لوگو کلینیک آسمان

22702530 - 021

Search
Close this search box.

مشاوره رایگان بگیرید!

برای دریافت مشاوره رایگان از متخصصین کلینیک کافیه فرم زیر رو تکمیل کنید

عجله دارید؟ تماس بگیرید
موی پرپشت زنان هندی

راز پرپشتی موهای هندی ها چیست؟

فهرست محتوای مقاله

زنان در هند به داشتن موهای بلند، مشکی و براق معروفند. اما کمتر کسی می‌داند که راز پرپشتی موهای هندی‌ها فقط ژنتیک نیست. درواقع بخشی از سلامت و زیبایی و همچنین رشد قابل‌توجه موی هندی‌ها به عادات روزانه، سنت‌ها و نکات منحصر‌به‌فرد زیبایی بستگی دارد، که با آن بزرگ می‌شوند. پس بدون هیچ مقدمه‌ای، اجازه دهید راز پرپشتی موهای هندی‌ها را با شما در میان بگذاریم.

کشف راز پرپشتی موی هندی‌ها

بسیاری از مادران و مادربزرگ‌های هندی به طور سنتی حداقل دو بار در هفته موی کودکان خود را با استفاده از روغن طبیعی ماساژ می‌دهند. اعتقاد هندی‌ها این است که این مراقبت و توجه منجر به رشد موهای ضخیم، درخشان و سالم می‌شود. این اعمال را می‌توان در اسطوره‌های هندو و متون مذهبی آنها هم دید.

اما برای کشف راز پرپشتی مو هندی‌ها باید به «مکتب آیورودا» که علم باستانی هندی‌ها است، مراجعه کرد. براساس این علم، نتیجه داشتن بدن و ذهن سالم، مو و پوست سر سالم است. به علاوه این علم معتقد است، تارهای مو گرد و غبار، دود و سموم موجود در هوا را جذب کرده و مستعد شکستن و آسیب هستند. از طرفی آلودگی ممکن است برعکس باعث چرب شدن پوست سر و ریزش مو یا کندی رشد مو شود. پس با دوری از هر نوع آلودگی، می‌توانید موهای پرپشتی مانند هندی‌ها داشته‌باشید.

براساس این مکتب راز پرپشتی موی هندی‌ها عبارتنداز:

 • ذهن و احساسات سالم
 • تغذیه متعادل
 • روغن‌درمانی منظم مو و پوست سر
 • ماساژ پوست سر
 • استفاده از درمان‌های گیاهی

تقویت و پرپشتی مو به سبک هندی‌ها

موهای هندی‌ها علاوه بر ژنتیک به دلیل اصول مراقبتی که ریشه در فرهنگ این مردم دارد، پرپشت، ضخیم و براق است. این اصول مراقبتی عبارتند از:

 • ماساژ پوست سر: ماساژ پوست سر با روغن گرم برای خیلی از فرهنگ‌ها از جمله ایرانی‌ها تازگی ندارد. اما اغلب ما این کار را فقط یک یا دو بار در سال ممکن است، امتحان کنیم. اما زنان هندی به فواید ماساژ منظم پوست سر برای رشد مو باور دارند و حداقل هر هفته دو بار پوست سر خود را با استفاده از روغن مو ماساژ می‌دهند. وقتی پوست سر خود را ماساژ می‌دهید، خون و مواد مغذی به سمت پوست سر می‌آیند و فولیکول‌های مو را تغذیه می‌کنند. اگر این کار را به طور منظم انجام دهید، درواقع سلامت و عملکرد قدرتمند فولیکول‌های مو را تضمین کرده‌اید.
 • پرهیز از شستشوی بیش از حد موها: در جوامع امروز، حفظ بهداشت شخصی حرف اول را می‌زند، بنابراین تمیز نگه داشتن مو و پوست خیلی مهم است. با این حال، اگر موهایتان را بیش از حد بشویید، پوست شر خشک شده و نمی‌تواند عملکرد درستی داشته‌باشد. خشکی مزمن مو اغلب منجر به دوشاخه شدن و شکستگی مو می‌شود. پس اگر بتوانید از خشکی مو و پوست سر جلوگیری کنید، می‌توانید شانس خود را برای رسیدن به موهایی مانند موهای پرپشت هندی‌ها امتحان کنید. به گفته هندی‌ها، دفعات شستشوی مو برای رسیدن به این هدف، فقط بار در هفته است. اگر خیلی بیشتر از این موهای خود را می‌شویید، می‌توانید به تدریج تعداد دفعات شستشوی موهای خود را کم کنید.
 • استفاده منظم از ماسک‌های طبیعی مو: ماسک‌های مو در فرهنگ هندی‌ها اهمیت زیادی دارند و ماسک حنا از نظر محبوبیت از دیگر انواع ماسک پیشی می‌گیرد. حنا دارای عناصر شگفت‌انگیز بسیاری برای رشد و تقویت مو، از جمله ویتامین E، آنتی‌اکسیدان‌ها، پروتئین‌های تقویت‌کننده و … است. استفاده منظم از حنا می‌تواند تغییرات قابل‌توجهی در ظاهر و سلامت موی شما ایجاد کند.
 • پرهیز از تحت فشار قرار دادن موها: یک علت پرپشتی مو‌های هندی‌ها این است که به‌جای استفاده از ابزار نامناسب برای بستن موها، بیشتر تمایل دارند موهای‌شان را با بافت‌های بزرگ‌ و دیگر مدل‌های ملایم ببندند. به این ترتیب، موها به خوبی محافظت شده و در طول روز آسیب نمی‌بینند.
موهای جذاب و با تراکم بالا را تجربه کنید!
کاشت موی طبیعی در تهران
موهای جذاب و با تراکم بالا را تجربه کنید!
کاشت موی طبیعی در تهران

برای داشتن موهای پرپشت هندی‌ها چه غذایی بخوریم؟

یک راز پرپشتی موی هندی پیروی از یک رژیم متعادل شامل خوب غذا خوردن و تغذیه فولیکول‌های مو از این طریق است. تغذیه مناسب به جلوگیری از ریزش مو کمک کرده و منجر به رشد مجدد موها می‌شود. درضمن جنس موی هندی‌ها علاوه‌بر تراکم آنها، عالی است. یکی از رموز این کیفیت؛ غذاهایی است که هندی‌ها می‌خورند.

شست و شوی پوست سر

اصول تغذیه متعادل برای رسیدن به موی پرپشت هندی ها عبارتنداز:

 • رژیم غذایی سرشار از میوه‌ها و سبزیجات خاص
 • دریافت مقدار متعادلی از چربی‌های سالم، مانند روغن‌های گیاهی مفید و‌ آجیل‌ها
 • مصرف منظم مواد مفید برای سیستم گوارشی که در سلامت مو هم نقش دارند مانند؛ زیره، زردچوبه، زنجبیل و عسل
 • دریافت ویتامین‌های حیاتی برای رشد مو: برای اینکه روند رشد موهای شما بدون اختلال جریان داشته‌باشد، باید فولیکول‌های موی خود را تغذیه کنید. بدون تغذیه کافی، فولیکول‌ها قادر به رشد موهای ضخیم و سالم نخواهند بود. ویتامین‌های حیاتی که باید حتماً از طریق رژیم غذایی یا مکمل‌ها دریافت کنید عبارتنداز؛ ویتامین‌ A، B، C، D، فولات، روی و آهن. هندی‌ها معمولا ترجیح می‌دهند ویتامین‌های خود را از غذا دریافت کنند. بدن مواد مغذی موجود در غذا را بهتر از مواد مغذی موجود در قرص‌ها جذب می‌کند. 
 • اگر رژیم غذایی متعادلی ندارید، می‌توانید از مکمل‌های رشد مو استفاده کنید. کاری که این قرص‌ها انجام می‌دهند این است که به پر کردن کمبودهای ویتامین یا مواد معدنی در رژیم غذایی شما کمک می‌کنند تا پوست سر و فولیکول‌های موهای شما آنچه را که برای رشد مو نیاز دارند، در دسترس داشته‌باشند. درضمن اگر رشد موهای شما به دلیل کمبود ویتامین یا مواد معدنی خاصی متوقف شده‌باشد، تغییر رژیم غذایی یا مصرف مکمل می‌تواند منجر به رشد سریعتر و رویش موهای قوی‌تر شود.

حتما بخوانید : روش های درمان ریزش مو

سوالات متداول

علت پرپشتی موی هندی‌ها از ژنتیک، سلامت و عوامل محیطی گرفته تا نحوه مراقبت از آن متفاوت است. با این حال، بعضی از عوامل فرهنگی و ژنتیکی وجود دارد که به رشد بهتر موی هندی‌ها کمک می‌کند. رسوم هندی‌ها برای مراقبت از موهایشان شامل استفاده از روغن‌ها و گیاهان طبیعی است، که موها را تغذیه و تقویت می‌کند. علاوه بر این، بسیاری از افراد هندی‌تبار موهای ضخیم، مجعد یا موج‌دار دارند، که پرپشت‌تر از آنچه هست، به نظر می‌رسد.

مصرف نسبت متعادلی از ویتامین‌ها و مواد معدنی، به علاوه مقدار کافی پروتیین، دریافت چربی طبیعی موجود در آجیل می‌تواند با رویش موهای درخشان و پرپشت ارتباط مستقیم داشته‌باشد. افزودن مقادیر کمی زیره، زردچوبه، زنجبیل و عسل به دستگاه گوارشی کمک می‌کند تا جذب مواد مغذی را بهتر و سریعتر انجام دهند. همچنین ماساژ پوست سر و روغن‌درمانی منظم؛ اصول مراقبتی برای داشتن موهای پرپشت است.

۹ thoughts on “راز پرپشتی موهای هندی ها چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط