لوگو کلینیک آسمان

22702530 - 021

Search
Close this search box.

مشاوره رایگان بگیرید!

برای دریافت مشاوره رایگان از متخصصین کلینیک کافیه فرم زیر رو تکمیل کنید

عجله دارید؟ تماس بگیرید
علت سفیدی مو

علت سفیدی مو؛ قرص و آمپول رفع سفیدی مو

فهرست محتوای مقاله

درمان سفیدی مو، قطع ریزش و به ­صورت کلی مسائل زیبایی مربوط به مو یکی از اصلی­ترین دغدغه ­های جامعه امروزی شده است. همان­طور که می­دانید، مو یکی از اصلی ­ترین عوامل تاثیرگذار روی زیبایی افراد است. همه ما تمایل به داشتن یک مو جذاب و با رنگ مناسب هستیم. طبیعتا هیچ کدام از اطرافیان­تان نیز نمی­ خواهند که موهای­ شان بریزد یا دچار سفیدی زودرس و زودهنگام شوند. حتما شما نیز با تبلیغات مختلفی درباره این موضوع مواجه شده­اید. اگر در فضای مجازی سیر و جست­ وجو کرده باشید، متوجه می­ شوید که محصولات زیادی در این زمینه در حال فعالیت هستند.

اما طبیعتا رفع دائمی سفیدی مو، معیار مهمی برای سنجش کیفیت محصول موردنظر است. همه افرادی که از سفیدی یا حتی ریزش مو رنج می­برند، دنبال محصولی برای درمان دائمی و قطعی مو خود هستند. اگر در بین اطرافیان­تان جست­ وجو کرده باشید، متوجه می­ شوید که برخی از آن­ها بارها و بارها با محصولات تقلبی و همچنین محصولاتی که درمان بازه­ای دارند مواجه شده و از آن­ها استفاده کرده­اند. اما سوال اصلی و مهم این است که آیا واقعا درمان قطعی و همیشگی­ ای برای این مشکل جدی وجود ندارد؟

از قدیم گفته ­اند که پیشگیری بهتر از درمان است! بنابراین جلوگیری از سفیدی مو، یکی از منطقی ­ترین راه­ها برای داشتن مو جذاب و دارای رنگ طبیعی محسوب می­شود. در این مقاله می­خواهیم به طور مفصل درباره روش­های پیشگیری، انواع راه­های درمان و همچنین بهترین برندهای موجود برای درمان این مشکل و بیماری بپردازیم. اگر شما نیز دغدغه داشتن یک مو جذاب را دارید، فقط کافی است چند دقیقه با ما همراه باشید. در ادامه همین مقاله، تمامی نکات مذکور را به صورت کامل بررسی می­کنیم.

موهای جذاب و با تراکم بالا را تجربه کنید!
کاشت موی طبیعی در تهران
موهای جذاب و با تراکم بالا را تجربه کنید!
کاشت موی طبیعی در تهران

با علت سفیدی مو آشنا شوید

وقتی در مورد سفیدی زودرس مو صحبت می­کنیم، باید دانیم که دلیل بروز این مشکل چه عوامل و ریسک فاکتورهایی است. طبیعتا داشتن اطلاعات دقیق و جامع درباره علت و دلیل بروز یک مشکل، می­تواند در روند بهبودی و درمان آن به ما کمک­های شایانی کند. طبیعتا عوامل مختلفی می­توانند باعث بروز این مشکل شوند. نکته مهم این است که شما حتما تمامی این عوامل را ندارید. در واقع شما اگر یکی از این عوامل را نیز داشته باشید، به یافتن راهی برای درمان سفیدی مو نیاز پیدا می­کنید. در ادامه با اصلی­ترین عوامل تاثیرگذار در بروز این مشکل آشنا می­شویم. پس تا انتهای این قسمت با ما همراه باشید.

تاثیر ژنتیک بر بروز این مشکل

هر جایی که صحبت از بروز یک بیماری یا مشکل جزئی مطرح است، نام ژنتیک می­درخشد! همان­طور که می­دانید، ژنتیک و عوامل ژنتیکی تاثیر بسیار زیادی در بروز خیلی از بیماری­ها دارند. سفیدی مو نیز مانند خیلی از مشکلات و بیماری­های دیگر، تخت تاثیر همین عامل قرار می­گیرند. در واقع شما ممکن است تمامی راه­های پیشگیری را انجام دهید اما به دلیل داشتن زمینه ژنتیکی، به این مشکل دچار شوید.

ملانین، عامل مهم بعدی است

طبیعتا ما می­توانیم دلیل سفیدی مو را در ساختار مو جست­ وجو کنیم. شاید بدانید که عامل مهم در تعیین رنگ مو، فولیکول­ ها هستند. اگر بخواهیم خیلی ساده این قضیه را توضیح دهیم، باید بگوییم که در سفیدی مو سلول­ های تولیدکننده این ملانین ­ها ناتوان هستند. ملانین­ ها وظیفه رنگ­سازی مو را برعهده دارند. این رنگ­سازها می­توانند رنگ مشکی، قهوه ­ای و … را ایجاد کنند. بنابراین اگر ملانین­ ها تولید نشوند، مو به رنگ سفید تبدیل می­شود.

نحوه تغذیه شما تاثیرگذار است

یکی دیگر از عواملی که باعث می­شود شما به رفع سفیدی موی سر خود فکر کنید، نحوه تغذیه و رژیم غذایی شما است. طبیعتا ویتامین­هایی که در مواد غذایی وجود دارند، می­توانند به رنگ­سازی مو شما کمک کنند. بنابراین اگر شما نتوانید ویتامین­های موردنیازتان را دریافت کنید، به این مشکل برخورد خواهید کرد. در ادامه تعدادی از ویتامین­ ها و موارد موردنیاز مو را خواهید دید.

  • ویتامین B12 یا کوبالامین
  • ویتامین B7 یا بیوتین
  • ویتامین B9 یا فولیک اسید
  • ویتامین B6
  • ویتامین B5

به کمبود آهن نیز توجه کنید

یکی دیگر از عواملی که به سفیدی موهای شما منجر می­شود، کمبود آهن است. در واقع سفیدی مو می­تواند نشان­دهنده کمبود میزان آهن موردنیاز بدن شما باشد. بنابراین شما می­توانید با مصرف قرص ­های مربوطه، از میزان مشکل خود کم کنید.

از بین بردن موهای سفید
از بین بردن موهای سفید

رفع دائمی سفیدی مو

در قسمت قبلی در مورد عوامل موثر در بروز سفیدی مو صحبت کردیم. در این قسمت می­خواهیم به بررسی عوامل موثر در درمان قطعی سفیدی مو بپردازیم. طبیعتا وقتی با کلمه درمان مواجه می­شویم، راه­های بسیار زیادی روبرو ما قرار می­گیرد. همان­طور که در قسمت­های ابتدایی مقاله گفتیم، خیلی از روش­های درمان این مشکل، به صورت بازه­ای عمل می­کنند و نمی­توانند مشکل شما را برای همیشه حل کنند. بنابراین شما باید به دنبال یک راه همیشگی و دائمی باشید که ضرر جدی­ای را نیز به شما تحمیل نکند.

قرص رفع سفیدی مو

یکی از راه­های متداول برای جلوگیری از سفیدی مو، استفاده از قرص­های مختلف و مناسب است. شما باید حتما توجه داشته باشید که قرص موردنظرتان ویژگی­ هایی را داشته باشد. اگر به ویژگی­های قرص مربوطه توجه نکنید، ممکن است سفیدی مو شما رفع شود ولی مشکلات جدی­تری برای­تان ایجاد شود. اولین ویژگی­ای که قرص­های مربوطه باید داشته باشند، طبیعی و ارگانیک بودن­شان است. شما باید حدالامکان از قرص­های شیمیایی فاصله بگیرید. این قرص­ها ممکن است برای­تان عوارض جانبی بسیاری ایجاد کنند. بنابراین باید از مواد طبیعی و گیاهی استفاده کنید تا برای خود دردسر تازه­ای ایجاد نکنید.

حتما بخوانید : ریزش مو

قرص پابا برای سفیدی مو

قرص پابا، یکی از نمونه ­های معروف قرص ­های سفیدی مو محسوب می­ شود. این قرص نشان داده است که می­تواند روش موثری برای درمان سفیدی مو باشد. البته طبق آمارها، میزان بازگشت­ پذیری این قرص پس از قطع مصرف خیلی بالا است. یعنی اگر شما مصرف این قرص را قطع کنید، سفیدی موهای شما دوباره بازمی­گردد. بنابراین نمی ­توانید به عنوان یک راهکار دائمی و همیشگی به آن نگاه کنید.

آمپول رفع سفیدی مو

دومین راه برای درمان سفیدی مو، استفاده از برخی از آمپول ­ها است. این آمپول­ ها نیز باید ویژگی­ هایی را داشته باشند. آمپول­ ها نیز مانند قرص­ ها ممکن است حاوی مواد شیمیایی ­ای باشند. بنابراین ممکن است شما در اثر استفاده از یک آمپول خاص، با مشکلات جدیدی مواجه شوید. حتما به مرکزی که برای تزریق آمپول به آن مراجعه می­ کنید نیز توجه کنید. شما باید یک مرکز معتبر با نمونه­ های تست­ شده و معتبر را انتخاب کنید و سپس از آن­ها راهکار طلب کنید.

آمپول رفع سفیدی مو

قطره رفع سفیدی مو

قطره­ های رفع سفیدی مو، راهکار بعدی هستند. با اندکی سرچ و جست وجو متوجه می­شوید که قطره ­های مختلفی در این زمینه ارائه شده است که می­توانید با مصرف آن­ها، به مشکلات­تان پایان دهید. البته همان­طور که در ابتدای مقاله گفتیم، شما باید دنبال یک راه دائمی و همیشگی برای درمان مشکل­تان باشید. بنابراین باید قطره­ای را انتخاب کنید که بتواند سفیدی مو شما را برای همیشه برطرف کند. همچنین قطره مورداستفاده شما نباید قابلیت برگشت­ پذیری داشته باشد. در واقع مشکل شما نباید برای چند مدت حل شود و با قطع مصرف قطره مجددا بازگردد.

 

درمان سفیدی مو با هلیله سیاه

هلیله سیاه نیز می­تواند با فرآیندهایی به درمان شما کمک کند. هلیله سیاه می­تواند به عنوان یک راهکار بسیار مفید عمل کند. گفته شده که اگر به مدت یک­ سال از این دانه­ ها استقاده کنید، سفیدی موهای­تان از بین می­رود. در واقع این دانه، به عنوان یک داروی سیاه شدن موی سفید عمل می­کند. این روش گیاهی، دارای عوارض مواد شیمیایی نیست و برای­تان خطرات جدیدی را ایجاد نمی­کند. شما می­توانید با مصرف هلیله سیاه و تاثیرات­ش، با تارهای سفید مو خود خداحافظی کنید.

خواص آب پیاز برای سفیدی مو

آب پیاز نیز می­تواند در روند بهبودی شما تاثیرات مثبتی داشته باشد. پیاز به واسطه داشتن مواد معدنی بسیار مفید، می­تواند یک راه بسیار مناسب و خانگی برای درمان سفیدی مو شما باشد. این روش دارای مزایای بسیار زیادی است. یکی از اصلی­ ترین مزایا و ویژگی­ های این روش، هزینه بسیار پایین آن است. اگر قیمت­ های قرص ­ها و دارو­های درمان سفیدی را دیده باشید متوجه می­شوید که این روش چه­ قدر می­تواند به ­صرفه باشد. همچنین این روش خیلی در دسترس است. شما می ­تواند با کم ترین امکانات و در منزل، به درمان خود بپردازید.

حتما بخوانید :سفیدی ریش

درمان سفیدی مو در طب سنتی

طب سنتی، همیشه به عنوان یکی از راهکارهای اساسی و دائمی برای درمان خیلی از بیماری­ ها ایفای نقش کرده است. شما می­توانید به مراکز مربوطه مراجعه کنید و درمانی همیشگی را تجربه کنید. حتما پیش از آن­که بخواهید درمان ­تان را شروع کنید، در مورد روش ­های درمان در طب سنتی مطالعه کنید. هرچه ­قدر که شما اطلاعات جامع ­تر و دقیق ­تری را داشته باشید، راحت­ تر می­توانید روند بهبودی­تان را طی کنید.

روش ­های جلوگیری از سفیدی مو

همان­طور که در ابتدای مقاله نیز گفتیم استفاده از داروی جلوگیری از سفید شدن مو یا هر روشی که به پیشگیری از سفیدی مربوط شود، کمک­ کننده است. شاید اگر شما بتوانید با بهترین روش­ ها و البته اجرای دقیق آن­ها به پیشگیری بپردازید، نیازی به صرف هزینه ­های اضافی برای درمان نداشته باشید. در ادامه مقاله می­خواهیم با بهترین راه­ ها برای پیشگیری و جلوگیری از ابتلا به سفیدی مو آشنا شویم. پس اگر می­خواهید از سفیدی زودرس دور بمانید، تا انتهای این قسمت با ما همراه باشید.

تغذیه مناسب و داشتن روتین غذایی، بهترین راه برای جلوگیری از سفیدی مو

همان­طور که در قسمت­ های قبلی گفتیم، یکی از اصلی­ ترین دلایلی که می­تواند به سفیدی موهای شما منتهی شود، همین تغذیه نامناسب است. بنابراین شما می­توانید با داشتن یک رژیم غذایی درست و برنامه غذایی مناسب، از ابتلا به سفیدی تا حدودی زودرس در امان باشید. مصرف یک­ سری از مواد غذایی می­تواند در این مسیر به شما کمک کند.

جگر

اولین ماده غذایی ­ای که می­تواند به پیشگیری شما کمک کند، جگر است. جگر با داشتن فولیک اسید و همچنین مس، می ­تواند تاثیرات بسیار خوبی در جلوگیری از ابتلا به سفیدی مو داشته باشد. بنابراین با مصرف جگر، می­توانید از بروز این مشکل جدی در امان بمانید.

گوشت مرغ

گوشت مرغ ماده غذایی مفید بعدی برای پیشگیری و جلوگیری از ابتلا است. همان­طور که در قسمت­ های قبلی گفتیم، وجود برخی از ویتامین ­ها می­توانید به درمان مشکلات شما کمک کند. گوشت مرغ با داشتن ویتامین B12 می­تواند به شما در مسیر سلامت ­تان کمک­ های شایانی کند.

نخود

نخود، ماده غذایی مفید بعدی است. شما با مصرف نخود نیز می­توانید از ابتلا به سفیدی موهای­تان جلوگیری کنید. نخود دارای مقدار مناسبی از فولیک اسید است. همان­طور که گفتم فولیک اسید می­تواند تاثیر بسیار خوبی داشته باشد. بنابراین مصرف این ماده غذایی نیز می­تواند کمک­ کننده باشد.

عدس

اگر به دنبال منبعی از فولیک اسید و ویتامین B12 هستید، عدس یکی از بهترین پیشنهادها برای شما است. شما با مصرف مقداری عدس می ­توانید جلوی سفید شدن موهای­ تان را بگیرید و رنگ موی طبیعی خودتان را حفظ کنید.

شکلات تلخ

اگر به یاد داشته باشید، آهن و مس نیز از عواملی بودند که می­ توانستند به حفظ سلامت موی شما کمک کنند. شکلات تلخ نیز دارای مقدار بسیار مناسبی از آهن و مس است. مصرف مکرر این ماده غذایی نیز می­تواند به شما در روند جلوگیری کمک ­های زیادی بکند.

سالمون

سالمون، آخرین ماده غذایی ­ای است که می­خواهیم در موردش صحبت کنیم. ویتامین D، امگا 3 و همچنین پروتئین از اجزای اصلی سازنده سالمون هستند. این موارد به عنوان منبع غذایی بسیار مناسبی جهت جلوگیری از بروز سفیدی زودرس عمل می­کنند.

کاهش میزان استرس نیز می­تواند راهکار مفیدی برای جلوگیری از سفیدی مو باشد

یکی از دلایلی که می­تواند منجر به سفیدی مو شود، استرس است. امروزه همه افراد با شرایط اقتصادی و اجتماعی­ای در ارتباط هستند که به سختی می­توانند شرایط عادی و متعادل خود را حفظ کنند. در این میان ممکن است خیلی از افراد در اثر تحمل استرس­های روانی، موهای سفید بسیاری را ببینند! در این میان شاید بتوانیم با تحمل استرس کمتر یا حداقل کنترل میزان استرس­های زندگی، از سفیدی زودرس موهای خودمان جلوگیری کنیم. حتما این عامل را به عنوان یک عامل جدی در نظر بگیرید. حتما شنیده­اید که فکر و خیال می­تواند باعث بروز موهای سفید زیادی شود.

برای جلوگیری از سفیدی مو، با مواد مخدر خداحافظی کنید

مصرف دخانیات و مواد مخدر، می­تواند به عنوان یک عامل خیلی مهم در پدیدار شدن موهای سفید عمل کند. شاید دیده باشید که میزان بروز این بیماری در افراد سیگاری بیشتر از افراد غیرسیگاری است. در واقع این مواد، می­تواند با تاثیراتی باعث ایجاد موهای سفید شود. پس اگر می­خواهید از ایجاد موهای سفید یا پیشروی سفید شدن موهای­تان جلوگیری کنید، مواد مخدر یا حتی سیگار را کنار بگذارید!

میزان کافئین کمتری را مصرف کنید

مصرف کافئین نیز می­تواند یک عامل موثر در بروز این بیماری و مشکل باشد. برخی از پژوهش­ها نشان می­دهد که مصرف کافئین و قهوه، ارتباط مستقیمی با سفید شدن مو افراد دارد. در واقع این پژوهش روی افرادی که به مصرف قهوه و کافئین اعتیاد داشتند انجام شد. پس اگر اهل مصرف قهوه و کافئین هستید، مصرف­تان را تا حد امکان کنترل کنید.

خواب کافی نیز به عنوان یک عامل بسیار موثر محسوب می­شود

قطعا یکی از اصلی­ترین عوامل موثر در بروز سفیدی مو، خواب ناکافی است. این عامل به عنوان یک عامل بسیار کلیدی محسوب می­شود. دلیل این اهمیت نیز تاثیر آن روی سفیدی مو و همچنین سهولت کنترل­اش است. شاید شما نتوانید روی مسائل مربوطه به زمینه­های ژنتیکی­تان دست ببرید، اما می­توانید میزان و ساعت خواب­تان را به­راحتی کنترل کنید. بنابراین اگر نمی­خواهید که مجبور به استفاده از قرص­ها، داروها و آمپول­های درمان سفیدی مو باشید، خواب­تان را کنترل کرده و از سفیدی زودرس در امان باشید.

میزان استفاده از مواد شیمیایی­ مو را کنترل کنید

همان­طور که قبلا گفتیم، مواد و ترکیبات شیمیایی می­توانند تاثیرات جبران ناپذیری را برای­تان به ارمغان بی­آورند. انواع رنگ موهای بی­کیفیت، می­توانند تاثیرات بسیار بدی را برای مو شما داشته­ باشند. مواد دیگری مانند کراتین­ها نیز می­توانند همین تاثیرات را داشته باشند. بنابراین باید میزان مصرف از این مواد را کنترل کرده و به حداقل برسانید.

حتما بخوانید : فولیکولیت چیست 

باورهای غلط درباره سفیدی مو

در ادامه مقاله می­خواهیم با یک­سری اشتباهات و باورهای غلط درباره سفیدی مو آشنا شویم. طبیعتا باورهای غلط بسیار زیادی از گذشته درباره این موضوع در جامعه مانده است. در ادامه به بررسی برخی از آن­ها می­پردازیم.

وقتی شما یکی از موهای سفیدتان را بکنید، تار مو دیگری سفید می­شود!

یکی از عجیب­ ترین باورهایی که در مورد این موضوع مطرح است، همین جمله است. شاید بتوانیم بگوییم که منظور افرادی که این موضوع را مطرح کردند این بود که به جای کندن موهای سفیدتان، به دنبال راهکار و درمان­ های قطعی و همیشگی باشید. طبیعتا این جمله هیچ ریشه علمی­ ای ندارد و با کندن موهای سفید، هیچ مشکلی پیش نمی­آید اما باید به دنبال یک راهکار قطعی بود.

سرعت رشد و تکامل تارهای مو سفید بیشتر است

یکی دیگر از باورهای غلطی که در جامعه وجود دارد این است که سرعت رشد موهای سفید بیشتر از بقیه تارهای موها است. باید بدانید که این باور کاملا غلط است و هیچ ریشه علمی­ ای ندارد. اگر شما می­بینید که تازهای مو سفیدتان روز به روز بیشتر از قبل می­شود، به دلیل پیدایش تارهای سفید جدید است. در واقع تعداد موهای سفیدتان در حال افزایش است و سرعت همه تارها بارهم برابر است.

موهای سفیدتان را نمی­توانید با رنگ دیگری ناپدید کنید

طبیعتا همه می­دانیم که موهای سفید نیز قابلیت رنگ­ کردن دارند. در واقع شما نمی­ توانید با رنگ­ کردن موهای سفید، رنگ­ آن­ها را برای همیشه تغییر دهید. شما می­توانید با استفاده از قرص­ها، دارو­ها، آمپول­ ها و درمان­ های سنتی این کار را انجام دهید. اما طبیعتا می­توانید رنگ موهای سفیدتان را برای مدتی مشخص، تغییر دهید.

موهای سفیدتان دوباره به همان رنگ قبلی تبدیل می­شوند

در قسمت­های مقاله توضیح دادیم که علت اصلی سفید شدن موهای شما، عدم توانایی مو در ساخت ملانین­ها است. بنابراین وقتی مو شما سفید می­ شود، امکان تغییر رنگ همان تاز مو سفید دیگر امکان پذیر نیست. شما باید برای داشتن مویی با رنگ قبلی، روش­های درمانی مرتبط و مناسب را امتحان کنید.

نور آفتاب منجر به سفید شدن موهای شما می­شود

یکی دیگر از مسائل خیالی ­ای که درباره سفیدشدن موها وجود دارد این است که نور آفتاب می­تواند به سفید شدن مو کمک کند. این موضوع نیز هیچ پایه علمی­ای ندارد و نور آفتاب ارتباطی با سفیدی مو ندارد. البته نور آفتاب می­تواند منجر به تغییر رنگ مو به قهوه ­ای و حتی قرمز شود. اما تغییر رنگ مو به سفید ارتباطی با نور آفتاب ندارد.

جلوگیری از سفیدی مو

هنگام استفاده از روش­های درمانی سفیدی مو، به این نکات توجه کنید

حتما می­دانید که روش­های بسیار متنوعی برای رفع سفیدی مو و درمان آن وجود دارد. در قسمت­های قبلی نیز گفتیم که خیلی از روش­ها، دارو­ها و قرص­هایی که برای رفع سفیدی مو معرفی می­شوند، تنها می­توانند برای مدتی مشکل ­تان را حل کنند و راهکار دائمی­ای محسوب نمی­ شوند. بنابراین باید هنگام انتخاب روش درمان، به ویژگی­ ها و نکاتی توجه کنیم تا دچار ضرر نشویم.

حتما به طبیعی بودن روش درمان­تان توجه کنید

یکی از اصلی­ ترین نکاتی که بارها ذکر کردیم، طبیعی و ارگانیک بودن روش درمان شما است. شما باید حتما از روش­ های طبیعی و ارگانیک استفاده کنید تا مشکلات جدیدی برای­تان ایجاد نشود. درمان ­ها و مواد شیمیایی ممکن است برای مدتی یا حتی برای همیشه مشکل­ تان را حل کنند. این مواد با رفع مشکل سفیدی مو، مشکلات خیلی جدی­ تری را برای­ تان ایجاد می­ کنند. پس حتما توجه کنید که با رفع سفیدی مو، مشکل جدیدی را برای خود ایجاد نکنید.

حتما به دوره بازگشت­ پذیری درمان­تان توجه کنید

اگر شما راه درمانی­ ای را امتحان کنید که تنها 3 ماه برای­تان کارساز است و پس از آن دوباره موهای سفیدتان پدیدار می ­شود، شما برای داشتن موهایی رنگ طبیعی باید هزینه بسیار زیادی را پرداخت کنید. شما حتما باید درباره روش درمان­تان تحقیقات کاملی را انجام داده و سپس اقدام کنید. حتما توجه داشته باشید که همه دوره ­های درمان دائمی نیستند. خیلی از این دارو­ها و دوره ­های درمانی، ممکن است برای مدتی مشکل­ تان را حل کنند و سپس دوباره مشکلات­ تان ایجاد شود.

برای درمان­تان از مراکز معتبر استفاده کنید

مرکز معتبر و دارای نمونه­ های موفق و البته واقعی، اولین گام برای درمان همیشگی سفیدی مو است. رفع سفیدی همیشگی مو مقوله پیچیده ­ای است. بنابراین شما نمی­توانید این کار را به هر کسی بسپارید. شما باید ابتدا با تحقیق در اینترنت یا تحقیق از طریق دوستان و آشنایان، مرکز یا فرد قابل اعتمادی را پیدا کنید. حتما در مرحله بعدی از آن مرکز مشاوره بگیرید و درباره روش درمان، شیمیایی نبودن و البته برگشت­ پذیری آن سوال کنید.

در این مقاله درباره دلایل و عوامل اصلی­ ای که به بروز سفیدی مو زودرس ختم می­ شوند صحبت کردیم. همچنین به راه­ های کلی درمان آن نیز پرداختیم. حتما به نکاتی که درباره انتخاب راه­ های درمانی مناسب گفتیم توجه کنید تا بهترین روش را انتخاب کنید.

۷ thoughts on “علت سفیدی مو؛ قرص و آمپول رفع سفیدی مو

    1. ته‌گرفتم‌اثر‌نکرده‌وبدتر‌هم‌میشود‌وگرنه‌انها‌که‌از‌این‌مواد‌خوب‌شده‌بودند‌با‌شماره‌تلفن‌نظر‌مثبت‌و؛نظرات‌منفی‌را‌میگفتند‌من‌دوبار‌گرفتم‌

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط