لوگو کلینیک آسمان

22702530 - 021

Search
Close this search box.

مشاوره رایگان بگیرید!

برای دریافت مشاوره رایگان از متخصصین کلینیک کافیه فرم زیر رو تکمیل کنید

عجله دارید؟ تماس بگیرید
کاشت ریش

کاشت ریش، سریع یا زمانبر! نکات مهمی که باید بدانید

فهرست محتوای مقاله

اگر برنامه زمانی فشرده‌ای دارید و فرصت کافی برای انجام کاشت ریش ندارید، با آگاهی از عوامل موثر بر زمان کاشت ریش می‌توانید برای انجام کاشت ریش دائمی در کوتاه‌ترین زمان اقدام کنید. پس اگر برنامه‌ریزی برای کاشت ریش و مدت زمان کاشت ریش دغدغه شما است ، نکات مهم زیر به شما کمک می کند که با شناخت مراحل و زمان کاشت ریش بتوانید بهترین تصمیم را برای انجام آن بگیرید.

کاشت ریش، زمانبر یا کم دردسر!

 کاشت ریش به هیچ عنوان پروسه‌ای طولانی و زمانبر ندارد ، هرچند بسیاری از افراد بسیار علاقمند به انجام کاشت ریش هستند اما تصور می‌کنند که کاشت ریش دردسر زیادی دارد و به همین دلیل از انجام آن منصرف می‌شوند. برای اینکه بهتر بتوانیم مدت زمان کاشت ریش را برآورد کنیم ابتدا باید بررسی کنیم که چه عواملی در تعیین زمان کاشت ریش موثر هستند.

عوامل موثر در مدت زمان کاشت ریش شامل موارد زیر هستند:

  • حجم ریش کاشته شده با توجه به سلیقه و درخواست هر فرد
  • تکنیک متفاوتی که پزشک برای کاشت ریش به کار می‌برد
  • مهارت و تجربه پزشک در کاشت ریش
  • تعداد جلسات موردنیاز برای انجام کاشت ریش

               و موارد دیگر.

کاشت ریش

تشخیص حجم مناسب کاشت ریش

یکی از مواردی که در تعیین مدت زمان کاشت ریش موثر است، حجم ریشی است که قرار است کاشته شود. هر فرد با توجه به مدل ریش متفاوتی که می‌خواهد داشته باشد، به تعداد متفاوتی گرافت مو جهت پیوند نیاز دارد.   برای مثال اگر شخصی ریش کم پشت در یک ناحیه کوچک در چانه بخواهد، کاشت ریش او به زمان زیادی نیاز ندارد .

توجه کنید که هرچند سلیقه متقاضی کاشت ریش مهم است اما تشخیص درست حجم ریش تنها با نظر پزشک انجام می‌شود. زیرا ممکن است برای افراد مختلف یا دارای شرایط خاص محدودیت‌هایی برای کاشت وجود داشته باشد یا برعکس. بنابراین، تشخیص حجم کاشت ریش و تعداد فولیکول‌هایی که باید از ناحیه اهداکننده مو گرفته شوند، به عهده پزشک است.

معمولا زمانی که برای انجام مشاوره کاشت ریش مراجعه می‌کنید، پزشک با بررسی همه جنبه‌های عمل کاشت ریش به شما می‌گوید که چه حجم ریشی مناسب‌تر است.

ریش های پرپشت با کلینیک آسمان
کاشت ریش و سبیل طبیعی در تهران
ریش های پرپشت با کلینیک آسمان
کاشت ریش و سبیل طبیعی در تهران

مراحل کامل کاشت ریش

مدتی پیش از اینکه مراحل اصلی کاشت ریش در طی یک یا چند جلسه انجام شوند، لازم است با پزشک خود مشورت کنید. پزشک شما، پیش از کاشت ریش، یک معاینه کلی انجام می‌دهد، سپس از شما می‌خواهد که برخی از آزمایش‌هایی را که تجویز می‌کند، انجام دهید. در صورتی که شرایط شما برای کاشت ریش مناسب باشد، می‌توانید برای انجام آن اقدام کنید.

  همچنین فرد متقاضی برای کاشت ریش باید بانک موی قوی داشته باشد که موها بعد از کاشت بتوانند مانند موهای قسمت‌های دیگر در بدن به خوبی رشد کنند. مراحل کلی که در تعیین مدت زمان کاشت ریش موثر هستند شامل برداشت فولیکول‌های ناحیه اهداکننده، نگهداری درست فولیکول‌های مو، آماده کردن آن‌ها برای کاشت و سپس کاشتن گرافت‌ها در ناحیه ریش هستند.

هرچند مراحل کلی کاشت ریش تقریبا مشابه هستند، تکنیک‌ها و ابزارهای مختلفی برای انجام آن وجود دارد. استفاده از ابزارهای دقیقی که امروز برای کاشت به کار برده می‌شوند، تاثیر زیادی در کاهش مدت زمان کاشت ریش داشته است.

مدت زمان اجرای اصولی و مناسب کاشت ریش

هرچند فاکتورهای بسیاری در تعیین زمان کاشت ریش موثر هستند، به طور میانگین کاشت ریش در حدود 3 الی 4 ساعت طول می‌کشد. هرچند افراد به تعداد متفاوتی گرافت برای پیوند ریش نیاز دارند اما به طورکلی، معمولا کمتر از 1000 تار مو برای کاشت ریش در نظر گرفته می شود.

آنچه باعث می‌شود که هم کاشت ریش اصولی و با دقت انجام شود و هم زمان کاشت ریش کم شود، تخصص جراح کاشت ریش شما است. بنابراین   بهتر است پیش از هر چیز به دنبال بهترین جراح کاشت ریش و بهترین کلینیک کاشت ریش باشید که بتوانید بیشترین رضایت را نه تنها از کیفیت و زمان کاشت ریش، بلکه از خدمات پس از عمل کاشت ریش خود دریافت کنید.

سوالات متداول

معمولا بعد از زمان کاشت ریش مدت زمانی حدود 2 الی 3 ماه طول می‌کشد که موها بتوانند به صورت دائمی رشد کنند.

جای زخم کاشت ریش در هر روش متفاوت است اما معمولا استفاده از ابزارهای دقیق کاشت کمترین جای زخم را به جا می‌گذارد و زخم‌های ریز باقی مانده طی چند روز الی 1 هفته به خودی خود برطرف خواهند شد.

خیر، گاهی کاشت ریش تنها در یک جلسه چکاپ نیاز دارد اما در برخی افراد که شرایط کاشت ریش مناسبی ندارند، جلسات و چکاپ‌های بیشتری برای ترمیم کاشت ریش لازم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط