهداشتی بر روی پوست استفاده نکنید.

استفاده از داروهای دارای ترکیبات ایزوترتینوئین همزمان با لیزر توصیه نمی شود. در صورت استفاده از سایر داروها، با پزشک خود مشورت کنید.

۶ thoughts on “رعایت این نکات پیش از لیزر موهای زائد الزامی است!

  1. اگر جلسات لیزر بطور منظم انجام بشه. و نکات گفته شده در این مطلب رو بطور کامل رعایت کنید. جواب می گیرید

  1. همه دستگاه های لیزر اگر با توجه به نوع پوست و موهاتون انتخاب بشن نتیجه میدهند. هم دستگاه الکساندریت و هم کندلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط